Mark Zuckerberg: Politikalarımız Tekrar Gözden Geçirilecek

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, karşılaştığı büyük tepki sebebiyle Facebook politikalarını tekrar gözden geçireceklerini açıkladı.
 Mark Zuckerberg: Politikalarımız Tekrar Gözden Geçirilecek

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook‘un kurucusu Mark Zuckerberg, ABD Başkanı Donald Trump‘ın protestoculara karşı kullandığı sert dile izin vermiş ve Facebook üzerinde Trump‘a herhangi bir yaptırım uygulamamıştı. Twitter gibi platformlar Trump’ın şiddet içerikli tweet’lerini sansürlerken, Zuckerberg bu duruma sessiz kalmayı tercih etmişti.

Ardından hem Facebook çalışanları, hem de binlerce Facebook kullanıcısı bu durumu eleştirmeye başladı. Bir çok Facebook çalışanı bu durumdan rahatsız olduğunu belirtirken, 2 Facebook çalışanı da Mark Zuckerberg’ün sessiz kalması sebebiyle istifa ettiğini duyurdu.

İlgili Haberler;

Gelen tepkilerin büyümesi üzerine Facebook’un ünlü kurucusu Mark Zuckerberg, yaptığı açıklama ile sistemde değişiklik yapılabileceği sinyalini verdi. Geçtiğimiz zamanlarda ABD Başkanı Donald Trump’ın paylaşımlarına “Facebook Politikaları” sebebiyle yaptırımda bulunulmadığını belirten Zuckerberg, bu sefer ilgi çeken açıklamalarda bulundu.

Zuckerberg: Gözden Geçirilecek

Mark Zuckerberg

Birçoğunuzun Başkan’ın geçen haftaki paylaşımlarına bir tür uyarı mesajı koymamız gerektiğini düşündüğünün farkındayım. İçerik ihlallerini kaldırma ya da düzenleme konusundaki politikalarımızı gözden geçireceğiz.” açıklamasında bulunan Zuckerberg, Facebook’un bu konuda değişikliğe gidebileceğinin de sinyallerini verdi.

İlgili İçerik  TikTok, 2019 Yılında 300 Milyon TL'lik Rekor Gelir Elde Etti

Bildiğiniz gibi ABD Başkanı Donald Trump, George Floyd’un polis tarafından boğularak öldürülmesini ve ırkçılığı protesto eden kişileri ateş etmekle tehdit etmiş, ardından Twitter bu paylaşımı sansürlemişti. Facebook kurucusu Zuckerberg ise Donald Trump’tan yana olmuş ve sosyal medyanın ifade özgürlüğünü kısıtlamaması gerektiğini söylemişti. Donald Trump’ın paylaşımına sessiz kalan Facebook, çok büyük bir protestonun karşısına geçmişti.

Geçtiğimiz saatlerde Zuckerberg tarafından yapılan açıklamalar, Facebook’un bu karardan menun olmadığını ve değiştirme gereği duyduğunu gösteriyor. İlerleyen günlerde gelişmeleri hep birlikte göreceğiz. Bizleri “kitle.net” web sitemizden ve “@kitlegram” hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın