Connect with us


Dijital Haberler

Microsoft Flight Simulator 1982, Tarayıcı Oyunu Oldu

Microsoft’un sevilen oyunu Flight Simulator’ün 1982’de yayınlanan ilk oyunu, bir yazılımcının elinde tarayıcı oyununa dönüştürüldü.

Zaman:

Tarih:

Microsoft Flight Simulator 1982, Tarayıcı Oyunu Oldu

Son zamanların en çok dikkat çeken oyunlarından biri olan Microsoft Flight Simulator, şuanda muhteşem grafiklere sahip olsa ve dünyanın pek çok yerini içerisinde barındırsa da, çıktığı ilk zamanlarda oldukça basit bir oyundu diyebiliriz. Fakat tabii ki şuanki zamanın grafiklerine ve oynanışına baktığımızda basit bir oyun. Flight Simulator, çıktığı ilk yıllardan beri alanında oldukça başarılı bir oyun olmayı başardı.

1982 yılından beri oyuncuların karşısına pek çok oyunla çıkan flight simulator, son oyunuyla büyük bir dikkat çekmiş ve grafikleriyle milyonlarca oyuncuyu şaşırtmıştı. Şimdiyse Flight Simulator’un 38. yılında çıkan yeni oyununun ardından bir yazılımcı, serinin ilk oyununu tarayıcıda oynanabilecek bir oyuna dönüştürdü. Basit bir tarayıcı oyunu gibi görünen Flight Simulator 1982, oyunculara oldukça iyi bir nostalji yaşatacak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde 2020 oyunuyla, devasa şehirlerle, muhteşem grafiklerle ve oldukça çeşitli uçaklarıyla oyuncuların karşısına çıkan Flight Simulator, ilk zamanlarda oyuncuları yine de oldukça eğlendirse de bugünlerdeki gibi muhteşem grafikler ve şehirler tabii ki bulunmuyor. Bunun yerine oldukça sade bir uçak simülatörü olarak karşımıza çıkan ilk oyun, artık tarayıcılarda bile oynanabilir halde.

Microsoft Flight Simulator 1982, Tarayıcı Oyunu Oldu

Bağımsız bir yazılımcı tarafından açık kaynak kodlu olarak yayınlanan Flight Simulator 1982, beraberinde 1984, 1988 ve 1989 yıllarında çıkış yapan oyunlarla birlikte tarayıcıda karşımıza çıkıyor. Bunun için tek yapmanız gereken oyunun yayınlandığı web sitesine bir tarayıcıdan giriş yapmak ve oyunu oynamak. Dilerseniz Flight Simulator’ün ilk oyununun tarayıcıdaki versiyonuna buraya tıklayarak ulaşabilir ve oynayabilirsiniz.

Benzer içerik:  Kripto Para & Bitcoin Piyasasının Çöküş Sebebi PlusToken Mi?

Nostalji yaşamak isteyen oyuncular için bu tarayıcı oyununun oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz. 1982, 1984, 1988 ve 1989 yıllarının Flight Simulatorünü oynamak isteyen kişiler, şuanda muhteşem grafiklere sahip olan oyunun eski halini merak edenler için tasarlanan tarayıcı oyunu, aynı zamanda açık kaynaklı bir şekilde Github’da yayınlandı. Yani dileyen yazılımcılar bu tarayıcı oyunu üzerinde düzenleme yapabilir. Ayrıca dilerseniz hemen aşağıdan Microsoft Flight Simulator 2020 ile 1982’nin arasındaki farkları gösteren videoya göz atabilirsiniz.

Microsoft Flight Simulator 1982 ws 2020

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir