Connect with us


Genel

Lilia Kapsülü Ücretsiz Nasıl Düşürülür? (Lilia’nın Şiiri)

League of Legends’ın geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Lilia karakterini ormandan ücretsiz olarak düşürebilirsiniz. Gelin nasıl olduğuna hep birlikte bakalım…

Zaman:

Tarih:

Lilia Kapsülü Ücretsiz Nasıl Düşürülür? (LoL)

GÜNCELLEME: Zaman Bitti – Ruh Çiçeği Etkinliği Başladı

Lilia kapsülü düşürmek için zaman bitti. Şuandan itibaren kapsül düşmeyecek. Fakat bunun yerine oldukça iyi bir “Ruh Bağları” etkinliği başladı. Hemen “Ruh Çiçeği Etkinliği Nasıl Yapılır” başlıklı makalemize giderek detaylı anlatıma ulaşabilirsiniz.

Dünyanın en çok oynanan MOBA oyunlarından biri olan League of Legends, oyuncularını oyunda tutabilmek ve her zaman güncel kalabilmek için oldukça iyi geliştirmeler yapıyor. Oyun içerisinde pek çok etkinlik ile oyuncuların eğlenceli vakitler geçirmesini sağlayan Riot Games, aynı zamanda oyundaki karakterlere de her geçen gün yenisini ekliyor.

150’ye yakın karakteriyle oyunculara oldukça iyi bir oyun sunan Riot Games, geçtiğimiz günlerde League of Legends’ın yeni karakterini resmi olarak açıklamıştı. Bildiğiniz gibi Riot Games, bu tür yeni şampiyonları oyuna eklemeden önce oyuncuları teşvik edici etkinlikler ve tanıtım kampanyaları düzenliyor. Geçtiğimiz zamanlarda çıkan Sett karakterinde olduğu gibi, Lilia karakterini de ücretsiz olarak düşürebiliyorsunuz.

Lilia Kapsülü Ücretsiz Nasıl Düşürülür? (LoL)

Bildiğiniz gibi Sett karakteri çıkmadan önce oyuna gizli bir görev getirilmiş, bu görevi yapan herkese Sett karakteri ücretsiz olarak “patronun çağrısı” adıyla hediye edilmişti. Aynı şey Lilia karakteri için de geçerli oldu. Lilia karakterine sahip olmak isteyen kişiler, oyun içerisindeki gizli bir görevi yerine getirerek “Lilia’nın Şiiri” kapsülüne ücretsiz sahip olabiliyor. Bu kapsüle önceden sahip olmanın farkı ise tamamen ücretsiz olması. Eğer bu gizli görevi yapmazsanız şampiyon çıktığı zaman 7.800 mavi öz harcamanız gerekiyor.

Oyun içerisine gizlenen görev, birkaç denemenin ardından ortaya çıktı. Bildiğiniz gibi Lilia karakteri, League of Legends’da ormancı rolünde oynanacak. Bu sebeple Lilia karakterine sahip olabilmeniz için orman ile ilgili bir gizli görevi tamamlamanız gerekiyor. Bu gizli görevi yapmak için ormancı olarak birkaç oyun oynamanız gerekiyor. Merak etmeyin, görevin nasıl yapılacağını aşağıda detaylı olarak anlatıyoruz.

Lilia’nın Şiiri Nasıl Alınır?

Lilia Kapsülü Ücretsiz Nasıl Düşürülür? (Lilia'nın Şiiri) League of Legends'ın geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Lilia karakterini ormandan ücretsiz olarak düşürebilirsiniz. Gelin nasıl olduğuna hep birlikte bakalım...

Lilia karakterini ücretsiz olarak düşürmeniz için yapmanız gereken görev oldukça basit. Sadece biraz uzun sürüyor. Lilia karakterine sahip olabilmeniz için belirli şartlarda 350 kill veya asist almanız gerekiyor. Kafanızın karışmaması amacıyla hemen aşağıya Lilia’nın Şiiri nasıl düşürülür detaylı olarak listeliyoruz.

 • Dilediğiniz bir ormancı şampiyonu alarak çarp alın ve ormancı rolünde oyuna girin. Ormancı rolündeki bir karakter olmasını ve botlarla girmenizi kesinlikle öneririz.
 • Daha sonra ormancı olarak oyunu devam ettirin, oyun içerisinde her kill’e dokunmaya çalışın. Killer ve asistler birlikte sayılır.

Bu 2 maddeyi yerine getirdiğinizde 350 kill’e ulaştığınızda oyun otomatik olarak size Lilia’nın şiirini verecektir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta kesinlikle çarp almanız. Ayrıca istediğiniz karakteri seçebilirsiniz fakat kesin olması amacıyla bir ormancı karakteriyle oyuna girmenizi tercih ederiz. Oyun içerisinde ormancı olarak oynamanız ve çarpınızı kesinlikle kullanmanız gerekir.

Bunları normal oyunda yapmaya zorlanırsanız botlarla girin, her el 30-60 arası kill alabilir ve görevi kısa sürede bitirebilirsiniz. Ayrıca 22 Temmuz’da yayınlanacak olan yama ile birlikte Lilia oyuna gelecek. Bu tarihe kadar alamayan kişiler, 22 Temmuz’dan itibaren 7.800 mavi öz karşılığında Lilia’ya sahip olabilir.

Lilia’nın Şiiri Gelmiyor (Neden?)

Lilia'nın Şiiri Gelmiyor (Neden?)

Eğer tüm bu yaptıklarınıza rağmen yine de Lilia’nın Şiirini alamadıysanız, sizlere birkaç önerimiz var. Eğer oyuna girerken ormancı şampiyonları yerine başka şampiyonlar seçiyorsanız geçersiz sayabilir. Örneğin Morgana jungle yapmak yerine Master Yi gibi bir karakter ile orman dönmeyi tercih edin. Çarp kesinlikle alın. Ve oyun içerisinde ormanı sürekli kesin. Oyun başı ormana girip bir daha girmemezlik yaparsanız saymayabilir.

Klasik bir ormancı gibi oyununuzu oynayın, kill ve asist almaya çalışın. Ayrıca ormancı eşyası almaya da özen gösterin. Master Yi ve çarp alıp ormancı itemi almadan oyuna başlamayın. Tüm bu yaptıklarınıza rağmen, artı olarak toplam 350 katletme sayısını geçmenize rağmen Lilia’nın şiiri gelmediyse 1-2 gün bekleyin. Hala gelmediyse ya bir eksik yapmışsınızdır, ya da oyunda hata bulunuyordur.

Ayrıca yapamayan oyuncular yorum bölümünden bizlere oyun nickini gönderirlerse inceleyebiliriz. Anlamadığınız bir nokta olursa yine sayfanın en altındaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

58 Yorum

58 Comments

 1. Bahadır

  13 Temmuz 2020 at 02:23

  Merhaba, sihirdar ismim *** ve 350 killi geçmeme rağmen vermedi incelerseniz sevinirim

  • Ali Çelen

   13 Temmuz 2020 at 03:03

   Merhaba, 15 dakikada 91 katletme oldukça fazla. Sanırım ormanı bir süre sonra bıraktınız. Ormanı oyun içerisinde devamlı olarak almanız gerekiyor. Mavi ve Kırmızı devamlı sizde olsun. Ayrıca Lİlia’nın Şiirini anında vermiyor, ödülün gelmesi birkaç saat sürebilir.

   • Ali Deniz Çelebi

    15 Temmuz 2020 at 14:38

    Ben hiç deneme yapmadan normal bir Jungle oyuncusu olarak oynadım ve verdi. Fazla efor sarf etmenize gerek yok. İsteyenler maçlarıma bakabilir. Nickim ***

    • Ali Çelen

     15 Temmuz 2020 at 15:42

     Teşekkürler yorum için, nickleri sansürleyerek yayınlıyoruz maalesef. Ayrıca görevi yapacak olan arkadaşlara “normal bir jungle” gibi oynamayı ben de öneririm. Normal şartlarda kolaylıkla veriyor Lilia kapsülünü.

   • Miraç

    19 Temmuz 2020 at 20:33

    selamun aleyküm nickim *** 450-500 öldürme var bakarmısın ne sorunu var ya banada vermedi

    • Ali Çelen

     19 Temmuz 2020 at 21:12

     Dostum bunun özel bir sebebi yok. Diğer arkadaşlara da dediğim gibi dakikaya göre katletmen çok fazla. 16 dakikada 55 katletme skoru zor. Demek ki ormana girmemişsin. Makalede bunu belirttim, ormana devamlı olarak girmen lazım. Kill’e odaklı oynarsan saymaz. Normal bir ormancı gibi birkaç gün aralıklarla girmeniz daha yararlı olur. Gerçi heronun çıkmasına zaten birkaç gün kaldı ama…

 2. ece

  13 Temmuz 2020 at 04:22

  merhaba, sihirdar ismim *** ve 700 ün üstünde kill+asist almama rağmen gelmedi

  • Ali Çelen

   13 Temmuz 2020 at 04:32

   Merhaba, genel olarak iyi görünüyor gün içerisinde belki de hesabınıza düşebilir. Fakat yine de Lucian, Jhin, Yasuo gibi herolarla ormancı olarak girdiğiniz için kabul edilmeyebilir. Ormancı rolüne daha yatkın şampiyonlar ile oynamanızda fayda var.

  • Yigitcam

   13 Temmuz 2020 at 20:13

   Merhaba benim sihirdar ismim *** bende 350 kil yaptim olmadi bi bakip cevaplarsaniz sevinirim

   • Ali Çelen

    13 Temmuz 2020 at 20:20

    Selamlar, sizinkini sayması lazım, birkaç saat bekleyin kapsülün gelmesini. Eğer saymazsa 2-3 el daha deneyin. Çünkü bazı ellerde çok fazla kill almışsınız, büyük ihtimalle ormana girmemiş olabilirsiniz.

 3. Seçkin

  13 Temmuz 2020 at 19:13

  Arkadaşlar ben lee sin ile yaptım görevi biraz zaman geçince verdi liliayı acele etmeyin bide bir oyunda fazla gibi kill almayın orman dönün oluyor

 4. Demet

  13 Temmuz 2020 at 21:24

  merhaba sihirdar adım ***, yapmama rağmen hala gelmedi

  • Ali Çelen

   13 Temmuz 2020 at 21:30

   Merhaba, 20 dakikada 70 kill çok fazla. Diğer arkadaşlara da dediğim gibi ormanı devamlı olarak kesin lütfen. Ormana az girerseniz, veya botlar dirildikçe hemen keserseniz saymayabiliyor. Mavi ve Kırmızı Güçlendirme sürekli üzerinizde duracak şekilde ayarlamaya çalışın.

   • Erke

    14 Temmuz 2020 at 17:16

    Nick im *** bende 380 alt etme yaptım ama olmadı bakabilir misiniz(ormanı az dönmüş olabilirim)

    • Ali Çelen

     14 Temmuz 2020 at 17:28

     Dakika 14’de 40 katletme puanı almışsınız. Bunu yapmanız için ormana hiç girmemeniz veya sadece 1 kere girmeniz gerekir. Ormana devamlı olarak girin, mavi ve kırmızı güçlendirme devamlı sizde olsun. Yorum yapan tüm arkadaşların hepsi ormana oyun boyunca girmediği için ödülü alamıyor. Bu dediğime dikkat ederseniz sorunsuz alabilirsiniz.

     • Erke

      14 Temmuz 2020 at 17:37

      Cevabınızı beklerken oynamaya devam ediyordum.225 farm 31 kill 22.dk bu sayılır artık dimi 🙂

     • Ali Çelen

      14 Temmuz 2020 at 17:38

      Evet çarp ve ormancı karakteriniz varsa sayılır.

 5. Aytuğ

  13 Temmuz 2020 at 23:04

  Nick: *** kontrol edebilir misiniz?

  • Ali Çelen

   13 Temmuz 2020 at 23:17

   Selam, kontrol ettim fakat diğer arkadaşlara söylediğim gibi. Ormanı erken terk etmişsiniz. Ormana devamlı girmeniz gerekiyor. Görev için değil de normal ormancıymışsınız gibi davranın. Acele edip üst üste penta yapmayın, orman gezin, Mavi ve Kırmızı güçlendirme devamlı olarak üstünüzde olsun.

   • Aytuğ

    14 Temmuz 2020 at 01:19

    Normalde Jg oynayan birisi pek olmadığımdan alışık değilim jg dönmeye 🙂 deneyeceğim, teşekkürler.

 6. Berat

  14 Temmuz 2020 at 00:47

  Merhabalar sihirdar ismim *** yaklaşık 600 kill var ama gelmedi rica etsem kontrol edermisiniz

  • Ali Çelen

   14 Temmuz 2020 at 01:08

   Aynı şekilde siz de dakikaya göre fazla kill almışsınız. Ormanı devamlı olarak dönmeye çalışın lütfen.

 7. Yunus

  14 Temmuz 2020 at 12:34

  Merhaba master yi ile yaklaşık 370 kill ve asist aldım fakat orman dönmeme rağmen vermedi hala.

  • Ali Çelen

   14 Temmuz 2020 at 13:52

   hesabınızı kontrol etmemiz gerek, bir eksiğiniz olabilir belki diğer arkadaşlardaki gibi.

 8. Caner

  14 Temmuz 2020 at 16:18

  hesaplamam açısından hangi tarihten itibaren olduğunu söyleyebilirmisiniz

  • Ali Çelen

   14 Temmuz 2020 at 17:25

   8 Temmuz’dan itibaren kontrol edebilirsiniz.

 9. Alper K

  14 Temmuz 2020 at 18:49

  Nickim *** 350 yaptım ve jungle herosu ile oynadım saymadı 360 bile oldu hatta

  • Ali Çelen

   14 Temmuz 2020 at 19:35

   13 dakikada 69, 17 dakikada 60 katletme yapmışsınız. oyun içerisinde sürekli orman gezerek bu kadar sürede bu kadar katletme puanı almanız imkansız. oyun içerisinde devamlı ormana girmelisiniz.

 10. çağrı

  14 Temmuz 2020 at 19:34

  merhaba ismin *** bayağ yaptım herşey tamam ama vermıyor

  • Ali Çelen

   14 Temmuz 2020 at 19:37

   Toplam 50 civarı katletmeniz var. 350 olması lazım.

   • çağrı

    14 Temmuz 2020 at 19:51

    bir daha kontrol edermiziniz dunden berı özel oyun atıyorum biraz aşşağılara bakarsanız toplam 35 yi geçeli çok oldu rahat 500 olmuştur

    • Ali Çelen

     14 Temmuz 2020 at 20:05

     Ormancı olarak 3 oyun oynamış olarak görünüyorsunuz. Sihirdar isminiz yanlış olabilir, bir daha atarsanız tekrar kontrol edeyim.

     • çağrı

      14 Temmuz 2020 at 20:25

      ÖZEL OYUNDA OYNADIĞIM OYUNLAR GÖRÜNMÜYOR BENDE BAKTIM ÖZEL OYUN SAYILIYOR SANIYORDUM BOTLARA KARŞI 15 MAÇ FALAN ATTIM

     • Ali Çelen

      14 Temmuz 2020 at 20:38

      🙂 maalesef özel odada olmaz.

 11. sarp

  14 Temmuz 2020 at 20:08

  arkadaşlar bendede olmuyodu ama sürekli orman yaparak oynadım oldu. bide giriş seviyesi yerine başlangıç botlarla girmeyi deneyin bence belki onndan olabilir

  • Ali Çelen

   14 Temmuz 2020 at 20:08

   Geri dönüşünüz için teşekkürler. Diğer arkadaşlar da bu şekilde deneyebilirler, büyük ihtimalle olacaktır.

 12. Elessar

  15 Temmuz 2020 at 12:43

  Ben 234 kill katkısında bulundum ve bana Lilia’s Haiku geldi gelmeyenlerler eksik şeyler yapmışlardır

 13. Göktuğ

  16 Temmuz 2020 at 14:08

  merhaba ismim *** orta seviye botlarla herşeyi yaptım ama hala gelmedi.

  • Ali Çelen

   16 Temmuz 2020 at 16:16

   Bu görev ile birçok kişi gibi ben de aldım Lilia’nın şiirini. Alamayan arkadaşların neden alamadığını çözemedim. Normal bir ormancı gibi oynamamış olabilir veya ormana girmemiş olabilirsiniz.

 14. Samet

  16 Temmuz 2020 at 20:31

  Nickim ***, ormanı döndüm, ejderleri kestim, alametleri kestim, tüm yaratıkları üçer defa kestim, 373 skor yaptım, hatta Blitz uygulaması bile ormancı olarak oynadım şeklinde gösteriyor hepsini ama gelmedi bir türlü

  • Ali Çelen

   16 Temmuz 2020 at 20:41

   Dakikaya göre fazla katletme skorunuz var. Belki de ründen kaynaklı olabilir. Eğer sebebi bunlar değilse başka bir sorun göremiyorum. Bazı arkadaşlara 350 kill dolmadan vermiş. Yani görevin ne olduğu tam olarak belli değil. Normal bir ormancı gibi katletme skoru almak önemli.

   • Samet

    17 Temmuz 2020 at 14:03

    Rünü direkt Blitz uygulamasına ayarlatıyorum, ve 373 skor iki günün skoru. Eğer 8 Temmuz’dan itibaren ise çok rahat pvp’ler de dahil 405 skor oluyor, ama hala gelmedi

 15. emre

  17 Temmuz 2020 at 08:06

  ben yaptım giriş seviyesindeki botlarla oynadım sadece ve 350 kill tamamladığım maçtan sonra direk verdi
  diana orman yaptım sayıldı yani sanırım role yatkın şampiyondan değilde orman kamplarından en az 75 cs yapınca veriyo diye biliyorum yani pek emin değilimde böyle diye biliyorum

  • Ali Çelen

   17 Temmuz 2020 at 14:09

   Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz. Bazı arkadaşlara vermemiş nedense, sebebini çözemedim.

 16. YASİN

  17 Temmuz 2020 at 08:53

  BEN BOTLARA GİRMEDEN OYNADIM DARİUS MAİN OLDUĞUM İÇİN DARİUS JUNGLE YAPTIM TEMİZ LİLİANIN ŞİİRİNİDE VERDİ ÇÜNKÜ NERDEYSE HER OYUNUMDA 20 KİL VARDI VE SÜREKLİ ORMAN KESİN !

 17. vermek istewemiyırm

  17 Temmuz 2020 at 20:45

  Merhaba sihirdar adım *** 600 kill sayısına ulaşmama rağmen hala gelmiyor sebebi ne olabilir?Jungle da dönüyorum

  • Ali Çelen

   17 Temmuz 2020 at 20:52

   Dakikaya göre fazla katletmeniz var. Ormana devamlı girmemiş olabilirsiniz. Buradaki sorunu tam olarak bilmem mümkün değil. Birçok arkadaş alırken birçok arkadaş da alamamış. Dediğim gibi normal bir ormancı gibi oynamanız yeterli.

 18. Bilmem

  17 Temmuz 2020 at 21:16

  merhaba dostum kullanıcı adım ***.Ben de elde edemiyorum bi bakar mısın ?

  • Ali Çelen

   17 Temmuz 2020 at 22:59

   İlk oyunlarınızda dakikaya göre çok fazla kill almışsınız. Botlarla kill almaya yönelik oynayınca vermiyor. Normal bir jungle gibi mavi ve kırmızıyı sürekli üzerinizde bulundurun, orman yenilenince hemen girin. Kill almak için ormana girmezseniz saymaz.

 19. Emre Kahveci

  18 Temmuz 2020 at 22:23

  Merhaba Nickim *** Yaklaşık 400 kili geçtim ama gelmedi yardımcı olursanız sevinirim

  • Ali Çelen

   18 Temmuz 2020 at 23:29

   Tüm arkadaşlar aynı hatayı yapıyor. Ormana girmeden oynar ve kill alırsanız vermez maalesef. 17 dakikada 50 katletme skoru çok fazla, ormana girerek bu kadar kısa sürede bu kadar skor yapılamaz. Bu yüzden sürekli ormana girip mavi ve kırmızıyı alarak görevi yapmanız lazım.

 20. Kerem

  19 Temmuz 2020 at 17:10

  Merhabalar benim nickim *** kill ve asist sayım 350 yi geçti fakat hala gelmedi

  • Ali Çelen

   19 Temmuz 2020 at 21:14

   Dakikaya göre çok katletmeniz var. Diğer arkadaşlarınkiyle aynı sorun. Sürekli ormana girin. Aslında bu kadar arkadaşın hata yapmasının tek sebebi ormana girme kısmını dikkate almadan 350 kill almaya çalışması. Mavi ve Kırmızı güçlendirme sürelli üzerinizde bulunsun katletme skoru alırken, ayrıca ormandaki canavarları hep kesin.

 21. ahmet

  22 Temmuz 2020 at 11:48

  etkinlik bitti mi acaba

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor

Güncel