Microsoft, Windows 7’yi Kaldırın Çağrısı Yaptı

 Microsoft, Windows 7’yi Kaldırın Çağrısı Yaptı

Geçtiğimiz zamanlarda Microsoft, Windows 7’den desteklerini çekeceğini ve bir daha güncelleme gelmeyeceğini açıklamıştı. Bu açıklamasını tekrarlayan Microsoft, kısa sürede Windows 7’yi daha üst sürümlere yükseltin şeklinde çağrıda bulundu. 2009 yılında yayınlanan Windows 7 için Microsoft “10 yıllık” destek taahhüdünde bulunmuştu. Bu sürenin bittiğini ve desteklerini bu işletim sisteminden çekeceğini duyuran Microsoft, olası güvenlik tehditleri için bu işletim sistemini güncellememiz gerektiğini söyledi. Windows 7’ye verilen destek 14 ocak 2020 tarihinde sona erecek.

Windows 7 desteğinin sonlandırılması ile birlikte tüm Windows 7 kullanıcılarının ekranına tam ekran şeklinde bir sürüm yükseltme bildirimi göndereceğini açıklayan Microsoft 14 ocak itibari ile hiçbir şekilde Windows 7 güncellemesi olmayacağını söyledi.

Microsoft, Windows 7'yi Kaldırın Çağrısı Yaptı
Microsoft, Windows 7’yi Kaldırın Çağrısı Yaptı

Bir çok kişinin gönlüne taht kuran ve dünyanın en çok kullanılan PC işletim sistemi olan Windows 7 hem kişisel olarak hem de bir çok kurumda kullanılıyor. Hatta ATM’lerde ve Kamu kuruluşlarında bile yaygın olarak kullanılan işletim sistemi Windows 7’dir. Düşük özellikli sistemleri yormamasından ve hızlı olmasından dolayı hala tercih edilen ve aktif olarak milyonlarca insan tarafından kullanılan bu işletim sistemine maalesef önümüzdeki günlerden sonra Microsoft tarafından destek verilmeyecek. Dünyada en çok tercih edilen işletim sistemi olan Windows’un en çok tercih edilen sürümleri arasında bulunan Windows 7, Tüm windows sürümlerinin %25 miktarında kullanıcıya sahip. Yani Windows kullanan her 4 kişiden 1’i Windows 7 tercih ediyor.

İlgili İçerik  Facebook, Corona Virüsü Sebebiyle Zarara Uğrayan Küçük İşletmelere 100 Milyon Dolar Bağışlıyor

Windows 7 Artık Kullanılamayacak Mı?

Windows 7’nin güncelleme desteği artık Microsoft tarafından verilmeyecek ve işletim sistemi güncel olmayan haliyle kullanılmaya devam edilebilecek. Yani Windows 7’den Microsoft’un desteği çekilse de kullanmaya devam edebileceksiniz. Fakat Microsoft, bunun güvenli olmayabileceğini söylüyor.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın