Microsoft, Corona Virüsü Canlı Takip Haritası Yayınladı

 Microsoft, Corona Virüsü Canlı Takip Haritası Yayınladı

Microsoft, son zamanlarda dünya genelinde büyük bir tehlike saçan Corona virüsü canlı takip edebilmenizi sağlayacak bir harita sistemi geliştirdi. Sistem, dünya genelinde yayınlanmış resmi verileri anında işliyor ve sizlere gösterebiliyor.


İlginizi Çekebilir: Bill Gates, Microsoft Yönetim Kurulundan İstifa Etti

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft, bünyesinde barındırdığı arama motoru Bing üzerinde güzel bir sistem geliştirdi. Son dönemlerde tehlikesini arttıran ve neredeyse tüm dünyaya yayılan Corona virüsünü canlı takip edebilmeniz için harita sistemi geliştiren Microsoft, bu verileri Bing arama motoru üzerinden 7/24 canlı takip edebilmenizi sağlayacak. Tamamen ücretsiz olan bu servisi kullanmanız için bir üyelik vb. gerekmeyecek.

Tüm dünyadaki resmi verileri ve haberleri işleyen sistem, onaylanan toplam vakalar, ölümle sonuçlanan vakalar ve tedavi edilen vakalar gibi bir çok sonucu tüm dünyadaki verilere göre anlık olarak işleyecek. Ülkelere göre de özel veriler sunabilen sistem, istediğiniz ülkenin Corona virüsü ile ilgili son durum haberlerine ulaşmanızı da sağlıyor.

Bing’in harita sisteminde verilen kaynaklara göre Microsoft, Bing arama motoruna bu verileri eklerken Wikipedia, Dünya Sağlık Örgütü, ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri, Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi gibi kaynaklar kullanıyor. Böylelikle internette yayılan bilgi kirliliğinin önüne geçilerek sadece resmi bilgiler sisteme işleniyor ve sizlere doğru sonuçlar sunuluyor.

İlgili İçerik  Twitter CEO'su, Coronavirüs ile Mücadele İçin 1 Milyar Dolar Bağışlıyor

Microsoft’un Bing arama motoru üzerinde kurduğu sisteme hemen buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Daha önce ESRI adlı şirketin ArcGIS adlı harita sistemine eklediği corona virüsü canlı takip sistemine de aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bkz: Corona Nerede? (ESRI – ArcGIS)

Corona virüsü ile ilgili tüm güncel gelişmelere “kitle.net” web sitemizden ulaşabilir, hemen aşağıdan son durum bilgisine göz atabilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (16.03.2020)


Corona Virüsüne Karşı Alınabilecek Önlemler

  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 169.673
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 6.518
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Qatar, Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Ürdün, Nijerya, Şili, Tunus, Andorra, Fahore Adaları, Kosta Rika, Ermenistan, Vatikan, Peru, Paraguay, Moldova, Moğolistan, Litvanya, Burkino Faso, Kıbrıs, Brunei, Kamerun, Kongo, Türkiye
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 77.767

Bir önceki yazımız olan Bitcoin ve Blockchain Nedir? BTC ve BCH Arasındaki Farklar başlıklı makalemizde Bitcoin, Bitcoin Nedir ve Blockchain hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın