Microsoft Edge, En Çok Kullanılan 2. Tarayıcı Oldu

 Microsoft Edge, En Çok Kullanılan 2. Tarayıcı Oldu

Microsoft’un geçtiğimiz senelerde Windows 10 işletim sistemi için tasarladığı Microsoft Edge adlı tarayıcı, Mozilla Firefox‘u geride bırakarak Chrome‘dan sonra en çok kullanılan 2. tarayıcı oldu.


İlginizi Çekebilir: Microsoft, Bitcoin’e Rakip Olabilir

Windows işletim sisteminin yapımcı şirketi Microsoft’un geçtiğimiz senelerde Windows 10 işletim sistemi için özel olarak tasarladığı Microsoft Edge tarayıcı, büyük bir başarı elde ederek en çok kulalnılan 2. tarayıcı olmayı başardı. Pazarın en büyük 2. sahibi olan Mozilla Firefox, ikinciliğini Microsoft Edge’e kaptırdı.

Dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı %68.50’lik bir oran ile Google’ın Chrome tarayıcısıyken, ikinciliği ise %7.59 ile Edge oldu. Mozilla’nın Firefox adlı tarayıcısı ise Microsoft Edge’e ikincliği kaptırarak pazarda %7.19’luk bir paya sahip oldu. Microsoft’un en eski tarayıcılarından biri olan ve Windows işletim sistemlerinde varsayılan olarak gelen Internet Explorer, yavaşlık sorunu sebebiyle bir çok kullanıcı tarafından tercih edilmiyordu. Microsoft bunun farkında olarak geçtiğimiz sene güzel bir adım attı. Microsoft, en yeni işletim sistemi olan Windows 10’un çıkışına özel Edge adında hızlı ve şık görünüme sahip bir tarayıcı geliştirdi.

İlgili İçerik  Google Chrome'a Dikkat Çeken Sözlük Desteği Geliyor

Daha önce sadece Internet Explorer ile birlikte gelen Windows işletim sistemleri, Windows 10 ile birlikte Edge tarayıcıyı da desteklemeye başladı. En eski tarayıcılardan olan Internet Explorer pazarda %5.60’lık bir paya sahipken, Edge %7.59’luk payı ile pazarda en büyük pay sahibi olan 2. tarayıcı oldu.

Dünyanın en çok kullanılan tarayıcılarını hemen aşağıda hazırladığımız listeden görebilirsiniz.

En Çok Kullanılan İnternet Tarayıcıları


En Çok Kullanılan İnternet Tarayıcıları
  1. Chrome – %68.50
  2. Edge – %7.59
  3. Firefox – %7.19
  4. Internet Explorer 11 – %5.60
  5. Safari – %3.62
  6. QQ – %2.41
  7. Sogou Explorer – %1.88
  8. Opera – %1.14
  9. Yandex – %1.01
  10. UC Browser – %0.42

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın