Microsoft Teams’den Rekor: 1 Günde 2,7 Milyar Dakika Görüşme

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Microsoft, toplantı uygulaması Microsoft'un 1 günde 2,7 milyar dakikalık toplantı ile rekor kırdığını açıkladı.
 Microsoft Teams’den Rekor: 1 Günde 2,7 Milyar Dakika Görüşme

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Microsoft’un görüşme uygulaması Microsoft Teams büyük bir rekor kırdı. Mart ayında 900 milyon dakika ile rekor kıran Microsoft Teams, bu rekoru tam 3’e katlayarak 2,7 milyar dakika görüşme ile rekorunu yeniledi. 1 günde 2,7 milyar dakika toplantı kaydeen Microsoft Teams, rakiplerine karşı oldukça güçlü bir konumda görünüyor.

Bildiğiniz gibi tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü sebebiyle insanlar evden çıkmamak zorunda kalmış ve toplantılarını da dijital uygulamalar aracılığıyla devam ettirmeye başlamıştı. Okullar ise tamamıyla Zoom gibi uygulamalar aracılığıyla ders vermeye başlamış ve bu tür uygulamaların popülerliği salgın süresince rekor seviyede yükselmişti.

Bu dönemin ilk uygulamalarından biri Zoom olurken, uygulama devasa birartış göstermiş ve diğer dijital devlerin de ilgisini çekmişti. Zoom’un bu yükselişinin ardından Facebook, Google gibi dev şirketler kısa bir sürede toplantı uygulamaları geliştirmiş ve kullanıma sunmuştu. Bu devler arasından en ilgi çekenlerden biri de Microsoft oldu.

İlgili İçerik  WhatsApp'dan Vergi İsteyen Lübnan Geri Çekildi!
Microsoft Teams'den Rekor: 1 Günde 2,7 Milyar Dakika Görüşme

Güvenirliği ile tanınan dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında yer alan Microsoft, Microsoft Teams uygulaması ile yükselişini hızla sürdürüyor. Güvenlik açısından Zoom gibi uygulamalardan bir adım daha önde olan Teams, Zoom’un çok konuşulan güvenlik zaafiyetleri sebebiyle rekor oranlarda yükseliyor.

Microsoft Teams’te görüntülü toplantı oranlarının 10 kat arttığı belirtilirken, canlı yayınların ise 5 kat artış gösterdiği belirtildi. Corona virüsü salgını dünya genelinde büyük bir felakete sebep olurken, bir çok dijital platform bu süreç içerisinde rekor bir büyüme yaşadı.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın