Mark Zuckerberg, Twiter’ı Üstü Kapalı Şekilde Eleştirdi

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, dün Trump ve Twitter arasında yaşanan tartışmayı ele alarak Twitter'a gönderme yaptı.
 Mark Zuckerberg, Twiter’ı Üstü Kapalı Şekilde Eleştirdi

Dünyanın en büyük sosyal medya ağlarından biri olan ve WhatsApp, Instagram gibi dev uygulamaları bünyesinde barındıran Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, en büyük rakiplerinden olan Twitter’a üstü kapalı bir göndermede bulundu.

Dün, Sosyal medya devi Twitter ve Donald Trump arasında yaşanan bir tartışma hakkında konuşan Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, Facebook ve bünyesindeki sosyal medya platformları dahil hiçbir sosyal medya platformunun “gerçeğin yargıcı” olmaması gerektiğini belirtti. Bu tartışmada tarafının ABD Başkanı Donald Trump’tan yana olduğunu gösteren genç milyarder Zuckerberg, sosyal medya platformları hakkında dikkat çeken şeyler söyledi.

Dün haberimizde sizlere aktardığımız gibi ABD Başkanı Donald Trump’ın attığı bazı tweetlere Twitter tarafından ibare eklenmişti. Eklenen ibarelerde “konu hakkında daha fazla bilgi alın” yazısı bulunuyordu. Daha sonra bu ibarenin farkına varan Donald Tump, Twitter’ın ifade özgürlüğünü kısıtladığını söyleyerek sosyal medya platformlarına ateş püskürmüştü. Twitter’ın ifade özgürlüğünü kısıtlamasına asla izin vermeyeceğini belirten Trump, sosyal medya platformlarının ya düzenleneceğini, ya da kapatılacağını belirterek sert bir tepki göstermişti.

İlgili İçerik  Harley Davidson 2020 Yılında Elektrikli Bisiklet Üretecek!
Mark Zuckerberg, Twiter'ı Üstü Kapalı Şekilde Eleştirdi

Donald Trump’ın tüm sosyal medya platformlarını hedef alan bu sözlerinden sonra genç girişimci Mark Zuckerberg de konu hakkında açıklamada bulunmak istedi. ABD merkezli televizyon kanalı Fox News ile röportaj yapan Mark Zuckerberg; “Sosyal medyanın, insanların online olarak söylediği şeylerde gerçeğin yargıcı olmaması gerektiğine çok güçlü bir şekilde inanıyorum” sözleriyle Twitter’ı da üstü kapalı bir şekilde eleştirdi.

Zuckerberg, Twitter’ın Trump’ın paylaşımlarına eklediği ibarelerin Facebook’da eklenmeyeceğini, iki platformun da politikalarının farklı olduğunu belirtti.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın