Microsoft, Apple’ın Eski Başkan Yardımcısını Kadrosuna Aldı

 Microsoft, Apple’ın Eski Başkan Yardımcısını Kadrosuna Aldı

Microsoft, Apple‘ın eski başkan yardımcısı olan Ruben Caballero‘yu kadrosuna kattığını duyurdu. Açıklamalara göre Caballero, Microsoft‘un karma gerçeklik ve yapay zeka bölümünde görev alacak.


İlginizi Çekebilir: Apple, Corona Virüsü Sebebiyle Tahtını Microsoft’a Kaptırdı

Yapay zeka, sanal gerçeklik gibi konularda çalışmaların azaldığını ve şirketlerin bu konuda pek yatırım yapmadığını görsek de, bazı şirketler bu konuda çalışmalarını sürdürüyor. Microsoft, yapay zeka ve karma gerçeklik alanında yürüttüğü çalışmalar için Apple’ın başarılı eski başkan yardımcısı Ruben Caballero’yu bünyesine kattı.

Bildiğiniz üzere Microsoft, uzun zamandır HoloLens isimli sanal gerçeklik ve yapay zeka gözlüğü üzerinde çalışmalar gerçekleştiriliyor. Muhtemelen yeni göreve gelen Caballero, Microsoft’un HoloLens bölümünde görev alabilir.

Caballero’nun Linkedin profilinde yer alan bilgilere göre “karma gerçeklik ve yapay zeka” bölümünde görev aldığı belirtilmiş.

İlgili İçerik  Roscosmos, Yörüngede Çekilen "Kaybolan Ay" Fotoğrafı Paylaştı

Ruben Caballero Kimdir?


Ruben Caballero Kimdir?

Ruben Caballero, 2005 yılında Apple’ın kablosuz teknolojiler bölümünden sorumlu başkan yardımcılığı görevine getirilmiş ve 2019 yılına kadar görevini başarıyla sürdürmüştü. Ayrıca Caballero, Mac, iPad, iPhone gibi cihazların da antenini tasarlayan kişi.

2019’da Apple’daki görevinden ayrıldığından bu yana bir çok şirkette kablosuz teknolojiler konusunda görev alan Caballero, geçtiğimiz günlerde Microsoft’dan gelen teklifle yapay zeka ve karma gerçeklik bölümünde görev almaya başladı.

HoloLens Nedir?


Ruben Caballero’nun muhtemelen görev alacağı proje olan HoloLens, dünyanın en iyi sanal gerçeklik projelerinden biridir. Geçtiğimiz sene piyasaya sürülen HoloLens 2’nin görüntülerine hemen yukarıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın