Connect with us


Film Haberleri

Minnoşlar Filmine Tepki Büyüyor: Aile Bakanlığı RTÜK’e Başvurdu

Dünyanın en büyük dijital film/dizi platformlarından olan Netflix, Minnoşlar filmi sebebiyle büyük tepki alıyor. Aile Bakanlığı, film hakkında RTÜK’e başvurdu.

Zaman:

Tarih:

Minnoşlar'a Tepki Büyüyor: Aile Bakanlığı RTÜK'e Başvurdu

Dünyanın en büyük dijital film/dizi platformu Netflix, çok büyük bir tepki ile karşı karşıya. Geçtiğimiz zamanlarda Netflix’in fragmanını yayınladığı Cuties, yani Minnoşlar isimli film, içeriği ve fotoğrafları sebebiyle büyük bir eleştiriye maruz kaldı. Netflix platformunda 9 Eylül tarihinde yayınlanacak olan Minnoşlar isimli yeni film, henüz yayınlanmadan fragmanıyla birlikte çok büyük bir tepki aldı ve fragmanın dislike sayısı tavan yaptı.

Bildiğiniz gibi Netflix, dünya çapında 192 milyondan fazla abonesine hizmet veriyor ve güncel içerikler sunuyor. Netflix, genel olarak “geleneklere” aykırı işler yapmayı da oldukça seviyor. Genellikle eşcinsellik konularında oldukça fazlasıyla projeler çıkartan Netflix, farklı içerikler ile birçok konuda hayran kitlesi elde etmeyi başaran bir şirket diyebiliriz.

Fakat Netflix her ne kadar beğenilse ve taktir edilse de, son ortaya çıkan içerikte herkes aynı karardaydı. Netflix’in posterini ve fragmanını yayınladığı Minnoşlar isimli film, milyonlarca kişiden “pedofili” içerikli olduğuna dair eleştiriler ve büyük tepkiler aldı. Filmin YouTube’da yayınlanan fragmanı 21 bin kişi tarafından beğenilirken, tam 703 bin kişi de fragmana dislike attı. Yani dislike sayısı, like sayısının 33 katından da fazla.

Minnoşlar Filmine Tepki Büyüyor: Aile Bakanlığı RTÜK'e Başvurdu Dünyanın en büyük dijital film/dizi platformlarından olan Netflix, Minnoşlar filmi sebebiyle büyük tepki alıyor. Aile Bakanlığı, film hakkında RTÜK'e başvurdu.

Minnoşlar isimli filminin afişinde oldukça tepki çeken bir görsel kullanan Netflix, filmin açıklamasıyla da büyük tepki çekti. Minnoşlar isimli filmin açıklama tarafında 11 yaşındaki Amy’nin, twerk yapan bir gruba katılmak için aile geleneklerine meydan okuduğu belirtiliyor. Filmin yaş kısıtlamasında ise 18+ olarak belirtme yapılıyor.

Benzer içerik:  Netflix, Sansür Uygulamaları Hakkında Resmi Açıklama Yaptı

11 yaşındaki çocukların rol aldığı bir filmin 18 yaş üstü olması, Netflix kullanıcılarının büyük bir bölümünün de tepkisini çekiyor. #NetflixPedofilia etiketiyle on binlerce tweet atılırken, diğer sosyal medya platformlarında da tepkiler büyüyor. YouTube’daki Minnoşlar filminin fragmanının yorum bölümü, izleyenlerin tepkileriyle dolup taşmış durumda.

Tepkiler dünya çapında yükselirken, ülkemizde de binlerce kişi bu duruma tepki göstermeye başladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, RTÜK’e resmi bir yazıyla başvuru yaptı. Aile Bakanlığı, Minnoşlar filmi için yaptığı başvuru hakkında şu açıklamalara yer verdi; “Bakanlığımız Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, filmin, çocukların ihmal ve istismara açık hale gelmelerine neden olabileceği ve psikososyal gelişimlerini olumsuz yönde etkileyeceği değerlendirilmiştir. Konuya ilişkin gerekli tedbirlerin alınması ve filmin değerlendirilmesi için Bakanlığımız tarafından RTÜK’e 20 Ağustos 2020 tarihi itibarıyla resmi yazı ile talepte bulunulmuştur. Çocuklarımızın herhangi bir mecrada metalaştırılmasına, ihmal ve istismara açık hale getirilmesine karşı her daim mücadelemizi sürdüreceğiz.

Gelişmelerden ve güncel teknoloji haberlerinden haberdar olmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir