Connect with us


Dijital Haberler

Microsoft, Internet Explorer’ın Fişini Çekiyor

Teknoloji şirketi Microsoft, uzun yıllardır Windows işletim sistemlerinde kullanılan Internet Explorer’ın fişini çekeceği tarihi açıkladı. Bir devrin sonu geldi…

Zaman:

Tarih:

Microsoft, Internet Explorer'ın Fişini Çekiyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft‘un popüler işletim sistemi Windows‘da varsayılan olarak gelen tarayıcı Internet Explorer‘ı hepiniz bilirsiniz. Uzun yıllardır yavaşlığıyla konuşulan, her bilgisayarda bulunsa da neredeyse hiç kimsenin tercih etmediği Internet Explorer, yalnızca yanlışlıkla açıldığında kullanılıyordu diyebiliriz.

Yanlışlıkla açıldığında bile insanları çılgına çevirebilen, yavaşlığıyla saatlerce bekletebilen Internet Explorer, bu sebeple Microsoft tarafından artık çok da önemsenmiyor. Internet Explorer, yavaşlığıyla pek çok kullanıcının gönlünde yer edinse de, artık fişinin çekilme vakti geldi. Zaten sizlerin de bildiği gibi Microsoft, artık Chromium tabanlı Edge tarayıcısını sunmayı tercih ediyor.

Microsoft tarafından yeni yeni geliştirilen Chromium tabanlı Microsoft Edge internet tarayıcısı, kullanıcılar tarafından da oldukça ilgiyle karşılanıyor. Yeteri kadar hızlı olması ve Internet Explorer’dan çok daha iyi hizmet vermesi sayesinde son zamanlarda oldukça çok kullanılan Microsoft Edge tarayıcı, Google Chrome’dan sonra en çok kullanılan internet tarayıcısı diyebiliriz. Tabii ki bu da Internet Explorer için yolun sonunun gelmesini sağlıyor.

Microsoft, Internet Explorer'ın Fişini Çekiyor Teknoloji şirketi Microsoft, uzun yıllardır Windows işletim sistemlerinde kullanılan Internet Explorer'ın fişini çekeceği tarihi açıkladı. Bir devrin sonu geldi...

Geçtiğimiz zamanlarda herkesin gönlüne taht kuran Windows 7 işletim sistemi için desteği kesen Microsoft, böylece bir devrin sonunu getirmiş ve Windows 7’nin kullanımı oldukça azalmıştı. Şimdi de aynı şey Internet Explorer için geçerli. Microsoft tarafından yapılan resmi açıklamalara göre 17 Ağustos 2021 tarihinden itibaren birçok Microsoft uygulaması, Internet Explorer ile hizmet vermeyecek. Yani Microsoft, kendi uygulamalarındaki Internet Explorer desteğini bu tarihten itibaren sonlandıracak.

Benzer içerik:  Linkedin ve Uber'e Saldıran Hackerlara 500.000 Dolar Ceza!

Şimdilik yalnızca Microsoft hizmetlerinden kaldırılacağı belirtilen Internet Explorer desteği, belki de ilerleyen zamanlarda daha kapsamlı bir karar olarak karşımıza çıkabilir ve Internet Explorer, Windows işletim sistemlerinden tamamen kaldırılabilir. Zaten Microsoft’un yeni tarayıcısı Chromium tabanlı Edge’e olan ilgi, Internet Explorer’ın tamaen kaldırılmasına sebep olabilir. İlerleyen zamanlarda hep birlikte göreceğiz…

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir