Mark Zuckerberg, Dünyanın En Zengin 3. Kişisi Oldu

Sosyal medya devi Facebook'un ünlü kurucusu Mark Zuckerberg, dünyanın en zengin 3. kişisi ünvanına kavuştu.
 Mark Zuckerberg, Dünyanın En Zengin 3. Kişisi Oldu

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook’un ünlü kurucusu Mark Zuckerberg, sonunda dünyanın en zengin ilk 3 kişisi arasına girmeyi başardı. Zirveye hızla ilerleyen Zuckerberg’in bu yükselişinde corona virüsünün de büyük bir payı bulunuyor.

Bildiğiniz gibi tüm dünyaya tehlike saçan corona virüsü bir çok insanın evden çıkmamasına sebep oldu. Uzun bir süre evde kalan insanlar bu süre boyunca dijital platformlara akın ederek dijital platformların kullanımını oldukça arttırdı. Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi olan Facebook, ve bünyesinde bulunan Instagram, WhatsApp gibi platformlar kullanım oranlarında büyük bir gelişme yaşadı.

Bu süre boyunca Facebook, bir çok dev yatırım alarak piyasa değerini yükseltmeyi başardı. Bu sayede Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg, kişisel servetinde büyük bir gelişme yaşadı. Corona virüsü salgını boyunca servetini 30 milyar dolar arttıran Mark Zuckerberg, toplam 87,8 milyar dolar servete ulaştı. Ünlü milyarder Zuckerberg, daha önce listede kendisinden daha ön sırada olan yatırımcı Waren Buffet’ı da geride bıraktı.

İlgili İçerik  WhatsApp, Yeni Güncelleme ile Reklam Yayınlayacak
Mark Zuckerberg, Dünyanın En Zengin 3. Kişisi Oldu

Bloomberg Milyarderler İndeksi‘nin 21 Mayıs 2020 tarihinde yapılan güncellemesi ile birlikte listenin 3. sırasına yerleşen Zuckerberg, son 2 ay içerisinde servetinde 30 miylar dolarlık bir artış yaşadı. Corona virüsü küçük işletmeler için bir felakete sebep olurken, Facebook gibi dijital devlerin servetine servet katmayı sağladı.

Facebook ve bünyesinde bulunan WhatsApp ile Instagram 2020 ilk çeyreğinde aylık aktif olarak 3 milyara yakın ziyaretçi alırken, sadece Facebook 17,74 milyar dolarlık gelir elde etti.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın