Connect with us


Dünya'dan Haberler

Minnoşlar Filmine Şimdi de ABD’de Dava Açıldı

Dijital film/dizi platformu Netflix’in tepki çeken filmi Minnoşlar’a karşı şimdi de ABD’de dava açıldı. Netflix’in başı, Minnoşlar filmi sebebiyle daha çok ağrıyacak gibi görünüyor…

Zaman:

Tarih:

Minnoşlar Filmine Şimdi de ABD'de Dava Açıldı

193 milyonu aşkın abonesiyle dünyanın en büyük dijital film/dizi platformlarından biri olan Netflix, son zamanlarda Minnoşlar filmi sebebiyle dünya çapında çok büyük tepkilere maruz kalıyor. Minnoşlar filminin tanıtımını yayınlamasıyla birlikte çok büyük bir tepki çeken Netflix, uzun bir süredir eleştirilerin hedefi haline gelmiş ve bu süreçte Netflix’teki abonelik iptalleri 5 kat yükselmişti.

Bunun sebebi ise Minnoşlar filminin açıklaması, yaş sınırı ve posteri olmuştu. 11 yaşındaki Amy adlı bir kızın dişiliğini keşfederek twerk dans grubuna katılmasını konu alan filmin yaş sınırı 18+ olarak belirlenmiş, posterinde de oldukça tepki çeken bir görsel kullanılmıştı. Tüm bunları Netflix’i pedofili suçlamalarının hedefi haline getirmiş ve tüm dünyadan tepki çekmesine sebep olmuştu.

İlgili iddiaların ardından ülkemizde de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından konu hakkında soruşturma başlatılmış, daha sonrasında RTÜK tarafından Netflix ile iletişime geçilmişti. RTÜK ve Netflix arasında geçen görüşmenin ardından Minnoşlar filminin Netflix Türkiye’den kaldırılmasına karar verilmişti. Netflix abonelik iptallerini 5 kat arttıran film, şimdi de ABD’nin Teksas eyaletinde mahkemeye verildi.

Minnoşlar Filmi, Teksas’da Mahkemeye Verildi

Minnoşlar Filmine Şimdi de ABD'de Dava Açıldı Dijital film/dizi platformu Netflix'in tepki çeken filmi Minnoşlar'a karşı şimdi de ABD'de dava açıldı. Netflix'in başı, Minnoşlar filmi sebebiyle daha çok ağrıyacak gibi görünüyor...

Netflix Türkiye’den kaldırılan ve tüm dünyada tepki çeken Minnoşlar filmi, Amerika Birleşik Devletlerinin Teksas eyaletinde Netflix’in mahkemeye verilmesine sebep oldu. Açılan davada Minnoşlar filminin “çocukları ahlaksız tasvir ettiği” sebebiyle film hedef gösterildi. Dünya çapında büyük tepkiler alan film, şimdi de ABD’nin Teksas eyaletinde açılan bu davayla uğraşacak gibi görünüyor.

Benzer içerik:  Hacker Grubu Anonymous, Yine Türkçe Paylaşımda Bulundu

Diğer bir yandan film çok büyük eleştiriler alsa da Netflix, filmin aslında çok iyi bir şey anlattığını, çocukların toplumda cinselleştirilmesine karşı bir yorum olduğunu belirtiyor. Netflix, yayınladıkları Minnoşlar adlı bu filmin herkes tarafından izlenmesini öneriyor. Filmlerinin ödüllü olduğuna değinen Netflix, bu filmin aslında çok iyi bir soruna değindiğini açıklıyor. Tüm bu açıklamalara rağmen dijital film/dizi platformu Netflix, hala pedofili suçlamalarıyla karşı karşıya.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir