Minneapolis Belediyesi ve Karakolu Hacklendi

Dünyanın en büyük hacker gruplarından olan Anonymous, Minneapolis karakolunun ve belediyesinin sistemlerini hackledi.
 Minneapolis Belediyesi ve Karakolu Hacklendi

Amerika Birleşik Devletlerinde bir süredir devam eden protestolar oldukça alevlendi. Minesota eyaletine bağlı Minneapolis‘te polis tarafından öldürülen George Floyd‘un ardından başlayan protestolar, dünyanın en büyük hacker grubu olan Anonymous‘un da ilgisini çekti. ABD’deki polislerin ırkçılığını ve şiddetini eleştiren Anonymous Bu memurlar hakkında gerekli adımları atın. Aksi taktirde bizim atacağımız adımları bekleyin.” açıklamasında bulunarak ABD yönetimini tehdit etmişti.

ABD’de oldukça büyüyen protestolar bir çok lüks mağazanın yağmalanmasına da sebep olmuş, Apple gibi dev şirketler mağazalarını kapatmak zorunda kalmıştı. Fakat Apple mağazalarının camları kırılarak içerideki tüm ürünler yağmalanmaya devam etti. Olaylar bu kadar büyümüşken, dünyanın en büyük hacker gruplarından olan Anonymous da bir video yayınlayarak ilgili kurum ve kişilere tehditte bulundu.

Anonymous: Biz Orduyuz, Bizi Bekleyin!

Anonymous

Bugün ise ABD Minesota eyaletinde bulunan Minneapolis karakol ve belediyelerin web sitesi çökertildi. İlgili web siteleri ulaşılamaz hale gelirken, bir çok kurum hizmeti de çöktü. Olayların Anonymous videosundan sonra yaşanması da saldırıların Anonymous tarafından gerçekleştirildiğinin iddia edilmesine sebep oldu. Saldırılar hakkında henüz bir açıklama gelmemiş olsa da, Anonymous dün video paylaşana kadar bu sitelerde bir çöküntü yaşanmamıştı.

ABD’de yayılan protestolar’dan sonra Anonymous’un video yayınlaması, Twitter’da dünya genelinde #Anonymous etiketini zirveye taşımıştı. Açıklamalarında “Bu polisler hakkında gerekli adımlar atılsın. Aksi takdirde bizim atacağımız adımları bekleyin.” şeklinde konuşan Anonymous grubu, oldukça büyük bir destek almıştı. Ünlü hacker grubu, konuşmalarının sonunda ise “adaleti yerine getireceğinize inanmıyoruz, bu yüzden bir çok suçunuzu ortaya koyacağız. Biz orduyuz, bizi bekleyin!” açıklamalarıyla ABD’de ilgili kurumları da tehdit etmişti.

İlgili İçerik  George Floyd Davası: 1 Polis Serbest Bırakıldı

Dilerseniz ilgili Anonymous açıklamasına aşağıdan ulaşabilirsiniz, türkçe çevirisi de aşağıda bulunuyor.

Anonymous George Floyd Videosu

Anonymous George Floyd Videosu Türkçe Çeviri; “İnsanları öldüren ve bir çok suç işleyen polis memurlarının tıpkı bizim gibi erişilebilir olması gerekir. Aksi takdirde, ne isterlerse istesinler yapabileceklerine dair lisansları olduğuna inanacaklardır. Bunun sadece polisler arasındaki birkaç çürük elma tarafından yapıldığını düşünebilirsiniz. Fakat bu suçu işleyen polis memurlarını savunmak için ayakta duran ve hiçbir şey yapmayan polislere ne diyeceksiniz?

Vatandaşları korumak için yemin etmiş sizin gibi polis memurları, bu suçluları korumak için soruşturma açılmasını reddediyor. İnsanlar son bir kaç yıldır kendilerini korumak için yemin eden bu memurlar tarafından yolsuzluğa ve şiddete maruz kalıyor. Bir çok insan, polis memurlarının bizi kurtarmak için görevde olmadıklarını öğrenmeye başladılar. Daha ziyade, onlar bize baskı yapmak için buradalar.

Yetkililerin emirlerine uyarak düzeni sağlamak için görevdeler. İnsanları güvende tutmak için değil, kontrol altında tutmak için buradalar. Aslında küresel baskı sistemini sürdürebilmek için kullanılan mekanizmalar. Dünya sonunda bunun farkına varıyor. Ve her bir kişinin gereksiz yere öldürüldüğünü, gereksiz yere kan döküldüğünü her gördüklerinde sinirleniyorlar. Bu polis memurları cezai işlemlerle karşı karşıya kalmalılar. Özellikle George Floyd’un katili (Chauvin) cinayet suçlamasıyla soruşturulmalı.

Ne yazık ki biz, örgütünüzün yolsuzluklarından dolayı adaleti yerine getireceğine inanmıyoruz. Bu yüzden pek çok suçunuzu ortaya çıkaracağız. Biz orduyuz, Bizi bekleyin!

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın