Connect with us


İnceleme

Maserati MC20 Tanıtıldı: 2.9 Saniyede 100 km/h Hıza Ulaşabiliyor

İtalya merkezli ünlü spor otomobil üreticisi Maserati’nin yeni spor otomobil modeli Maserati MC20 tanıtıldı. Otomobil, 0’dan 100’e 2.9 saniyede çıkıyor.

Zaman:

Tarih:

Maserati MC20 Tanıtıldı: 2.9 Saniyede 100 km/h

Dünyanın en büyük spor otomobil üreticilerinden biri olan İtalya merkezli Maserati, oldukça dikkat çeken tasarıma sahip ve muhteşem özellikleri bulunan yeni spor otomobil modeli Maserati MC20‘yi tanıttı. İtalya merkezli spor otomobil üreticileri arasında en çok dikkat çeken markalardan biri olan ve ülkemizde de oldukça büyük bir hayran kitlesi bulunan Maserati, daha önceki otomobil modellerinde de olduğu gibi yeni otomobil modeliyle oldukça şaşırtıyor.

Yeni Maserati otomobil modeline baktığımızda ilk olarak otomobilin hızı dikkat çekiyor. 0 km’den 100 km hıza yalnızca 2.9 saniyede ulaşabilen yeni otomobil modeli, Maserati’nin yeni motoruyla üretiliyor. Son 20 yılda İtalyan marka Maserati’nin ürettiği tek motor olan Nettuno’dan beslenecek olan Maserati MC20, 630 beygir gücüne sahip.

Saatte 325 km hıza ulaşabilen oldukça güçlü otomobil modeli Maserati MC20, 729 Nm tork üretebiliyor. Asfaltta gücünü fazlasıyla yansıtabilecek bir otomobil modeli olan Maserati MC20, bir spor otomobilden bekleyebileceğimiz birçok şeye sahip. Özellikle otomobilin 2.9 saniyede 100 km hıza ulaşabilmesi, 630 beygir gücüne sahip olması ve 729 Nm tork gücüne sahip olması da büyük dikkat çekiyor. Tüm bunların yanında bu spor otomobilin muhteşem bir tasarıma sahip olduğunu da söyleyebiliriz.

Benzer içerik:  Ekim Ayında En Çok İlan Verilen İkinci El Otomobil Marka ve Modelleri Açıklandı
Maserati MC20 Tanıtıldı: 2.9 Saniyede 100 km/h Hıza Ulaşabiliyor İtalya merkezli ünlü spor otomobil üreticisi Maserati'nin yeni spor otomobil modeli Maserati MC20 tanıtıldı. Otomobil, 0'dan 100'e 2.9 saniyede çıkıyor.

Hemen yukarıda da görebileceğiniz gibi Maserati MC20, oldukça dikkat çeken bir tasarıma sahip. Güçlü motorunun yanında oldukça şık bir tasarıma sahip olan Maserati MC20, bu sayede bir spor otomobilden beklenebilecek birçok şeyi bizlere sunuyor. Karbon fiber şasiye sahip olan araç, 1,5 tonluk bir ağırlığa sahip. Diğer bir yandan otomobil tasarımı ve özellikleriyle büyük dikkat çekse de, fiyatının nasıl olacağı şuan için pek de bilinmiyor. İlerleyen zamanlarda bu otomobilin fiyatını da görebileceğiz, kitle.net’i takipte kalın…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir