Lilia Kapsülü Ücretsiz Nasıl Düşürülür? (Lilia’nın Şiiri)

League of Legends'ın geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Lilia karakterini ormandan ücretsiz olarak düşürebilirsiniz. Gelin nasıl olduğuna hep birlikte bakalım...
 Lilia Kapsülü Ücretsiz Nasıl Düşürülür? (Lilia’nın Şiiri)

GÜNCELLEME: Zaman Bitti – Ruh Çiçeği Etkinliği Başladı

Lilia kapsülü düşürmek için zaman bitti. Şuandan itibaren kapsül düşmeyecek. Fakat bunun yerine oldukça iyi bir “Ruh Bağları” etkinliği başladı. Hemen “Ruh Çiçeği Etkinliği Nasıl Yapılır” başlıklı makalemize giderek detaylı anlatıma ulaşabilirsiniz.

Dünyanın en çok oynanan MOBA oyunlarından biri olan League of Legends, oyuncularını oyunda tutabilmek ve her zaman güncel kalabilmek için oldukça iyi geliştirmeler yapıyor. Oyun içerisinde pek çok etkinlik ile oyuncuların eğlenceli vakitler geçirmesini sağlayan Riot Games, aynı zamanda oyundaki karakterlere de her geçen gün yenisini ekliyor.

150’ye yakın karakteriyle oyunculara oldukça iyi bir oyun sunan Riot Games, geçtiğimiz günlerde League of Legends’ın yeni karakterini resmi olarak açıklamıştı. Bildiğiniz gibi Riot Games, bu tür yeni şampiyonları oyuna eklemeden önce oyuncuları teşvik edici etkinlikler ve tanıtım kampanyaları düzenliyor. Geçtiğimiz zamanlarda çıkan Sett karakterinde olduğu gibi, Lilia karakterini de ücretsiz olarak düşürebiliyorsunuz.

Lilia Kapsülü Ücretsiz Nasıl Düşürülür? (LoL)

Bildiğiniz gibi Sett karakteri çıkmadan önce oyuna gizli bir görev getirilmiş, bu görevi yapan herkese Sett karakteri ücretsiz olarak “patronun çağrısı” adıyla hediye edilmişti. Aynı şey Lilia karakteri için de geçerli oldu. Lilia karakterine sahip olmak isteyen kişiler, oyun içerisindeki gizli bir görevi yerine getirerek “Lilia’nın Şiiri” kapsülüne ücretsiz sahip olabiliyor. Bu kapsüle önceden sahip olmanın farkı ise tamamen ücretsiz olması. Eğer bu gizli görevi yapmazsanız şampiyon çıktığı zaman 7.800 mavi öz harcamanız gerekiyor.

Oyun içerisine gizlenen görev, birkaç denemenin ardından ortaya çıktı. Bildiğiniz gibi Lilia karakteri, League of Legends’da ormancı rolünde oynanacak. Bu sebeple Lilia karakterine sahip olabilmeniz için orman ile ilgili bir gizli görevi tamamlamanız gerekiyor. Bu gizli görevi yapmak için ormancı olarak birkaç oyun oynamanız gerekiyor. Merak etmeyin, görevin nasıl yapılacağını aşağıda detaylı olarak anlatıyoruz.

Lilia’nın Şiiri Nasıl Alınır?

Lilia karakterini ücretsiz olarak düşürmeniz için yapmanız gereken görev oldukça basit. Sadece biraz uzun sürüyor. Lilia karakterine sahip olabilmeniz için belirli şartlarda 350 kill veya asist almanız gerekiyor. Kafanızın karışmaması amacıyla hemen aşağıya Lilia’nın Şiiri nasıl düşürülür detaylı olarak listeliyoruz.

 • Dilediğiniz bir ormancı şampiyonu alarak çarp alın ve ormancı rolünde oyuna girin. Ormancı rolündeki bir karakter olmasını ve botlarla girmenizi kesinlikle öneririz.
 • Daha sonra ormancı olarak oyunu devam ettirin, oyun içerisinde her kill’e dokunmaya çalışın. Killer ve asistler birlikte sayılır.
İlgili İçerik  Riot Games, Hackerlara Gizli Bir İş İlanı Verdi

Bu 2 maddeyi yerine getirdiğinizde 350 kill’e ulaştığınızda oyun otomatik olarak size Lilia’nın şiirini verecektir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta kesinlikle çarp almanız. Ayrıca istediğiniz karakteri seçebilirsiniz fakat kesin olması amacıyla bir ormancı karakteriyle oyuna girmenizi tercih ederiz. Oyun içerisinde ormancı olarak oynamanız ve çarpınızı kesinlikle kullanmanız gerekir.

Bunları normal oyunda yapmaya zorlanırsanız botlarla girin, her el 30-60 arası kill alabilir ve görevi kısa sürede bitirebilirsiniz. Ayrıca 22 Temmuz’da yayınlanacak olan yama ile birlikte Lilia oyuna gelecek. Bu tarihe kadar alamayan kişiler, 22 Temmuz’dan itibaren 7.800 mavi öz karşılığında Lilia’ya sahip olabilir.

Lilia’nın Şiiri Gelmiyor (Neden?)

Lilia'nın Şiiri Gelmiyor (Neden?)

Eğer tüm bu yaptıklarınıza rağmen yine de Lilia’nın Şiirini alamadıysanız, sizlere birkaç önerimiz var. Eğer oyuna girerken ormancı şampiyonları yerine başka şampiyonlar seçiyorsanız geçersiz sayabilir. Örneğin Morgana jungle yapmak yerine Master Yi gibi bir karakter ile orman dönmeyi tercih edin. Çarp kesinlikle alın. Ve oyun içerisinde ormanı sürekli kesin. Oyun başı ormana girip bir daha girmemezlik yaparsanız saymayabilir.

Klasik bir ormancı gibi oyununuzu oynayın, kill ve asist almaya çalışın. Ayrıca ormancı eşyası almaya da özen gösterin. Master Yi ve çarp alıp ormancı itemi almadan oyuna başlamayın. Tüm bu yaptıklarınıza rağmen, artı olarak toplam 350 katletme sayısını geçmenize rağmen Lilia’nın şiiri gelmediyse 1-2 gün bekleyin. Hala gelmediyse ya bir eksik yapmışsınızdır, ya da oyunda hata bulunuyordur.

Ayrıca yapamayan oyuncular yorum bölümünden bizlere oyun nickini gönderirlerse inceleyebiliriz. Anlamadığınız bir nokta olursa yine sayfanın en altındaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Kitle İletişimi Nedir ve Kitle İletişim Araçları başlıklı makalemizde Kitle, Kitle İletişim ve Kitle İletişim Araçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
 • Bahadır dedi ki:

  Merhaba, sihirdar ismim *** ve 350 killi geçmeme rağmen vermedi incelerseniz sevinirim

  1
  • Ali Çelen dedi ki:

   Merhaba, 15 dakikada 91 katletme oldukça fazla. Sanırım ormanı bir süre sonra bıraktınız. Ormanı oyun içerisinde devamlı olarak almanız gerekiyor. Mavi ve Kırmızı devamlı sizde olsun. Ayrıca Lİlia’nın Şiirini anında vermiyor, ödülün gelmesi birkaç saat sürebilir.

   • Ali Deniz Çelebi dedi ki:

    Ben hiç deneme yapmadan normal bir Jungle oyuncusu olarak oynadım ve verdi. Fazla efor sarf etmenize gerek yok. İsteyenler maçlarıma bakabilir. Nickim ***

    • Ali Çelen dedi ki:

     Teşekkürler yorum için, nickleri sansürleyerek yayınlıyoruz maalesef. Ayrıca görevi yapacak olan arkadaşlara “normal bir jungle” gibi oynamayı ben de öneririm. Normal şartlarda kolaylıkla veriyor Lilia kapsülünü.

   • Miraç dedi ki:

    selamun aleyküm nickim *** 450-500 öldürme var bakarmısın ne sorunu var ya banada vermedi

    • Ali Çelen dedi ki:

     Dostum bunun özel bir sebebi yok. Diğer arkadaşlara da dediğim gibi dakikaya göre katletmen çok fazla. 16 dakikada 55 katletme skoru zor. Demek ki ormana girmemişsin. Makalede bunu belirttim, ormana devamlı olarak girmen lazım. Kill’e odaklı oynarsan saymaz. Normal bir ormancı gibi birkaç gün aralıklarla girmeniz daha yararlı olur. Gerçi heronun çıkmasına zaten birkaç gün kaldı ama…

 • ece dedi ki:

  merhaba, sihirdar ismim *** ve 700 ün üstünde kill+asist almama rağmen gelmedi

  • Ali Çelen dedi ki:

   Merhaba, genel olarak iyi görünüyor gün içerisinde belki de hesabınıza düşebilir. Fakat yine de Lucian, Jhin, Yasuo gibi herolarla ormancı olarak girdiğiniz için kabul edilmeyebilir. Ormancı rolüne daha yatkın şampiyonlar ile oynamanızda fayda var.

  • Yigitcam dedi ki:

   Merhaba benim sihirdar ismim *** bende 350 kil yaptim olmadi bi bakip cevaplarsaniz sevinirim

   • Ali Çelen dedi ki:

    Selamlar, sizinkini sayması lazım, birkaç saat bekleyin kapsülün gelmesini. Eğer saymazsa 2-3 el daha deneyin. Çünkü bazı ellerde çok fazla kill almışsınız, büyük ihtimalle ormana girmemiş olabilirsiniz.

 • Seçkin dedi ki:

  Arkadaşlar ben lee sin ile yaptım görevi biraz zaman geçince verdi liliayı acele etmeyin bide bir oyunda fazla gibi kill almayın orman dönün oluyor

 • Demet dedi ki:

  merhaba sihirdar adım ***, yapmama rağmen hala gelmedi

  • Ali Çelen dedi ki:

   Merhaba, 20 dakikada 70 kill çok fazla. Diğer arkadaşlara da dediğim gibi ormanı devamlı olarak kesin lütfen. Ormana az girerseniz, veya botlar dirildikçe hemen keserseniz saymayabiliyor. Mavi ve Kırmızı Güçlendirme sürekli üzerinizde duracak şekilde ayarlamaya çalışın.

   • Erke dedi ki:

    Nick im *** bende 380 alt etme yaptım ama olmadı bakabilir misiniz(ormanı az dönmüş olabilirim)

    1
    • Ali Çelen dedi ki:

     Dakika 14’de 40 katletme puanı almışsınız. Bunu yapmanız için ormana hiç girmemeniz veya sadece 1 kere girmeniz gerekir. Ormana devamlı olarak girin, mavi ve kırmızı güçlendirme devamlı sizde olsun. Yorum yapan tüm arkadaşların hepsi ormana oyun boyunca girmediği için ödülü alamıyor. Bu dediğime dikkat ederseniz sorunsuz alabilirsiniz.

 • Aytuğ dedi ki:

  Nick: *** kontrol edebilir misiniz?

  • Ali Çelen dedi ki:

   Selam, kontrol ettim fakat diğer arkadaşlara söylediğim gibi. Ormanı erken terk etmişsiniz. Ormana devamlı girmeniz gerekiyor. Görev için değil de normal ormancıymışsınız gibi davranın. Acele edip üst üste penta yapmayın, orman gezin, Mavi ve Kırmızı güçlendirme devamlı olarak üstünüzde olsun.

   • Aytuğ dedi ki:

    Normalde Jg oynayan birisi pek olmadığımdan alışık değilim jg dönmeye 🙂 deneyeceğim, teşekkürler.

 • Berat dedi ki:

  Merhabalar sihirdar ismim *** yaklaşık 600 kill var ama gelmedi rica etsem kontrol edermisiniz

  1
 • Yunus dedi ki:

  Merhaba master yi ile yaklaşık 370 kill ve asist aldım fakat orman dönmeme rağmen vermedi hala.

 • Caner dedi ki:

  hesaplamam açısından hangi tarihten itibaren olduğunu söyleyebilirmisiniz

 • Alper K dedi ki:

  Nickim *** 350 yaptım ve jungle herosu ile oynadım saymadı 360 bile oldu hatta

  • Ali Çelen dedi ki:

   13 dakikada 69, 17 dakikada 60 katletme yapmışsınız. oyun içerisinde sürekli orman gezerek bu kadar sürede bu kadar katletme puanı almanız imkansız. oyun içerisinde devamlı ormana girmelisiniz.

 • çağrı dedi ki:

  merhaba ismin *** bayağ yaptım herşey tamam ama vermıyor

 • sarp dedi ki:

  arkadaşlar bendede olmuyodu ama sürekli orman yaparak oynadım oldu. bide giriş seviyesi yerine başlangıç botlarla girmeyi deneyin bence belki onndan olabilir

 • Elessar dedi ki:

  Ben 234 kill katkısında bulundum ve bana Lilia’s Haiku geldi gelmeyenlerler eksik şeyler yapmışlardır

 • Göktuğ dedi ki:

  merhaba ismim *** orta seviye botlarla herşeyi yaptım ama hala gelmedi.

  • Ali Çelen dedi ki:

   Bu görev ile birçok kişi gibi ben de aldım Lilia’nın şiirini. Alamayan arkadaşların neden alamadığını çözemedim. Normal bir ormancı gibi oynamamış olabilir veya ormana girmemiş olabilirsiniz.

 • Samet dedi ki:

  Nickim ***, ormanı döndüm, ejderleri kestim, alametleri kestim, tüm yaratıkları üçer defa kestim, 373 skor yaptım, hatta Blitz uygulaması bile ormancı olarak oynadım şeklinde gösteriyor hepsini ama gelmedi bir türlü

  • Ali Çelen dedi ki:

   Dakikaya göre fazla katletme skorunuz var. Belki de ründen kaynaklı olabilir. Eğer sebebi bunlar değilse başka bir sorun göremiyorum. Bazı arkadaşlara 350 kill dolmadan vermiş. Yani görevin ne olduğu tam olarak belli değil. Normal bir ormancı gibi katletme skoru almak önemli.

   • Samet dedi ki:

    Rünü direkt Blitz uygulamasına ayarlatıyorum, ve 373 skor iki günün skoru. Eğer 8 Temmuz’dan itibaren ise çok rahat pvp’ler de dahil 405 skor oluyor, ama hala gelmedi

 • emre dedi ki:

  ben yaptım giriş seviyesindeki botlarla oynadım sadece ve 350 kill tamamladığım maçtan sonra direk verdi
  diana orman yaptım sayıldı yani sanırım role yatkın şampiyondan değilde orman kamplarından en az 75 cs yapınca veriyo diye biliyorum yani pek emin değilimde böyle diye biliyorum

 • YASİN dedi ki:

  BEN BOTLARA GİRMEDEN OYNADIM DARİUS MAİN OLDUĞUM İÇİN DARİUS JUNGLE YAPTIM TEMİZ LİLİANIN ŞİİRİNİDE VERDİ ÇÜNKÜ NERDEYSE HER OYUNUMDA 20 KİL VARDI VE SÜREKLİ ORMAN KESİN !

 • vermek istewemiyırm dedi ki:

  Merhaba sihirdar adım *** 600 kill sayısına ulaşmama rağmen hala gelmiyor sebebi ne olabilir?Jungle da dönüyorum

  • Ali Çelen dedi ki:

   Dakikaya göre fazla katletmeniz var. Ormana devamlı girmemiş olabilirsiniz. Buradaki sorunu tam olarak bilmem mümkün değil. Birçok arkadaş alırken birçok arkadaş da alamamış. Dediğim gibi normal bir ormancı gibi oynamanız yeterli.

 • Bilmem dedi ki:

  merhaba dostum kullanıcı adım ***.Ben de elde edemiyorum bi bakar mısın ?

  • Ali Çelen dedi ki:

   İlk oyunlarınızda dakikaya göre çok fazla kill almışsınız. Botlarla kill almaya yönelik oynayınca vermiyor. Normal bir jungle gibi mavi ve kırmızıyı sürekli üzerinizde bulundurun, orman yenilenince hemen girin. Kill almak için ormana girmezseniz saymaz.

 • Emre Kahveci dedi ki:

  Merhaba Nickim *** Yaklaşık 400 kili geçtim ama gelmedi yardımcı olursanız sevinirim

  • Ali Çelen dedi ki:

   Tüm arkadaşlar aynı hatayı yapıyor. Ormana girmeden oynar ve kill alırsanız vermez maalesef. 17 dakikada 50 katletme skoru çok fazla, ormana girerek bu kadar kısa sürede bu kadar skor yapılamaz. Bu yüzden sürekli ormana girip mavi ve kırmızıyı alarak görevi yapmanız lazım.

 • Kerem dedi ki:

  Merhabalar benim nickim *** kill ve asist sayım 350 yi geçti fakat hala gelmedi

  • Ali Çelen dedi ki:

   Dakikaya göre çok katletmeniz var. Diğer arkadaşlarınkiyle aynı sorun. Sürekli ormana girin. Aslında bu kadar arkadaşın hata yapmasının tek sebebi ormana girme kısmını dikkate almadan 350 kill almaya çalışması. Mavi ve Kırmızı güçlendirme sürelli üzerinizde bulunsun katletme skoru alırken, ayrıca ormandaki canavarları hep kesin.

 • ahmet dedi ki:

  etkinlik bitti mi acaba

Bir Yorum Yapın