Connect with us


Dünya'dan Haberler

LG, Havayı Temizleyen Akıllı Maske PuriCare’i Duyurdu

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, havayı temizleyebilen yeni akıllı maskesi PuriCare’i duyurdu. Cihazın birçok özelliği de ortaya çıktı.

Zaman:

Tarih:

LG, Havayı Temizleyen Akıllı Maske PuriCare'i Tanıttı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan LG, son zamnaların en çok dikkat çeken teknolojilerine odaklandı. Bildiğiniz gibi son dönemlerde dünyayı saran covid-19 salgını, insanları önlem almaya ve covid-19’dan korunmaya itiyor. Bu kapsamda hem temiz hava almak, hem de dışarıdan gelen virüs tehlikelerinden korunmak gerekiyor. LG, covid-19’a karşı koruma olarak bahsetmese de, temiz hava almanızı sağlayacak yeni akıllı maskesi PuriCare‘i duyurdu.

Birçok teknoloji şirketi günümüzde insan sağlığını koruyacak yönde teknolojiler geliştirirken, bu teknolojilerden en dikkat çekenleri de maskeler oluyor. Özellikle covid-19 sürecinde yaygınlaşan maske kullanımı, insanları hem bu konuda bilinçlendirdi, hem de bu konudaki teknolojileri kullanmaya teşvik etti. Birçok şirket, insanların bu ihtiyacına yönelik teknolojiler gerçekleştirirken, LG de bu konuda ürünler üreten şirketlerden biri oldu.

Oldukça dikkat çekici bileşenlerden üretilen LG PuriCare adlı akıllı maske, üzerinde bulunan solunum sensörü sayesinde kullanıcının nefes alış-verişini takip ederek üzerindeki fanları buna göre çalıştırıyor. Giyilebilir Hava Temizleyici olarak adlandırılan bu cihazın covid-19’a karşı koruyacağı hakkında bir şey şuanlık söylenmese de, cihazın havayı temizlediği ve daha rahat nefes sağladığı belirtiliyor.

Benzer içerik:  Giriş Segmenti LG K22 ve LG K22 Plus Tanıtıldı: Özellikleri
LG, Havayı Temizleyen Akıllı Maske PuriCare'i Duyurdu Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, havayı temizleyebilen yeni akıllı maskesi PuriCare'i duyurdu. Cihazın birçok özelliği de ortaya çıktı.

Yüzünüzü tam olarak saran bir tasarıma sahip olan LG PuriCare, bu sayede havayı direkt olarak sızdırmıyor. 820 mAh pili bulunan yeni akıllı hava temizleyici maske LG PuriCare, tek şarj ile 8 saate kadar kullanım süresi sunabiliyor. Zararlı bakterileri öldürebilen UV-LED ışıklara sahip olan yeni akıllı hava temizleyici maske PuriCare, şimdiden oldukça dikkat çekmiş durumda. Diğer bir yandan cihazın ne zaman satışa çıkacağı ve fiyat etiketi gibi konularda henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

İlerleyen zamanlarda gelişmeleri sizlere aktaracağız. Gelişmelerden ve güncel teknoloji haberlerinden haberdar olmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir