Connect with us


Dünya'dan Haberler

Mike Pompeo: Coronavirus, Wuhan’daki Laboratuvarda Üretildi

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Çin’i hedef alarak yaptığı açıklamalarda “Corona virüsü Wuhan’daki Laboratuvarda üretildi” açıklamalarında bulundu. Ayrıca bu açıklamalara bir çok ülkenin destek verdiğini belirtti.

Zaman:

Tarih:

Mike Pompeo: Coronavirus, Wuhan'daki Laboratuvarda Üretildi

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Çin’i hedef alarak yaptığı açıklamalarda “Corona virüsü Wuhan’daki Laboratuvarda üretildi” açıklamalarında bulundu. Ayrıca bu açıklamalara bir çok ülkenin destek verdiğini belirtti.


İlginizi Çekebilir: Corona Virüsü Tüm Haberler

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, corona virüsü ile ilgili çok çarpıcı bazı açıklamalarda bulundu. Tüm dünyaya tehlike saçan ve dünya genelinde 3,5 milyona yakın kişiye bulaşarak 246 bin kişinin ölümüne sebep olan corona virüsü, Çin’i bu konuda oldukça sorumlu bırakıyor. Bir çok ülke ve yetkili corona virüsü hakkında Çin’i suçlayan açıklamalar yaparken, ABD Dışişleri Bakanı Pompeo da ilginç bir açıklamada bulundu

Mike Pompeo, geçtiğimiz yılın Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyaya bulaşan corona virüsünün, Wuhan kentindeki laboratuvarda üretildiğini iddia etti. Ardından ise bir çok ülkenin bu iddiayı desteklediğine dair açıklamalarda bulundu. Kısa bir zaman önce ilgili iddiaya benzer olarak Washington Post gazetesinde bir iddia ortaya atılmıştı. Gazetede yer alan habere göre Wuhan Viroloji Enstitüsü’nde bir güvenlik açığı tespit edildiği yazılmıştı.

İlgili iddialardan sonra Wuhan Viroloji Enstitüsü Direktörü Yuan Zhiming, iddiaları kesin bir dille reddetmişti ve “virüsün bizden gelmiş olma olasılığı yok” açıklamasında bulunmuştu.

Ayrıca Mike Pompeo, bu iddiaların bir kanıta dayandığını belirterek oldukça dikkat çekti. Daha önce Beyaz Saray’da bir toplantı yapılmış ve Donald Trump’a “Virüsün çıkış yerinin Wuhan Viroloji Enstitüsü olduğuna kuvvetle kanaat getirmenizi sağlayan bir kanıt var mı? ” sorusu yöneltilmişti. Trump ise bu soruyu “Evet” şeklinde net bir şekilde yanıtlamıştı. Ayrıca Mike Pompeo, Çin’in daha önce de laboratuvardan virüs sızdırdığını belirten şu açıklamalarda bulundu;

Çin’in laboratuvardaki dikkatsizliği ve başarısızlığı sonucu ortaya çıkan virüslere ilk kez maruz kalmıyoruz. İstihbarat kuruluşları bu konuda çalışmalarına devam ediyor. Ancak size coronavirüs’ün Wuhan’daki laboratuvardan çıktığına dair çok sayıda kanıt olduğunu söyleyebiliriz.

Pompeo, sözlerine şu şekilde devam etti; “Başkan Trump bu konuda oldukça net. Bizim belirlediğimiz bir zamanda sorumlu olan herkesten hesap soracağız”

Corona virüsü ile ilgili önemli güncel haberlere “kitle.net” web sitemizden ulaşabilir, dilerseniz hemen aşağıdan son durum bilgisine göz atabilirsiniz. Web sitemizde yer alan tüm corona virüsü haberlerinde aşağıdaki gibi son durum bilgisi yer almaktadır. Son durum verileri, bing.com/covid kaynağından alınmaktadır.

Corona Virüsü Son Durum (23:10)


corona virüsü son durum
  1. Bulaştığı Toplam Kişi: 3,485,948
  2. Etkin Vaka: 2,126,144
  3. Hayatını Kaybedenler: 246,027
  4. Kurtarılan Kişi: 1,113,777
  5. Türkiye: 59,497 etkin vaka – 3,397 ölüm
  6. İtalya: 100,179 etkin vaka – 28,884 ölüm
  7. Çin: 2,005 etkin vaka – 4.633 ölüm
  8. ABD: 954,223 etkin vaka – 67,975 ölüm
  9. İspanya: 1032,956 etkin vaka – 25,264 ölüm

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor

Güncel