Connect with us


Teknoloji Haberleri

Microsoft, Nokia’yı Yeniden Satın Alabilir

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan Microsoft, ortaya çıkan haberlere göre geçmiş dönemlerde sattığı Nokia’yı tekrardan satın alabilir.

Zaman:

Tarih:

Microsoft, Nokia'yı Yeniden Satın Alabilir

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan Microsoft, ortaya çıkan haberlere göre geçtiğimiz dönemlerde sattığı teknoloji şirketi Nokia‘yı tekrar satın alabilir. Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında bulunan ve değeri 1,5 trilyon doları aşan Microsoft, CCS Insight‘ın 2021 yılı için hazırladığı telekomünikasyon sektörü tahminlerini açıkladı.

CCS Insight’ın 2021 telekomünikasyon sektörü tahminlerine göre Microsoft, Nokia’yı yeniden satın almak için bir adım atabilir. Aslında 2013 yılında, yani 7 yıl önce Nokia’yı satın alarak Windows İşletim Sistemli telefon geliştirme projesine girişen Microsoft, bu projesinde başarısız olmuş ve adeta yıkıma uğraşmıştı. 7 milyar dolarlık devasa bir yatırımla Nokia’yı bünyesine katan Microsoft, 2013 yılında bir başarı yakalayamamış ve Nokia’yı yeniden elden çıkarma kararı almıştı.

O yıllarda Windows İşletim Sistemli akıllı telefonlarla tüketicilerin karşısına çıkmayı ve büyük bir başarı yakalamayı planlayan Microsoft, planlarının iyi gitmemesi sebebiyle yıkıma uğradı ve Nokia’yı sattı. Daha sonra akıllı telefon pazarına daha girişmeyen Microsoft, o yıllarda binlerce Nokia çalışanının da işindne çıkarılmasına sebep olmuştu. Nokia’yı büyük bir zarara uğradıktan sonra satan Microsoft, şimdi yeniden Nokia’yı satın almak için hazırlanıyor gibi görünüyor.

Benzer içerik:  Microsoft, Corona Virüsü Canlı Takip Haritası Yayınladı
Microsoft, Nokia'yı Yeniden Satın Alabilir Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan Microsoft, ortaya çıkan haberlere göre geçmiş dönemlerde sattığı Nokia'yı tekrardan satın alabilir.

Forbes dergisi tarafından aktarılan habere göre CCS Insight, Microsoft’un Nokia’yı akıllı telefonlar için satın almayı düşünmediğini açıkladı. Yani Microsoft, Nokia’yı akıllı telefon pazarına giriş yapmak için satın almayacak. Rapora göre Microsoft, Nokia’nın telekomünikasyon çözümleri için şirketi satın almak istiyor olabilir. Telekomünikasyon çözümleri alanında büyük bir ilgisi bulunan Microsoft, bu pazarda iyi bir yere sahip olabilmek için Nokia’yı yeniden satın alabilir.

CCS Insight yöneticisi Kester Mann, Nokia’nın başka bir şirket tarafından satın alınması için herhangi bir engel olmadığını belirtti. Eğer ortaya çıkan rapordaki tahminler doğru sonuçlanırsa, Finlandiya merkezli köklü teknoloji şirketi Nokia, tekrardan Microsoft bünyesine geçiş yapabilir…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir