Matrix 4’ün Çekimleri Corona Virüsü Sebebiyle Ertelendi

 Matrix 4’ün Çekimleri Corona Virüsü Sebebiyle Ertelendi

Tüm dünyaya tehlike saçan Corona virüsü, film ve dizileri de etkiledi. Bir çok film virüs sebebiyle vizyon tarihini ertelerken, Matrix 4’ün çekimleri de virüs sebebiyle durduruldu.


İlginizi Çekebilir: Bu Filmleri Mutlaka İzleyin: En İyi 12 Bilim Kurgu Filmi

Bilim kurgu filmlerinin en efsane isimlerinden biri olan Matrix’in 4. film çekimleri uzun süredir devam ediyor. Çekimine San Francisco’da başlanan ve Berlin’de devam edilen film’in corona virüsü sebebiyle durdurulması kararı alındı. Tarih verilmeden ertelenen çekimlerin ne zaman devam edeceği şuan belli değil fakat çok yakın tarihte devam etmesi mümkün görülmüyor.

Ayrıca 21 Mayıs 2021’de vizyona girmesi beklenen filmin bu karar ile ertelenebileceği düşünülüyor. Çünkü çekimleri ertelenen film muhtemelen daha geç bitirilecek ve vizyon tarihi de uzayacak.

Warner Bros firması tarafından yapılan açıklamada Matrix 4’ün çekimlerinin corona virüsü sebebiyle ertelendiği açıklanırken, herhangi bir süre belirtilmedi. Konu hakkında 2. bir açıklama geldiğinde çekimler tekrar Berlin’de devam edecek.

Matrix’in devam filmi olan Matrix 4 ile ilgili herhangi bir gelişme olduğunda sizleri web sitemizden bilgilendireceğiz.

İlgili İçerik  Çin'deki Apple Mağazaları Yeniden Açıldı

Ayrıca corona virüsü ile ilgili tüm güncel haberleri “kitle.net” web sitemizden takip edebilir, hemen aşağıdan son durum bilgisine ulaşabilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (17.03.2020)


İran'da Coronavirüs'ten 12 Kişi Öldü, Sınırlar Kapatıldı

  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 183.659
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 7.170
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Qatar, Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Ürdün, Nijerya, Şili, Tunus, Andorra, Fahore Adaları, Kosta Rika, Ermenistan, Vatikan, Peru, Paraguay, Moldova, Moğolistan, Litvanya, Burkino Faso, Kıbrıs, Brunei, Kamerun, Kongo, Türkiye
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 79.867
  5. Türkiye: 47 vaka – 0 ölüm

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın