LoL Ruh Çiçeği Etkinliği Nasıl Yapılır? (Detaylı Anlatım)

League of Legends'ın yeni etkinliği Ruh Bağları sonunda geldi. Etkinlik biraz karışık gelmiş olabilir, fakat bu makalemizde detaylarıyla nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.
 LoL Ruh Çiçeği Etkinliği Nasıl Yapılır? (Detaylı Anlatım)

Dünyanın en çok oynanan MOBA oyunlarından biri olan ve yıllardır yükselişini sürdüren League of Legends, 10. yıl etkinlikleri kapsamında bahsettiği “daha çok etkinlik” sözünü bu yıl içerisinde oldukça iyi bir şekilde tutuyor. Oyuncuların yoğun isteğini dinleyerek daha çok etkinlik yapma kararı alan Riot Games, League of Legends’ın en kapsamlı etkinliğini de sonunda karşımıza çıkardı.

Uzun bir zamandır beklenen Lilia karakteriyle birlikte Ruh Çiçeği kostümleri de oyuna geldi. Bununla birlikte diğer kostüm serilerinde de olduğu gibi özel bir etkinlik geldi. Fakat bu etkinlik diğerlerinden oldukça farklı. League of Legends’ın “Ruh Bağları” olarak adlandırdığı etkinlik kapsamında League of Legends istemcisinden ana sayfaya giriyorsunuz ve oradan Ruh Bağları bölümünü seçiyorsunuz. Ruh Bağları bölümünde, sol altlarda, üzerinde dikkat işareti bulunan daire şeklinde bir kutu göreceksiniz, ona tıklayın.

İşte bu alan ilk başta oldukça kafa karıştırıcı fakat merak etmeyin, tamamıyla açıklayacağız. Öncelikle diyalogları boşluk tuşundan geçin ve size sunulan şıklardan dilediğinizi seçin. Karşınıza şampiyonların bulunduğu harita gelene kadar diyalogları geçin. Daha sonra etkinlik gereğince “Ruh Çiçeği” kostümüne sahip olan tüm şampiyonlar karşınıza çıkacak. Örneğin Lilia, Yasuo, Riven gibi. Bu şampiyonlardan en beğendiğinizi, veya elinizde bulunanları seçecek ve diyalogları tamamlayacaksınız. Temelinde diyalogları barındıran etkinlik, oyun karakterleriyle iletişim kurmanızı sağlıyor.

Bu bölüm aklınızda kalsın, kafa karıştırmamak için devamını liste halinde aşağıya yazacağız. Fakat öncelikle bahsetmemiz gerekenlerden bahsedelim. Etkinliği yapmanız için dilediğiniz karakterler ile diyalogları tamamlamanız ve ekrana “Devam” tuşu geldikten sonra bu tuşa tıklamanız. Bunları yaptığınızda karşınıza o şampiyonun Ruh Bağları sayfası açılacaktır. Sağ tarafta da gördüğünüz gibi Takdir 0/25 şeklinde bir yazı bulunur. İşte o takdiri tamamlamanız için birçok yol bulunuyor.

Biz bu makalemizde Ruh Bağları Takdir puanı nasıl toplanır onu anlatıyoruz. Etkinliğin nasıl yapıldığını hemen aşağıya detaylı olarak hazırladık. Aklınıza takılan bir soru olursa, sayfanın en atlındaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili İçerik  League of Legends Kutu Kapmaca Görevi Nasıl Yapılır?

Ruh Bağları Etkinliği Nasıl Yapılır?

Ruh Bağları Etkinliği Nasıl Yapılır?

Yukarıda Ruh Bağları bölümünün temelini anladıysanız, hemen etkinliğe geçebiliriz.

Dilediğiniz Şampiyonun Ruh Bağları Sayfasını Açın

Ruh Bağları bölümünde dilediğiniz şampiyonun sayfasını açın ve diyalogları tamamlayın. Dilerseniz tüm karakterlerin diyaloglarını da açabilirsiniz bu pek de fark etmez. Karakterler, özel görev yapmasanız bile oyun kazanma veya kaybetme gibi durumlarda ortak puan kazanır.

Hangi Oyun Ne Kadar Puan Verir?

GEREKSİNİMRUH ÇİÇEĞİ BÜYÜMESİ PUANI
Bir Sihirdar Vadisi (SV)/ARAM oyunu kazanmak2
Bir SV/ARAM oyunu kaybetmek1
Bir SV/ARAM oyununda Ruh Çiçeği kostümünü kullandığın bir şampiyonla oynamak2
Bir SV/ARAM oyununda Ruh Çiçeği kostümüne sahip bir şampiyonla oynamak1
Bir TFT oyunu kazanmak (4. veya daha yüksek bir sırada bitirmek)4
Bir TFT oyunu kaybetmek (5. veya daha düşük bir sırada bitirmek)2

Yapay Zeka Geçerli Mi?

Kısmen hayır. Şampiyonlar için verilen özel görevler maalesef yapay zekaya karşı geçerli değil. Lütfen özel görevler için zamanınızı yapay zekada harcamayın, çünkü saymayacaktır. Bunun yerine normal oyun girmelisiniz. Diğer bir yandan yapay zekaya karşı oyun kazandığınızda veya kaybettiğinizde de takdir alabilirsiniz.

Hangi Karakterde Ne Yapmak Gerekiyor?

ŞAMPİYONSV/ARAMTFT
Thresh10 takdir kazanmak için 35’in üstünde kitle kontrolü skoruna ulaş.8 takdir kazanmak için 2 yıldızlı bir Thresh oyna.
Riven4/7/10/12 takdir kazanmak için 2/3/4/5’li çoklu katletme gerçekleştir.4 takdir kazanmak için bir oyuncuyu ele.
Vayne1/2/3/4/5 takdir kazanmak için 5/8/12/15/20 skor al.1 veya 4 takdir kazanmak için 3 veya 6 altınlık bir birim oyna.
Teemo4 takdir kazanmak için 35’in üstünde görüş skoruna ulaş.4 takdir kazanmak için Spatula’yla birleştirdiğin bir eşya oyna.
Cassiopeia7 takdir kazanmak için şampiyonlara 28.000’in üstünde hasar ver.1 veya 4 takdir kazanmak için 1 veya 2 adet 3 yıldızlı birim oyna.
Lillia5 takdir kazanmak için en az 15 şampiyon alt ettiğin bir oyun kazan.2 takdir kazanmak için alternatif bir gezegende ilk 4’e gir.
Ahri8/3/2/1 takdir kazanmak için Ahri olarak 0/1/2/3 defa katledildiğin bir oyun oyna.4 takdir kazanmak için 3 yıldızlı bir Ahri oluştur.
Yasuo2/4/6/8/10 takdir kazanmak için Yasuo olarak 1/3/6/9/12 skorluk bir seri yakala.2 veya 4 takdir kazanmak için 3 veya 6 birimlik asi ilavesini etkinleştir.
Kindred1/2/3 takdir kazanmak için 1/3/5 destansı canavar kes.4 takdir kazanmak için ikinci Kayn turuna kadar hayatta kal.

Merkez Baskınında Hangi Karakter ile Ne Yapmak Gerekiyor?

ŞAMPİYONMB
ThreshArabayı İt curcunasına katıl ve hayatta kalan takımda ol.
RivenDüello Kulübü curcunasına katıl ve kazanan takımda ol.
VayneZirve Savunması curcunasına katıl ve kazanan takımda ol.
TeemoHazine Yordle’ına (Veigar veya Teemo) son vuruş yapan takımda ol.
CassiopeiaHasar Ölçer curcunasına katıl ve kazanan takımda ol.
LilliaSoraka’yı Koru curcunasına katıl ve rakibinin Soraka Bot’unu katleden takımda ol.
AhriURF Kapışması curcunasına katıl ve kazanan takımda ol.
YasuoAteş Çemberi curcunasına katıl ve hayatta kalan takımda ol.
KindredYampiri Yarış curcunasına katıl ve kazanan takımda ol.

Neye Yarar Bu Takdirler?

Evet en merak edilen bu, biliyoruz. Bu takdirleri toplayarak, o şampiyon ile aranızdaki bağınızı güçlendirirsiniz. Normal oyunlarda oynayışınıza göre aldığınız B, C veya S puanları, bu sefer o şampiyonla aranızdaki bağa veriliyor. S seviyesinde bağ kurduğunuz şampiyonlarda neler olduğunu anlatacağız, fakat önce S seviyesine gelmeniz için kaç takdir gerektiğini yazalım;

AŞAMABEDELSİZÖZEL
C Derecesi (25 takdir gerektirir)Şampiyon Kristali25 Sembol
B Derecesi (50 takdir gerektirir)15 Sembol25 Sembol
A Derecesi (75 takdir gerektirir)Şampiyon Simgesi25 Sembol
S Derecesi (100 takdir gerektirir)15 Sembol25 Sembol

Peki Ne Kazanacağım?

Buraya kadar bir şey kazanacağınızdan bahsetmedik. Hemen üstte bulunan tablodaki gibi şampiyonla aranızdaki bağ arttıkça, size sembol, kristal ve simge verir. Bu semboller çantanızda etkinlik süresince birikir. LoL istemcisinde çantanıza girerek Ruh Çiçeği 2020 Sembolüne tıklayabilir ve ardından topladığınız semboller ile buradan alışveriş yapabilirsiniz.

Kapanış

Riot Games’in resmi blog yazısına göre kapanış oldukça ilgi çekici. Açıklamalara göre S seviyesine ulaştığınızda göreviniz son buluyor. Fakat Riot GamesSon, yalnızca başlangıçtır” diyerek etkinliğin sonunda özel bir kapanış yapılacağını, ilginç etkileşimler olabileceğini belirtiyor. Yani League of Legends oyuncusuysanız, bu etkinliği kesinlikte bitirmelisiniz…

Bir önceki yazımız olan Kısaca Kitle İletişimi Nedir ve Kitle İletişim Araçları başlıklı makalemizde Kitle, Kitle İletişim ve Kitle İletişim Araçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın