League of Legends Şampiyonası 1 Milyar Saat İzlenmeye Ulaştı

 League of Legends Şampiyonası 1 Milyar Saat İzlenmeye Ulaştı

2019 şampiyonalarını True Damage LoL müzik grubunun hologram teknolojili görüntüleriyle açan Riot Games, büyük bir başarıya imza attı. League of Legends, bu sezon da izlenme rekorları kırarak büyük başarı elde etti.

[ilgiliMakale icerik_id=”1144″]

10 Kasım 2019’da yapılan League of Legends oyununun 2019 şampiyonası, Paris deki AccorHotels Arena‘da gerçekleştirilmişti. Toplam 5 hafta süren şampiyona süreçleri büyük bir ilgiyle ve büyük bir kitle tarafından takip edildi.

Geçtiğimiz (2018) yılda da toplam 100 milyona yakın izleyiciye ulaşan LoL şampiyonaları 19 farklı dilde 30’dan fazla platformda yayınlanmıştı ve rekor kırmıştı. Bu sene de rekorunu yineleyen Riot Games, dakika başına toplam 22 milyon izleyiciye ulaştı. 120 maç süren şampiyona turnuvaları tüm dünyada bir çok dilde milyonlar tarafından izlendi ve toplam 17 ülkede yayınlandı.

Riot Games Şampiyona
Riot Games Şampiyona

Şampiyona Yayınları 1 Milyar Saat İzlendi

League of Legends oyununun düzenlediği dünya şampiyonaları 120 maçlık bir turnuva ile yapıldı ve bu maçlar Madrid, Berlin ve Paris’de oynandı. Dünya genelinde 17 ülkede yayına giren LoL şampiyonaları dakika başına ortalama 22 milyon izleyici ile toplamda 1 milyar saatlik izlenmeye ulaştı. Bu senenin şampiyonası için çıkarılan yeni müzik grubu True Damage’in şarkısı ise YouTube’da toplam 40 milyon izlenmeyi geçti. Geçen sene yapılan K/DA grubunun şarkısı ise 290 milyon izlenmeyi geçmiş durumda. League of Legends, attığı adımlar ile bir çok alanda rekorlar kırmaya devam ediyor.

İlgili İçerik  Riot Games, 5v5 FPS Oyunu Valorant'ı Duyurdu

True Damage ve K/DA sanal müzik gruplarının şarkılarını aşağıdan dinleyebilirsiniz…

True Damage – GIANTS

K/DA – POP/STARS

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın