Microsoft, Bitcoin’e Rakip Olabilir

 Microsoft, Bitcoin’e Rakip Olabilir

Microsoft, Bitcoin‘e çok büyük bir rakip olabilecek yeni bir kripto para çıkarabilir. Yeni ortaya çıkan bilgilere göre Microsoft, “Vücut Aktivitelerinin Verilerini Kullanan Kripto Para Sistemi” şeklinde patent başvurusunda bulundu.


İlginizi Çekebilir: Bitcoin ve Blockchain Nedir?

2009 yılında Satoshi Nakamoto kod adlı kişi veya kişiler tarafından yapılan Bitcoin sistemi, o günden bu yana oldukça çok konuşuldu. 22 Mayıs 2010 tarihinde 10.000 bitcoin ile pizza satışı gerçekleştikten sonra, zaman içerisinde inanılmaz derecede değer kazandı. Bundan 10 yıl önce 10.000 bitcoin ile 2 pizza alınırken, şuan 10.000 bitcoin 403 milyon Türk Lirasına denk geliyor. Bitcoin ile gerçekleşen ilk alışverişe hemen buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Bitcoin’in çıktığı o günden bugüne 5.300’den fazla kripto para daha ortaya çıktı. Ethereum, Ripple gibi kripto paralar piyasada güzel bir yer edinirken, 5.000’e yakın diğer kripto para beklenen ilgiyi göremedi. Bitcoin, tek başına piyasada dolaşan tüm kripto paraların toplamından daha fazla değere ulaştı.

İlgili İçerik  CoinMarketCap, 400 Milyon Dolara Binance'a Satılıyor

Şimdi ise dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Microsoft, kripto paralar ile ilgili çok ilginç bir patent başvurusunda bulundu. Yapılan patent başvurusuna göre Microsoft eğer kripto para projesi çıkartırsa diğer tüm kripto paralardan çok daha farklı olabilir.

Açıklamalara bakılırsa Microsoft’un yaptığı patent başvurusuna göre vücut hareketleri ve çeşitli aktiviteler madencilik için kullanılabilecek. Bitcoin’in en büyük sorunlarından biri olan madencilik, çok büyük bir enerji ve güç gerektiriyor. Microsoft’un patentine göre ise bu enerji sadece vücut aktivitelerindne karşılanabilecek gibi.

Büyük ihtimal giyilebilir teknoloji ile entegre olacak olan bu kripto para sistemi, eğer düşündüğümüz gibi olursa kripto para piyasasında çok büyük bir yer edinebilir.

İlerleyen günlerde konu ile ilgili tüm gelişmeleri sizlere aktaracağız, “kitle.net” web sitemizi takipte kalın 🙂

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın