Legends of Runeterra Ne Kadar İnternet Harcar? (Mobil ve PC)

Riot Games'in yeni oyunu Legends of Runeterra (LoR) bilgisayarda ve telefonda ne kadar internet harcar bu makalemizde detaylı olarak anlattık.
 Legends of Runeterra Ne Kadar İnternet Harcar? (Mobil ve PC)

Riot Games‘in 10. yıl etkinlikleri kapsamında çıkardığı oyunlardan biri olan kart oyunu Legends of Runeterra, oyuncuların oldukça büyük ilgisini topladı. Android platformlarda kısa sürede 5 milyon’dan fazla kez indirilen Legends of Runeterra, hem telefonda , hem de bilgisayarda ne kadar internet harcar bu makalemizde detaylarıyla anlatıyoruz.

Bildiğiniz gibi Riot Games‘in sevilen kart oyunu olan Legends of Runeterra’yı oynayabilmeniz için öncelikle oyunu tamamıyla telefonunuza veya bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Bu sebeple indirme işlemini öncelikle WiFi ile yapmanızı tavsiye ederiz. İndirme işlemi yaptığınızda ve oyun tamamen güncel olduğunda bir maç atarsanız, çok düşük miktarlarda internet harcarsınız.

Legends of Runeterra oyununu bilgisayardan oynadığınızı varsayarsak ve ortalama olarak 1 oyunun 15 dakika olduğunu düşünürsek, 1 maça girdiğinizde ortalama olarak 20-25 MB internet harcarsınız. Yani oyun mobil veri bağlantısı ile rahat bir şekilde oynanabilir. Fakat buradaki verilere arka planda yapılacak işlemler dahil değildir. Yani arkaplanda farklı bir uygulama açarsanız, tabii ki 20-25 MB‘ı aşacaktır. Diğer bir yandan Legends of Runeterra mobil platformlarda da oldukça az internet harcamaktadır.

İlgili İçerik  Steam, Yaz İndirimlerinin Başlamasıyla Çöktü

LoR mobil‘de 15 dakikalık bir maç attığınızı varsayarsak, bu 15 dakikalık maç sizin otalama olarak 15 MB internetinizi harcayacaktır. Yani buradan da anlayacağınız gibi Legends of Runeterra, mobilde dakikalık olarak ortalama 1 MB internet harcıyor. Burada dikkat etmeniz tek nokta. oyunu güncellerken mobil verinizi kullanmamaya özen göstermeniz. Oyun güncellemeleri yüksek miktarlarda internet harcayacaktır.

Dilerseniz hemen aşağıdan liste şeklinde Legends of Runeterra ne kadar internet harcıyor göz atabilirsiniz.

Legends of Runetera Ne Kadar İnternet Yer? (PC)

Legends of Runetera Ne Kadar İnternet Yer?
  • 1 Dakikada: 1,5 MB ortalama
  • 30 Dakikada: 45 MB ortalama
  • 1 Saatte: 80-100 MB ortalama

Legends of Runeterra Ne Kadar İnternet Harcar? (Mobil)

Legends of Runetera Ne Kadar İnternet Yer?
  • 1 Dakikada: 1 MB ortalama
  • 30 Dakikada: 30 MB ortalama
  • 1 Saatte: 50-70 MB ortalama

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın