Connect with us


Teknoloji Haberleri

Minik Teselli: Apple, Kablolu Kulaklıklarda İndirim Yaptı

Teknoloji şirketi Apple, iPhone 12 çıkışıyla birlikte kablosuz kulaklıklara zam yapsa da, kablolu kulaklıkların fiyatlarında indirim uyguladı.

Zaman:

Tarih:

Minik Teselli: Apple, Kablolu Kulaklıklarda İndirim Yaptı Teknoloji şirketi Apple, iPhone 12 çıkışıyla birlikte kablosuz kulaklıklara zam yapsa da, kablolu kulaklıkların fiyatlarında indirim uyguladı.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, dün düzenlediği etkinlikte yeni akıllı telefon serisi iPhone 12‘yi tanıtmış ve teknoloji meraklılarının ilgi odağı haline gelmişti. Her ne kadar Apple’ın iPhone 12 serisi büyük dikkat çekse de, cihazın oldukça yüksek fiyat etiketi, kutu içeriği ve bununla birlikte zamlanan kablosuz kulaklık fiyatları ülkemizde hayal kırıklığı yaşatmıştı.

Bu yıl iPhone 12 serisinde herhangi bir kulaklık ve şarj cihazı bulundurmamaya karar veren Apple, bu ürünlerin ayrı olarak alınması gerektiğini belirtti. Yani eğer iPhone 12 serisi akıllı telefon modellerinden birini almak isterseniz, ayrıca kulaklık ve şarj cihazı almanız da gerekiyor. Bu da hali hazırda oldukça yüksek fiyat etiketine sahip olan iPhone 12 modellerini, çok daha yüksek bir fiyata ulaştırmayı yetiyor.

Bununla birlikte Apple, haberimizde aktardığımız gibi AirPods kablosuz kulaklıkların Türkiye fiyatlarında da zam yapmayı tercih etti. Yani yeni iPhone 12 serisi, tüketicilerin cebini oldukça yakacak bir hal aldı. iPhone 12 modellerinin kutusunda kulaklık ve şarj cihazı bulundurmaması sebebiyle büyük bir eleştiri yağmuruna tutulan Apple ise, kablolu kulaklık modellerinde indirim yapmayı tercih etti.

Benzer içerik:  Tesla Otomobiller, Yeni Güncellemeyle Işıklardan Otomatik Geçebilecek
Minik Teselli: Apple, Kablolu Kulaklıklarda İndirim Yaptı Teknoloji şirketi Apple, iPhone 12 çıkışıyla birlikte kablosuz kulaklıklara zam yapsa da, kablolu kulaklıkların fiyatlarında indirim uyguladı.

Tepkilerin artmasıyla birlikte Apple, kablosuz kulaklık modeli Earpods’un fiyatını 29 dolardan 19 dolara çekti. Bununla birlikte Türkiye’de 279 TL olan cihazın fiyatı, ülkemizde 199 TL‘ye indirildi. Yani iPhone 12 modellerinden herhangi birini almak istediğinizde kulaklık da isterseniz, 199 TL ödeme yapmanız gerekecek. Bununla birlikte şarj cihazınız da yoksa bir ek ödeme de oradan çıkacak. Bu da yine ortalama 199 TL‘lik bir maliyete sebep olacak. Ortalama 400 TL ek ücret ödeyerek iPhone 12 akıllı telefon modeliniz için kulaklık ve şarj cihazı alabileceksiniz…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir