LoL Maç İzleme Görevleri Nasıl Yapılır?

Dünyanın en çok oynanan MOBA oyunlarından biri olan League of Legends'ın maç izleme görevleri nasıl yapılır detaylı olarak anlatıyoruz.
 LoL Maç İzleme Görevleri Nasıl Yapılır?

Dünyanın en çok oynanan video oyunlarından biri olan ve son zamanlarda oldukça büyük bir oranda yeni oyuncu kazanan League of Legends, görevleriyle oyuncularına eğlenceli vakitler sunmayı amaçlıyor. League of Legends’ın ilgi çeken görevlerinden bir tanesi ise maç izleme görevleri olarak karşımıza çıkıyor. League of Legends’ın E-Spor maçlarının popülerliğinin arttırılması amacıyla tasarladığı görev sistemi kolaylıkla kullanılabilse de, bazı kullanıcılar için bu görevi yapmak oldukça zor olabiliyor.

League of Legends’ın E-Spor maçı izlemeniz karşılığında verdiği ödüller, maç başına en fazla 1 kere alınabiliyor. Yani size “2 maç izle, 1 sandık kazan” şeklinde bir görev verildiyse, gs vs fb maçını izlediğinizde 1 maç izlemiş sayılıyorsunuz. Aynı maçı kapatıp açmanız bu sayıyı arttırmıyor. Bunun yerine farklı bir maçın başlamasını beklemeniz gerekiyor. Temelde görevleri yapmaksa oldukça basit.

League of Legends’ın canlı e-spor sitesine giderek canlı e-spor maçlarını izliyor ve kolaylıkla ödül alabiliyorsunuz. Bunun için maçı açarak en az 10 dakika süreyle maçı izlemeniz gerekiyor. Fakat maçı izlerken internet sorunları oluşur ve e-spor maçı durursa ödülü alamayabiliyorsunuz. Çünkü ilgili web sitesi sizin maçı izlemediğinizi, terk ettiğinizi varsayıyor. Yani bilgisayarınızda maçı izlediğiniz halde ödül alamıyorsanız, herhangi bir mobil cihazdan hesabınıza giriş yaparak maçı izlemeyi denemelisiniz.

Hemen aşağıda bu görevleri nasıl yapabileceğinizi detaylarıyla anlattık. Sizler de göz atabilir ve dakikalar içerisinde bu görevleri tamamlayabilirsiniz.

LoL Maç İzleme Görevi Nasıl Yapılır

LoL Maç İzleme Görevi Nasıl Yapılır
  • Buraya tıklayarak LoL E-Spor sitesine gidin. (Telefondan önerilir)
  • Oturumunuz kapalıysa oturum açın.
  • İzle” butonuna tıklayın.
  • Eğer canlı bir maç varsa minimum 10 dakika izleyin. (En azından arka planda, kenarda açık kalsın)
  • Ödül aldığınızda LoL istemcisinden otomatik olarak bildirim gelecektir.

Burada dikkat etmeniz gereken, maçı açıp direkt kapatmamanız. Maçı minimum 10 dakika izlemeli, veya arkaplanda açık bırakmalısınız. Dilerseniz telefondan izlemeniz daha yararlı olacaktır. Denemelerimize göre mobil izlemeler daha iyi işliyor. Diğer bir yandan, maçı izlediğiniz andan itibaren devamında başka maçlar da varsa otomatik olarak devam edecektir. O gün oynanacak maç listesi, canlı yayının hemen altında yer alır. Eğer 5 maç izleme göreviniz varsa ve o gün 5 maç oynanıyorsa, arkaplanda açık bırakın tüm maçlar otomatik olarak izlensin. Bu şekilde de sayacaktır.

İlgili İçerik  League of Legends Ne Kadar İnternet Harcar?

Yayın Tekrarlarını da İzleyebilirsiniz

League of Legends oyununda maç izleme görevlerini tamamlayabilmeniz için canlı maçları izlemeniz şart değil. Makalemize gelen yorumlara göre bir çok kullanıcı “yayın tekrarlarını izleyerek” maç izleme görevini tamamladıklarını bildirdi. Bir kaç kez test ettik ve yayın tekrarlarını izleseniz de maç izleme görevlerini tamamlamış sayılıyorsunuz. Bu sebeple o gün canlı maç oynanmıyorsa veya maçlar hoşunuza gitmediyse, size göre bir maç tekrarı açabilir ve izleyebilirsiniz.

  • watch.lolesports.com/rewards adresine girin ve oturum açın.
  • Menüden “Tekrarlar” butonuna tıklayın.
  • İstediğiniz maçı seçin ve en az 15 dakika – 20 dakika arası.

Maç izlemek için tıkladığınızda VOD not avaliable hatası verirse sayfayı biraz aşağıya kaydırın ve oradan bir maç seçin.

Lol Maç İzleme Görevleri Saymıyor Mu?

LoL Maç İzleme Görevleri Nasıl Yapılır? - Lucian

Tüm yaptıklarınıza rağmen izlemelerinizi saymıyorsa maç tekrarlarını izleyin. Ayrıca bilgisayarda saymıyorsa da mobil cihazlardan deneyin. Nimo TV’de veya Steam’de yayınlanan bazı yayınlar sistem tarafından sayılamayabiliyor. Bu yüzden izlediğiniz maçların herhangi bir sponsor aracılığıyla yayınlanmadığına dikkat edin, gerekirse canlı yayınları değil yayın tekrarlarını izleyin.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın