Connect with us


Bilim & Sanat

Megalodon Köpekbalıklarının “Tarihin En Büyük Balık Türü” Olduğu Doğrulandı

Bilim insanları tarafından yapılan araştırmalara göre megalodon köpek balıklarının tarihin en büyük balık türü olduğu belgelerle doğrulanmış oldu.

Zaman:

Tarih:

Tarihin En Büyük Balığı: Megalodon Köpek Balığı

Dünyanın en büyük balık türlerinden biri olan Megalodon köpekbalıkları, uzun bir süredir büyük merak konusu olmuştu. Devasa boyutlara sahip olan, bir tekneyi yutabilecek ağıza ve dişlere sahip olan megalodon köpekbalıkları, birçok filme de konu olmuş ve dünya çapında milyonlarca kişinin dikkatini çekmişti. Uzun zamandır megalodon köpekbalıklarını inceleyen bilim insanları, şimdi de megalodon köpekbalıklarının boyutu hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz zamanlarda haberimizde aktardığımız gibi bilim insanları, devasa boyutlara sahip olan megalodon köpekbalıklarının gerçek boyutlarını açıklamıştı. 6 metreye ulaşabilen büyük beyaz köpekbalıklarının uzak kuzeni olarak bilinen megalodon köpek balıkları, geçtiğimiz zamanlarda bilim insanlarının yaptığı açıklamalara göre 16 metre uzunluğa ulaşabiliyordu.

Ortalama 14-16 metre uzunluğunda olan megalodon köpekbalıkları, bir tekneyi yutabilecek boyutlarıyla oldukça korkutucu bir canlı olarak karşımıza çıkıyordu. Şimdi ise bilim insanları, yapılan yeni araştırmalar ile birlikte megalodon köpek balıklarının tarihin en büyük balık türü olduğunu açıkladı. Nesli tükenen bu türe ait kalıntıları inceleyen bilim insanları, yapılan araştırmayla birlikte tarihte dünyanın en büyük balık türünün megalodon köpek balıkları olduğunu açıkladı.

Megalodon Köpekbalıklarının "Tarihin En Büyük Balık Türü" Olduğu Doğrulandı Bilim insanları tarafından yapılan araştırmalara göre megalodon köpek balıklarının tarihin en büyük balık türü olduğu belgelerle doğrulanmış oldu.

ABD’nin New Jersey eyaletinde bulunan William Paterson Üniversitesi’nden çevre bilimi profesörü Michael Griffiths ve Martin Becker, megalodon köpekbalıklarının boyutlarını ve diğer balıklara göre ne kadar büyük olduğunu anlayabilmek için, aynı ailede bulunan köpekbalığı türlerinin dişlerini araştırdı. Aynı ailedeki köpek balığı türlerinin dişlerini inceleyen Griffiths ve Becker, incelemeye göre megalodon köpek balığı türünün, tarihteki en büyük balık türü olduğunu açıkladı.

Benzer içerik:  Hackerlar, Donald Trump'ın Web Sitesini Hackleyerek Kripto Para İstedi

Ayrıca ek olarak belirtmek gerekirse, mavi balinalar bu köpek balıklarından çok daha büyük olsa da, mavi balinalar balık değildir. Tübitak’ın da web sitesinde görebileceğiniz bilgilerde balinaların balık değil memeli olduğu zaten aktarılmaktadır. Mavi balinaların boyları devasa boyutlara, 33 metreye kadar ulaşabilse de, balık değil memeli oldukları için “dünyanın en büyük balığı” sayılamıyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir