League of Legends S Nasıl Alınır

League of Legends oyununda S alabilmeniz için gerekenleri sizler için detaylı olarak listeledik. Gelin LoL S Alma Taktiklerine hep birlikte bakalım...
 League of Legends S Nasıl Alınır

Dünyanın en çok oynanan MOBA oyunlarından olan League of Legends‘ta uzun uğraşlar sonucunda s almaya hak kazanmamış olabilirsiniz. Hatta bazen s alacağınızdan emin olduğunuz halde size s vermeyebilir, hatta aynı oyunda sizden kötü olduğunu düşündüğünüz birisinin bile s aldığına şahit olabilirsiniz. Bu durumda nasıl s alacağınızı detaylarıyla öğrenmeniz gerekir.

League of Legends, oynadığınız karaktere ve gösterdiğiniz performansa göre S puanı verir. Sandık almak için almanız gereken S puanları, oyunun en yüksek puanlarıdır. Bu sebeple de almanız tabii ki zor olabilir. Fakat her şeyi yerine getirdiğinizde kolaylıkla S-, S veya S+ puanı alabilirsiniz.

Sizler için aşağıya S puanı almak için gereken adımları sırasıyla yazıyoruz. Her birini aklınızda bulundurarak oyuna girerseniz S alma şansınız oldukça yükselecektir. Gelin Rito bize nasıl S verir hep birlikte görelim…

Karakterinizi İyi Seçin

League of Legends’ta S alabilmeniz için karakterinizi de iyi seçmeniz lazım. S almak için önce birkaç el özel oda kurup deneme yapabilirsiniz. League of Legends’ta seçtiğiniz karakter ile S alabilmeniz için ortalamanın üzerinde oynamanız gerekir. Yani Blitzcrank ile 1/1/6 skorla bile S alabilirsiniz, fakat Talon gibi herolarda aynı skor ile alma şansınız çok düşüktür. Çünkü Talon ile mid oynarken, diğer Talon mid oyuncularının ortalaması ile yarışırsınız. Blitzcrank ile oynarken ise diğer Blitzcrank support’ların ortalaması ile karşılaşırsınız. Kısacası skor pek de önemli değil, oynadığınız heroyu daha önce oynayan diğer kişilerin ortalamasını geçmelisiniz.

Minyonunuza Dikkat Edin

Minyon bu oyunda en önemli etkenlerden biridir. Hem S almak için, hem de oyunu kazanabilmek için minyonunuza çok dikkat etmelisiniz. Ortalama olarak iyi oyuncular dakikada 10 minyon kesiyor. Yani dakika 20’de minimum 180 minyonunuz olmalı. Bu şekilde 1 killiniz bile olsa S alma şansınız çok yükselir. Minyonunuz ile S alma şansınız aynı oranda yükselir. Tabii biz bunu söylerken Support rolü oynamadığınızı varsayıyoruz. Destek rolünde oynuyorsanız ADC’nizi desteklemeye ve yanında kalmaya çalışın

Sakın Ölmeyin, Ya Da Deneyin

S almanız için ölmemek oldukça önemlidir. Ne pahasına olursa olsun ölmemeyi deneyin. Sırf takımı kurtarayım diye öleceğinizi bile bile girmeyin, sadece 1 kill daha fazla vermiş olursunuz. En önemlisi, 1 kill daha alayım diye dalıp ölmeyin. S alma yolunda yapılan en büyük hata kill almak için ölmektir. 1 killiniz de olsa diğer etkenleri yerine getirdiğinizde S alabilirsiniz.

İlgili İçerik  Sağlık Bakanı: Türkiye'de Corona Virüsü Vakası Görüldü!

Totem Atın ve Totem Kesin

Totem atmak, görüş skoru kazanmak da önemli etkenlerden biridir. Totem süreniz doldukça oyunun en önemli yerlerini totemleyin. Oyun boyunca gank yediğiniz yerleri ezberinizde tutun, bu noktaları totemleyerek baskın yemeyi en az ihtimale indirin. S almak için gereksiz ve düşmanın arasa bile bulamayacağı yerlere totem atmayın. Bu da S almak için yapılan diğer hatalardan biri. Aynı zamanda rakiplerinizin totemlerini kesmeye çalışın.

Ejderleri ve Baronları Almaya Çalışın

S almak için yapmanız gereken bir diğer şey ejderleri, baronu ve vadinin alametini almaya çalışmak. Alabildiğiniz kadar bunları alın. S alma şansınız aynı oranda artacaktır. Aynı zamanda oyun içerisinde karşı ormana baskın atarak mavi ve kırmızıyı kesebilirsiniz.

Aldığınız ve Verdiğiniz Hasar Önemli

Oynadığınız karaktere ve role göre; verdiğiniz, veya aldığınız hasar oldukça önemli. Oyun içerisinde aktif bir şekilde oyunu oynamanız gerekir. Aksi takdirde S alma şansınız düşecektir. Geriden geriden rakibi dürtebilir, veya minyon tanklayabilirsiniz. Oynadığınız karaktere göre bunu seçin.

Kill Önemli Değil, Asist de Olur

Lucian

Fazla kill almak S almak için hiç hiç önemli değil. Diğer faktörler yerine getirildiğinde fazla kill almanızın önemi kalmıyor. Fakat kill almanız önemli değil diye adamı bilerek salmayın. Alabildiğiniz kadar alın, zorlamayın. Öleceğinizi düşünüyorsanız dalmayın. Takım arkadaşınızın son vuruşu yapması daha basitse bırakın o yapsın, asist veya kill hiçbir farkı yok. Kille odaklanmak yerine minyona konsantre olun ve diğer yukarıda yazan etkenleri yerine getirmeye çalışın.

İşte S almak için yapmanız gereken şeyler bu kadar basit. Bunları yerine getirdiğinizde oyunu kaybetseniz bile kişisel başarınızdan dolayı S alabilirsiniz. Aklınıza takılan bir şey olursa sayfanın en altında yer alan yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın