Connect with us


Dünya'dan Haberler

Mackenzie Scott, Jeff Bezos’un Boşanırken Ödediği Nafakayla Dünyanın En Zengin Kadını Oldu

Dünyanın en zengin kişisi olan Jeff Bezos’un ayrıldığı eski eşi Mackenzie Scott, boşanırken aldığı Amazon hisseleri ile dünyanın en zengin kadını oldu.

Zaman:

Tarih:

Jeff Bezos'un Boşandığı Eşi, Dünyanın En Zengin Kadını Oldu

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan ve değeri 2 trilyon dolara yaklaşan Amazon, kurucusu olan Jeff Bezos‘u da devasa bir servete ulaştırdı. Dünyanın en zengin kişisi olan ve büyük ihtimalle artık herkesin de tanıyacağı Jeff Bezos, geçtiğimiz günlerde 200 milyar dolarlık servete sahip olan ilk kişi olarak da tarihe geçmişti. Rekorlar üstüne rekorlar kıran Bezos, aynı zamanda eski eşinin de rekor üstüne rekor kırmasını sağladı.

Amerikalı roman yazarı Mackenzie Scott, 1993 yılında Jeff Bezos ile evlenmiş ve uzun yıllardır evli kalmıştı. Fakat yıllar süren bu evlilik de geçtiğimiz yıl bitmişti. Dünyanın en zengin kişisi olan Jeff Bezos ile ayrılık yoluna giden Mackenzie Scott, ayrılırken Amazon’un 4’te birine denk gelecek kadar hisse almıştı. Yani Bezos’tan Mackenzie Scott’a devasa bir nafaka kalmıştı denebilir.

Bu hisseyi aldığında 36 milyar dolarlık bir kişisel servete ulaşan Mackenzie Scott, dünyanın en zengin kişileri arasında hızla yükseldi ve zirveye yerleşti. Bu servete ilk kavuştuğunda dünyanın en zengin 3. kadını olan Mackenzie Scott, Amazon’un değerlenmesi ile birlikte bugün dünyanın en zengin kadını oldu. Mackenzie Scott, 66.9 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin kadını olurken, aynı zamanda dünyanın en zengin 17. kişisi olarak karşımıza çıkıyor.

Benzer içerik:  Facebook, Jeff Bezos'un Hacklenmesinde Apple'ı Suçluyor
Mackenzie Scott, Jeff Bezos'un Boşanırken Ödediği Nafakayla Dünyanın En Zengin Kadını Oldu Dünyanın en zengin kişisi olan Jeff Bezos'un ayrıldığı eski eşi Mackenzie Scott, boşanırken aldığı Amazon hisseleri ile dünyanın en zengin kadını oldu.

Dünyanın en zengin kadını olan Mackenzie Scott’un dünya genelinde en zengin 17. kişi olmasının sebebi, genel olarak milyarder listesinde erkek çoğunluğunun olması. Jeff Bezos 206 milyar dolarlık kişisel bir servet ile dünyanın en zengin kişisi olurken, şimdi de Mackenzie Scott dünyanın en zengin kadını olarak karşımıza çıkıyor. Diğer bir yandan eski dünyanın en zengin kadını olan Francoise Bettencourt ile Mackenzie Scott arasında büyük bir rekabet sürüyor. 2 milyarder de 66.9 milyar dolarlık servetleriyle karşımıza çıkıyor. Fakat Amazon’un yükselişi, Mackenzie Scott’u liderlik koltuğunda tutacak gibi görünüyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir