LG, Sarılabilir Ekranlı Telefon “B Project” Üzerinde Çalışıyor

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi LG, sarılabilir ekranı telefonu "B Project" üzerinde uzun bir süredir çalışıyor.
 LG, Sarılabilir Ekranlı Telefon “B Project” Üzerinde Çalışıyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Güney Kore merkezli LG‘nin sarılabilir ekranlı bir telefon üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Yine Güney Kore merkezli olan medya şirketi TheElec tarafından ortaya atılan iddialara göre LG, “B Project” olarak isimlendirdiği proje kapsamında sarılabilir ekranlı telefonlar geliştirebilir.

Geçtiğimiz yıllarda katlanabilir ekranlı telefonların moda olmasının ardından bu konuda pek çok teknoloji şirketi de adımlar atmaya başladı. Katlanabilir ekranlı telefon modelleri artarken, bu alana ilgi de oldukça yükseldi. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan ve telefonları ülkemizde de oldukça satan LG ise katlanabilir telefonların da ötesine geçebilir.

İddialara göre “B Project” üzerinde bir süredir çalışmalarını sürdüren LG, katlanabilir ekranlı telefonları bir adım daha ileriye götürerek “sarılabilir ekranlı” telefonlar üretebilmek için çalışıyor. Medya şirketi TheElec’in bu konuya özel hazırladığı habere göre LG, sarılabilir ekranlı yeni akıllı telefonların prototip üretimine başladı bile.

LG, Sarılabilir Ekranlı "B Project" Üzerinde Çalışıyor

Her gün gelişen teknoloji ile birlikte oldukça ilginç ürünler karşımıza çıkabiliyor. TheElec’in haberine göre bu teknolojik ürünlerden biri de sarılabilir ekranlı telefonlar olabilir. Yıllardır neredeyse her kullanıcının hayali olan tam ekranı telefonlar bu sayede hayal değil gerçek olabilir. Fakat bir çok kaynağa göre sarılabilir ekranın altında bir de kasa bulunacak. Yani bir nevi holograma benzer bir şekilde cihaz karşımıza çıkabilir. Diğer bir yandan yukarıdaki görseller de temsilidir.

İlgili İçerik  Xiaomi Black Shark 3S Tanıtıldı: Fiyatı ve Özellikleri

Ayrıca ortaya çıkan bu haberlerin bu kadar dikkat çekmesinin sebebi, LG’nin 2018 yılında aldığı bir patent. LG, 2018 yılında bükülebilir ekranlar üzerine bir patent almıştı. Bu da B Project’in gerçek olabileceğini akıllara getirebiliyor. Ayrıca açıklamalara göre sarılabilir ekranlı telefonlar LG tarafından 2021 yılında piyasaya sürülebilir. İlerleyen zamanlarda gelişmeleri hep birlikte göreceğiz. “kitle.net” web sitemizi takipte kalın…

Bir önceki yazımız olan 22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü | Tarihin İlk Bitcoin Alışverişi başlıklı makalemizde 10.000 Bitcoinlik Pizza, Bitcoin ve Bitcoin Pizza hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın