Connect with us


Oyun Haberleri

Rockstar’ın Eski Yöneticisi Kendi GTA Oyununu Yapıyor: 42 Milyon Dolar Bütçe Toplandı

Rockstar Games’in yan kuruluşu olan Rockstar North’un eski başkanı Leslie Benzies, kendi GTA oyununu yapmak için tam 42 milyon dolarlık bütçe topladı.

Zaman:

Tarih:

Rockstar'ın Eski Yöneticisi Kendi GTA Oyununu Yapıyor

Oyun dünyasının en ünlü isimlerinden biri olan Rockstar Games, son dönemlerde kendi içerisinde çeşitli sorunlar yaşıyor. Şirket içerisinde birçok konuda sorunlar çıkarken, çalışanlar da birbirinin ardı ardına işten ayrılıyor. Rockstar Games’in yan kuruluşu olan Rockstar North‘ta da bu tür işten çıkmalar oldukça sık yaşanıyor.

Birçoğunuzun bildiği gibi oyun dünyasının en ünlü oyun serilerinden biri olan Grand Theft Auto(GTA), Rockstar Games ile beraber Rockstar North gibi tüm Rockstar stüdyolarının ortak çalışmasıyla ortaya çıkıyor. Özellikle işin en büyük kısmını üstlenen Rockstar Games ve Rockstar North stüdyolarında GTA serisi için çok önemli kararlar veriliyor ve çok sıkı bir çalışma süreci bulunuyor.

Rockstar North stüdyosunun eski başkanı olan Leslie Benzies, aslında GTA serisinin arkasında olan önemli isimlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. GTA serilerinin yapımlarında önemli görevler üstlenen Leslie Benzies, 2016-2017 yıllarında Rockstar North şirketindeki görevinden ayrılmaya ve kendi şirketini kurmaya karar vermişti. Bu süreçte Rocket Boy adındaki kendi oyun stüdyosunu kuran Leslie Benzies, Rockstar North’ta GTA yapımında çalışan birçok arkadaşıyla kendi şirketine geçiş yaptı.

GTA Gibi Oyun Yapacaklar

Rockstar'ın Eski Yöneticisi Kendi GTA Oyununu Yapıyor: 42 Milyon Dolar Bütçe Toplandı Rockstar Games'in yan kuruluşu olan Rockstar North'un eski başkanı Leslie Benzies, kendi GTA oyununu yapmak için tam 42 milyon dolarlık bütçe topladı.

GTA oyunu için çok önemli roller üstlenen eski Rockstar North başkanı Leslie Benzies ve Rockstar North’ta GTA yapımında çalışan ekip arkadaşları, artık Leslie Benzies liderliğindeki Build A Rocket Boy adlı oyun stüdyosunda işlerini sürdürüyor. GTA serisinin yapım sürecinde oldukça iyi bir bilgiye sahip olan ekip, ortaya çıkan haberlere göre GTA gibi, fakat çok daha gelişmiş bir oyun yapacak.

Benzer içerik:  Rockstar Games, Elon Musk'ın Hedefi Oldu

Netease gibi şirketlerden yatırım alan Build A Rocket Boy adlı yeni oyun stüdyosu, ortaya çıkan bilgilere göre bugüne dek çok büyük bir bütçe toplamayı başardı bile. Netease gibi firmaların 10 milyon dolarlık bir yatırım yaptığı belirtilirken, diğer firmalardan toplanan yatırımın da 32 milyon dolar olduğu belirtildi. Toplamda 42 milyon dolarlık büyük bir bütçeye sahip olan Build A Rocket Boy, artık GTA benzeri oyunun üzerinde çok ciddi bir şekilde çalışıyor.

Rocket Boy’dan GTA Benzeri Rakip Oyun: Everywhere

Rockstar'ın Eski Yöneticisi Kendi GTA Oyununu Yapıyor: 42 Milyon Dolar Bütçe Toplandı Rockstar Games'in yan kuruluşu olan Rockstar North'un eski başkanı Leslie Benzies, kendi GTA oyununu yapmak için tam 42 milyon dolarlık bütçe topladı.

Ortaya çıkan bilgilere ve Rocket Boy adlı oyun stüdyosunun resmi web sitesinde yapılan paylaşımlara göre GTA’ya benzeyen fakat daha gelişmiş hali olan serbest dünya oyununun adı Everywhere olacak. Everywhere oyununun geleneksel oyun mekaniğine sahip olduğunu belirten bir yapımcı, oyunun birden fazla yerden ilham alınarak yapıldığını belirtti.

Sadece GTA’dan ilham alınarak yapılmayan oyun, yapımcının açıklamalarına göre oldukça gelişmiş olacak. Oyuncuların artık daha zeki bir hale geldiğini ve isteklerinin çok daha farklı olduğunu aktaran Everywhere yapımcısı, “Oyuncuların, gerçek dünyalarımızda kendi istedikleri gerçek özgürlüğe nasıl istiyorlarsa o şekilde sahip olmalarını istiyoruz.” açıklamalarında bulundu.

1 Yorum

1 Yorum

  1. erefefre

    9 Kasım 2020 at 09:08

    böyle bir şey varsa gta 6 yı almam bu oyunu alırım

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir