League of Legends Kutu Kapmaca Görevi Nasıl Yapılır?

League of Legends'ın en sevilen etkinliklerinden olan Kutu Kapmaca başladı. Kutu Kapmaca görevleri nasıl yapılır, ücretsiz sandık nasıl alınır bu makalemizde anlatıyoruz...
 League of Legends Kutu Kapmaca Görevi Nasıl Yapılır?

Dünyanın en çok oynanan MOBA oyunlarından olan League of Legends, oyunun en sevilen görevlerinden biri olan kutu kapmacayı yeniden oyuncuların beğenisine sunuyor. Yeni güncelleme ile bugün itibarıyla başlayan kutu kapmaca etkinlikleri kapsamında League of Legends oyunu içerisinde ücretsiz kutu ve anahtar alabileceksiniz. Bunu yapmanız için gereken tek şey ise galibiyet almak.

Uzun zamandır birçok kez League of Legends’a gelen kutu kapmaca etkinlikleri, oyuncuların aktifliğini sağlamak amacıyla Riot Games tarafından belirli aralıklarla getirilen bir ücretsiz sandık etkinliği. Bu etkinlik kapsamında aldığınız tüm sandıklar için yanında bir de anahtar hediye ediliyor. Yani etkinlik kapsamında aldığınız her sandığı direkt olarak ücretsiz açabiliyorsunuz.

Yaz etkinlikleri kapsamında oyuna getirilen ve 1 hafta boyunca oyunda kalacak olan kutu kapmaca etkinliği, 14 Temmuz ve 20 Temmuz tarihleri arasında geçerli olacak. Bu zaman içerisinde 5 tane hextech sandığını ve anahtarını ücretsiz olarak kazanabileceksiniz. Kutu kapmaca etkinliği kapsamında, Sihirdar Vadisi ve ARAM haritalarında alacağınız galibiyetlere göre sizlere hextech sandığı hediye edecek.

League of Legends Kutu Kapmaca Görevi Nasıl Yapılır?

Üstelik Riot Games tarafından yapılan bu etkinlik özel olarak Türkiye sunucusundaki oyunculara sunuluyor. Bu etkinlik kapsamında ücretsiz olarak sandık alabilmeniz için Sihirdar Vadisi’nde 3 galibiyet veya ARAM haritasında 4 galibiyet almanız gerekiyor. 2 sandığı bu şekilde ücretsiz olarak kazanabilirken, diğer 3 sandığı ise tüm sandıklar için görevleri tamamladığınızda alabileceksiniz.

Biraz karışık gelmiş olabilir fakat oldukça basit. Örneğin sihirdar vadisinde 3 galibiyet alırsanız size ücretsiz sandık ve sandık anahtarı verecek. Bunun ardından Sihirdar Vadisinde 3 galibiyet daha aldığınızda yine size sandık verecek. Fakat geri kalan 3 sandığı alabilmeniz için ARAM’da 8, Sihirdar Vadisi’nde 3 galibiyet daha almanız gerekecek. Bunları yaptığınızda ise 3 sandığı size toplu olarak hediye edecek. Yine daha detaylı olması amacıyla aşağıda liste şeklinde Kutu Kapmaca görevleri nasıl yapılır anlatıyoruz. Dilerseniz siz de göz atabilirsiniz…

İlgili İçerik  Ghost of Tsushima'nın İlk 10 Gün İstatistikleri Yayınlandı

Kutu Kapmaca Etkinliği Sandık Alma

Kutu Kapmaca Etkinliği Sandık Alma
  • Öncelikle League of Legends hesabınıza giriş yapın.
  • Ardından “oyna” ekranına gelin.
  • ARAM veya Sihirdar Vadisi normal seçin.
  • Eğer ARAM seçiyorsanız ARAM’da 4 galibiyet alın.
  • Sihirdar Vadisi seçiyorsanız sihirdar vadisinde 3 galibiyet alın.

Bu yukarıdakileri yaptığınızda ilk 2 sandığı size ücretsiz olarak hemen verecektir(hemen derken gecikme yaşanabilir). Fakat diğer 3 sandığı tüm görevler tamamlandığında verecektir. Tüm görevleri tamamlayabilmek için şunları yapmalısınız;

  • ARAM’da 8 galibiyet alın.
  • Sihirdar Vadisi’nde 9 galibiyet alın.

Kutu Kapmaca Etkinliği Sandık Gelmiyor (Neden?)

Kutu Kapmaca Etkinliği Sandık Gelmiyor (Neden?)

League of Legends’ın resmi sitesinde ve oyun istemcisinde de belirtildiği gibi kutu kapmaca etkinliklerinde aldığınız sandıkların size ulaşması biraz uzun sürebilir. Etkinlik süresinde yaşanan yoğunluk sebebiyle sandıkları hemen alamayabilirsiniz. Veya oynadığınız oyunların sayısı her an güncellenmeyebilir. Bu sebeple biraz sabırlı olun ve LoL istemcinizdeki KUTU KAPMACA sekmesini düzenli olarak kontrol edin.

İşte kutu kapmaca görevi bu kadar basit. Konu hakkında merak ettiğiniz başka bir şey varsa sayfanın en altındaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Kitle İletişimi Nedir ve Kitle İletişim Araçları başlıklı makalemizde Kitle, Kitle İletişim ve Kitle İletişim Araçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın