Mekanın Sahibi Şarkısı ve Klibi Çalıntı mı? Norm Ender!

 Mekanın Sahibi Şarkısı ve Klibi Çalıntı mı? Norm Ender!

Norm Ender ismiyle tanınan 34 yaşındaki ünlü rapçi Ender Eroğlu geçtiğimiz aylarda bir çok yeni nesil rapçiye karşı diss attığı Mekanın Sahibi adlı parçayı yayınlamış ve çok geniş kitleye bu şarkıyı beğendirebilmişti. Trendlere giren ve rekorlar kıran Norm Ender’in Mekanın Sahibi şarkısı 110 Milyondan fazla izlenerek bir çok listenin zirvesine ulaştı.

Bir diğer rapçi Khontkar‘ın bugün yaptığı paylaşım ise sosyal medyayı salladı! Mekanın Sahibi Şarkısı Çalıntı mı? Barry Allen ismiyle kullandığı twitter sayfasından paylaşımda bulunan Khontkar, paylaşımında şunları söyledi;

Norm Ender - Mekanın Sahibi Çalıntı Şarkı Mı?!
Norm Ender – Mekanın Sahibi Çalıntı Şarkı Mı?!

Khontkar’ın yaptığı bu paylaşımda “Work My Move” şarkısından alıntı olduğu söyleniyor. Peki bu şarkıyı bir de biz dinleyelim mi?

Paylaşılan şarkı Work my Move gerçekten büyük bir benzerlik taşıyor. Sosyal medyada yayılan bu iddialardan sonra şarkının YouTube’da ki videosunda kötü yorumlarda ve disslike sayısında büyük artış oldu. Çalındığı iddia edilen 2019 ocak ayında yayınlanan asıl şarkının yorumlarıysa bu konu ile alakalı yorumlar ile doldu ve şarkı izlenmeleri büyük oranda arttı.

Norm Ender - Mekanın Sahibi Çalıntı Şarkı Mı?!
Norm Ender – Mekanın Sahibi Çalıntı Şarkı Mı?!

Bu iddialardan sonra bu sene Fight Club Şarkısı‘nı yayınlayan Killa Hakan’dan, Norm Ender’e çok sert açıklamalar geldi.

İlgili İçerik  Exatlon Challenge Yayınlandı: Sosyal Medyada İlk Tepkiler
Mekanın Sahibi Şarkısı ve Klibi Çalıntı mı? Norm Ender!
Mekanın Sahibi Şarkısı ve Klibi Çalıntı mı? Norm Ender!

Killa Hakan; “Sen gerçekten yalancısın, sahtekarsın, resmen ortaya çıktı şu anda. Bunu artık ben de gördüm. Sosyal medyadaki çocukları gaza getirip, ücretini verip, algı operasyonu düzenledin”

Geçtiğimiz aylarda Norm Ender ismiyle tanınan ünlü rapçi, TV100’de katıldığı programda yeni nesil rapçileri Amerikan Özentisi olmakla suçlamıştı ve onların her şeyi amerika popülerinden alıntı şeklinde açıklamalar yapmıştı.

Norm Ender TV100 Açıklamalarında; “bir şey yapabilmek için Amerika‘da popüler olmasını beklemiyorum. ben bir şey yapıyorum sonra Amerika’da popüler oluyor. ”

Bir diğer röportajında ise; “Birinin Amerikan özentisi rap’e, dur demesi gerekiyordu” şeklinde sözler söylemişti.

Şimdiyse çalındığı öne sürülen Amerikan şarkıları ve kliplerinden olayın yönü değişiyor.

Klibi de Çalıntıymış?!

Olaydan sonra twitter’da ve diğer platformlarda Mekanın Sahibi Klibi Çalıntı şeklinde açıklamalar paylaşıldı ve “Beibs in The Trap” şarkısından çalındığı iddia edildi. Klibi izlediğimizde bayaa bir fazla benzerlik taşıdığını görüyoruz, buyrun klibi izleyelim.

Norm Ender’den Mekanın Sahibi Şarkısı ile İlgili Açıklamalar!

Norm Ender’den tüm bu olaylarla ve iddialarla ilgili herhangi bir açıklama gelmemiş olsa da ilerleyen zamanlarda nasıl bir açıklama yapacağı çok merak ediliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın