Connect with us


Dünya'dan Haberler

McLaren Genel Merkezi Satışa Çıktı: 256 Milyon Dolar

Dünyanın en ünlü spor otomobil üreticilerinden biri olan McLaren’ın genel merkezi, 256 milyon dolarlık bir fiyat ile satışa sunuldu.

Zaman:

Tarih:

McLaren Genel Merkezi Satışa Çıktı: 256 Milyon Dolar

Dünyanın en ünlü spor otomobil üreticilerinden biri olan İngiltere merkezli McLaren, fazlasıyla şık tasarımlara sahip lüks otomobilleriyle bugüne dek dünya çapında milyonlarca kişiyi büyülemeyi başarmıştı. Otomobillerinin tasarımlarıyla büyüleyen McLaren, şirketin genel üssünün tasarımıyla da birçok insanı büyülemeyi başarıyordu. Fakat şirketin, tasarımıyla oldukça dikkat çeken genel merkezi, şirket yöneticisinin de açıklamalarına göre satışa çıktı.

Şirketin bu devasa genel merkezi tabii ki çok da uygun bir fiyata satışa sunulmadı. Fazlasıyla büyük bir genel merkeze sahip olan McLaren şirketi, covid-19 sürecinden oldukça kötü yönde etkilenen şirketlerden biri olmuştu. Fazlasıyla pahalı spor otomobiller üreten McLaren şirketi, dünyayı kasıp kavuran covid-19 salgını sebebiyle yaşanan ekonomik sıkıntıda pek de otomobil satışı yapamadı.

İnsanlar bu süreçte daha genel ihtiyaçlara yönelirken, daha lüks şeylere pek de önem vermedi. Tabii ki yine lüks otomobillere yönelen ve covid-19 sürecinde ekonomik sıkıntıya girmeyen insanlar da vardı fakat önceki kadar değildi. Pahalı ve lüks spor otomobilleriyle bilinen McLaren şirketi, covid-19 salgınından öyle etkilendi ki; Mayıs 2020’de 1.200 McLaren çalışanı işten çıkarılmak zorunda kaldı. Ayrıca açıklamalara göre şirket, Şubat-Mart-Nisan-Mayıs aylarında yalnızca 307 otomobil satabildi.

Sahibinden Satılık(!) McLaren Üssü: 256 Milyon Dolar

McLaren Genel Merkezi Satışa Çıktı: 256 Milyon Dolar Dünyanın en ünlü spor otomobil üreticilerinden biri olan McLaren'ın genel merkezi, 256 milyon dolarlık bir fiyat ile satışa sunuldu.

Bu tablodan bile anlayabileceğiniz gibi dünyaca ünlü otomobil üreticisinin ne derece bir sıkıntıda olduğunu görebiliyoruz. Bu sıkıntıdan çıkmak ve şirketin batmasını önlemek isteyen yöneticiler ise şimdi de şirketin devasa merkezini satışa çıkarma kararı aldı. 500 bin metrekarelik bir alanda bulunan bu McLaren Teknoloji Üssü hakkında açıklamalarda bulunan McLaren yöneticisi, “Tüm paramız neden bu emlağın üzerinde yoğunlaşıyor? Biz emlak şirketi değiliz. Bizim işimiz otomotiv ve yarış. O binaya ve içerisine çok fazla para yatırdık ve dürüst olmak gerekirse bu parayı kendimiz için kullanabiliriz.” ifadelerine yer verdi.

Benzer içerik:  Cardata Açıkladı: "2. El Otomobil Fiyatları %85 Arttı"

McLaren, bu satış için Kanada merkezli emlak firması olan Colliers’ı yetkilendirdi ve 256 milyon dolara bu genel merkezin satılmasını istedi. Şirket, bu parayı yeni yatırımlar için ve borçları ödemek için kullanacak. Diğer bir yandan McLaren, bu binayı satsa da bu binada çalışmaya devam edecek. Yani binayı 256 milyon dolara satın alan kişi, binayı McLaren’a kiralamak zorunda diyebiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir