Connect with us


Dünya'dan Haberler

Minecraft’a VR Desteği Bu Ay İçerisinde Geliyor

Dünyanın en çok oynanan video oyunlarından biri olan Minecraft için en beklenen özelliklerden olan VR desteği, resmi açıklamalara göre çok yakında geliyor.

Zaman:

Tarih:

Minecraft'a VR Desteği Geliyor: İşte Tarih

Dünyanın en çok oynanan video oyunlarından biri olan Minecraft, ilk olarak 2009 yılında piyasaya sürülmüş ve oyun dünyasında çok büyük bir başarı yakalamıştı. Milyonlarca oyuncunun birçok platformda severek oynadığı Minecraft, 11 yıl önce çıkış yapmasına rağmen günümüzde hala milyonlarca kişi tarafından oynanıyor. Oldukça sevilen oyun, şimdi de oyuncuların karşısına oldukça iyi bir özellikle çıkıyor.

Uzun bir süredir binlerce oyuncunun merakla beklediği VR desteği için artık sayılı günler kaldı. PlayStation platformunda da uzun bir süredir bulunan Minecraft, şimdi de bu platformdaki oyuncular için özel VR desteği getiriyor. Birçoğunuzun da bileceği gibi Minecraft, bloklardan kendi şehrinizi inşa edebildiğiniz bir yaratıcı moda sahip veya hayatta kalma moduyla oynayabileceğiniz moda sahip sandbox oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

Kendi türünde büyük bir başarı yakalayan Minecraft, günümüzde hala en çok oynanan sandbox oyunu olarak da karşımıza çıkıyor. İlk olarak PC platformunda yayınlanarak büyük başarı yakalayan oyun, yıllar içerisinde büyük gelişme yaşamış ve mobilde, oyun konsollarında ve Oculus sanal gerçeklik gözlüğüne özel olarak yayınlanmıştı. Diğer bir yandan Microsoft’un VR platformunda ve Gear VR’da yayınlanan oyun, şimdi de PlayStation 4’te VR özelliğine kavuşacak.

Benzer içerik:  Xbox Series X'in Yangın Yeri Gibi Duman Çıkarması Oyuncuları Korkuttu: Microsoft'tan Açıklama Geldi
Minecraft'a VR Desteği Bu Ay İçerisinde Geliyor Dünyanın en çok oynanan video oyunlarından biri olan Minecraft için en beklenen özelliklerden olan VR desteği, resmi açıklamalara göre çok yakında geliyor.

PlayStation 4 kullanıcılarının da merakla beklediği VR desteği, resmi açıklamalara göre bu ay sonuna kadar yayınlanıyor. Hem de oyuncuların hiçbir ücret ödemesine ve ek işlem yapmasına gerek olmadan, ücretsiz olarak VR desteğini içeren güncelleme yayınlanacak. PlayStation 4 oyun konsolunda bu yamayı herkesin ücretsiz olarak alacağını söyleyen Minecraft yapımcı şirketi Mojang, bu VR versiyonunun PS 4’te yer alan Minecraft ile aynı olduğunu ve hiçbir şeyin değiştirilmediğini söyledi.

Yani artık PlayStation 4 kullanıcıları, Minecraft’ı hiçbir değişiklik olmadan VR desteğiyle oynayabilecek. Bu ayın, yani Eylül ayının sonuna kadar yayınlanacak olan bu özelliği almak için yukarıda da dediğimiz gibi ek olarak bir şey yapmanız gerekmiyor. Bu güncellemeyi otomatik ve ücretsiz olarak alabileceğinizi söyleyebiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir