LoL, 2019 Dünya Şampiyonasını Hologram Teknolojisiyle Açtı

 LoL, 2019 Dünya Şampiyonasını Hologram Teknolojisiyle Açtı

Geçtiğimiz yılda da oyun karakterleriyle oluşturulan grup K/DA müziği ve K-pop konseriyle şampiyona açılışı yapan Riot Games, bu yıl çıtayı daha da yükseltti. G2 E-Sports (G2) ve FunPlus Phoenix (FPX) takımlarının Paris‘de karşı karşıya geleceği ve oldukça çekişmeli geçecek şampiyona maçı öncesi Riot Games, hologram görüntüde ki oyun karakterleri ve sanatçıların şarkıları eşliğinde “eşsiz” bir giriş yaptı.

LoL, Dünya Şampiyonasını Hologram Teknolojisiyle Açtı
LoL, Dünya Şampiyonasını Hologram Teknolojisiyle Açtı

Geçen senenin şampiyona müzikleri için K/DA grubunu oluşturan ve özel müzik yaparak paylaşan Riot, bu yıl için de True Damage adlı müzik grubunu oluşturdu. Ekko, Akali, Yasuo, Senna ve Qiyana‘dan oluşan müzik grubu’nun şarkısı da YouTube üzerinden paylaşıldı.

Bu özel şampiyona açılışında sahnede bulunan görünmeze yakın özel ekranlarda karakterlerin animasyonları görüntülenirken, diğer bir tarafta da sanatçılar şarkı söyledi.

3 sanatçının hologramlar eşliğinde şarkı söylediği bu şampiyona açılışı Riot‘un şampiyonada ki farkını bir kez daha ortaya koymuş oldu.

Geçtiğimiz sene oyuna ve açılışa özel oluşturulan müzik grubu K/DA YouTube’da izlenme rekorları kırmıştı. En fazla izlenen oyun videosuydu belki de. K/DA – POP/Stars adlı müzik videosu YouTube’da tam 280 milyon izlenmeye ulaşmış durumda. K/DA Müziğine de alt taraftan ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerik  Yapay Zeka (AI) Teknolojisi Kısmen Yasaklanabilir

G2 ve FPX arasında geçen bu çekişmeli maç, oyun severler tarafından heyecanla takip ediliyor.

E-spor’un en başarılı oyunu League of Legends’in geçtiğimiz 2018 yılında ki açılışı eş zamanlı olarak tam 44 milyon kişi tarafından takip edilmişti. Toplamda ise tam olarak 99.6 milyon insana ulaşmıştı. 19 farklı dilde ve 30’dan fazla platformda, TV’de yayınlanan 2018 şampiyonası, bu yıl için ve oyun dünyası için ışık tutuyordu. Henüz 2019 finali hakkında izleyici bilgisi verilmemiş olsa da elimize bu bilgiler geçtiğinde sizlerle paylaşacağız.

League of Legends’in orjinal Twitter hesabında paylaşılan açılış videoları hemen aşağıda bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın