League of Legends Kite Nedir, Nasıl Yapılır?

League of Legends'ta rakibi alt etmeniz için en önemli etkenlerden olan kite nedir ve kite nasıl yapılır bu makalemizde detaylı olarak anlatıyoruz...
 League of Legends Kite Nedir, Nasıl Yapılır?

League of Legends‘da rakibi alt etmeniz için en önemli etkenlerden biri de kite yapmaktır. Kite, yapılması çok basit olsa da çoğu oyuncu tarafından bilinmez. Özellikle ADC‘ler için vazgeçilmez olan kite nedir ne değildir gelin hep birlikte bakalım.

Asıl anlamı ingilizceden çevirildiğinde “uçurtma” olan “kite“, AD Carry‘lerin kesinlikle aktif etmesi ve kullanması gereken bir özelliktir. Bir çok oyuncunun bilmediği bu özellik, özellikle Vayne ve Kalista gibi herolar için tercih edilebilir. Eğer kite yapmayı bilmiyorsanız ve Kalista karşınızdaysa, rakibiniz oradan oraya süzülürken çok garip hissedebilir, bunu nasıl yaptığını merak edebilirsiniz.

Kite kullanmayı bilen rakibiniz, sizinle arasındaki mesafeyi oldukça iyi korur. Ayrıca sizden kaçarken bir başka yere, bir size tıklaması gerekmez. Kite etkinleştirildiğinde rakip sadece sizden kaçar, vuruş ise süresi doldukça otomatik olarak yapılır. Buradan biraz kafanız karışmış olabilir fakat detaylarını kolayca anlayabileceğiniz şekilde aşağıda anlatıyoruz. Dilerseniz hemen göz atabilirsiniz.

Kite Nedir?

League of Legends Kite Nedir, Nasıl Yapılır?

İngilizceden “uçurtma” olarak çevirilen kite, rakiple aranızdaki mesafenizi korumak ve dövüşçülerden gelecek hasarları dodge’lamanıza yardımcı olacak bir özelliktir. Kite özelliğinizi aktif ettiğinizde en yakın rakibe veya seçtiğiniz rakiplere otomatik olarak vuruş yapar. Fakat bunun normal otomatik vuruştan farkı büyük.

Kite ayarınızı aktif ettiğinizde hedef aldığınız rakip ile aranızdaki mesafeyi kolayca korursunuz. Örneğin kite tuşunuzu kullanarak bir rakibi hedef aldınız, rakip size doğru gelirken geri geri kaçarak rakibe vurabilirsiniz. Fakat bunu yapmanız için tek yapmanız geri kaçmak. Siz sürekli geri veya rakibe ters bir süzülürken, vuruş süresi dolduğunda otomatik rakibe vuruş yapacaktır. Örneğin Kalista oynuyorsunuz ve rakibiniz sizden kaçıyor, siz sadece rakibe doğru ilerleyeceksiniz. Kite aktif olduğunda süreniz doldukça otomatik rakibe vuracaktır. League of Legends’ta rakibi alt etmek için en önemli etkenlerden olan Kite nasıl yapılır hemen aşağıda detaylı olarak anlatıyoruz.

İlgili İçerik  League of Legends Karakterlerine Ne Kadar Hakimsin (Test)

LoL Kite Nasıl Yapılır?

YouTube üzerinde bir çok video arasında en iyisi olarak yukarıdaki videonun bu makalede yer almasını istedik. Makaleden dilerseniz detayları öğrenebilirsiniz. Fakat biz yine de hemen aşağıya yazılı halde anlatıyoruz.

  • Öncelikle oyuna girin (Özel oda açabilirsiniz)
  • Oyun açılınca ESC’ye basın ve sol taraftan “OYUN“a tıklayın.
  • En alta inin ve “imlece doğru saldırı hareketi” aktif edin.
  • Sadece şampiyonları hedefle” seçeneğini aktif edin.
  • Otomatik saldırı” aktif edin.
  • Daha sonra sol menüden “KISAYOL TUŞLARI“na tıklayın.
  • Sadece Şampiyonları Hedefle“yi bulun ve “A” tuşunu atayın.
  • Daha sonra “Oyuncu Saldırı Hareketi Tıklaması“na X tuşunu atayın.

Bu ayarları yaptıktan sonra oyun içerisinde A tuşuna basarak sadece şampiyonu hedeflersiniz. Yani A tuşu aktifken minyona dokunsanız bile minyona değil yakındaki rakibe vurur. Bu sayede maksimum hasarı vermiş olursunuz. Diğer yandan X tuşu ise kite için kullanılır. Herhangi bir oyuncudan kaçarken X bastığınızda mesafe korunarak saldırı yapılır.

Aklınıza takılan bir soru varsa yukarıdaki videoyu izleyebilir veya sayfanın en altından yorum atabilirsiniz. İyi oyunlar 🙂

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın