League of Legends Rapor Sistemi Şampiyon Seçim Ekranına Gelebilir

League of Legends'ın rapor sistemi güncelleniyor. Yeni güncelleme ile şampiyon seçim ekranına raporlama sistemi getirilebilir.
 League of Legends Rapor Sistemi Şampiyon Seçim Ekranına Gelebilir

Dünyanın en çok oynanan MOBA oyunlarından olan League of Legends‘ın en büyük sorunu olan “toksik oyuncu” problemi için çalışmalar sürüyor. Uzun zamandır raporlama sistemini geliştirmeye çalışan Riot Games, sistem üzerinde düzenli olarak geliştirmeler uygulasa da bugüne kadar tam bir çözüm bulunamamıştı.

Fakat yeni yapılan açıklamalara göre bu sistemde daha büyük bir geliştirme gelecek. Yeni güncellemeler hakkında konuşan Riot Games geliştiricisi, şampiyon seçim ekranına raporlama sisteminin dahil edilebileceğini açıkladı. League of Legends‘ın yıllardır çözülemeyen “toksik oyuncu problemi” bu sayede daha da azalabilir.

Bildiğiniz gibi League of Legends oyununda herhangi bir oyuna girerken lobide karakter seçimi yapıyorsunuz. Bu lobide herhangi bir oyuncu size hakaret ederse, veya seçtiğiniz karakteri bilerek banlarsa o oyuncuyu raporlayamıyorsunuz. Oyun sonu bu kişiyi raporlasanız bile işe yaramıyor ve bu oyuncu lobide size yaptığıyla kalıyor. Bu da Riot Games’in ilgisini çekmiş olmalı ki böyle bir güncellemenin adı geçirildi.

League of Legends Rapor Sistemi Şampiyon Seçim Ekranına Gelebilir

Oyunda eğlenmenizin önüne geçen ve bazen sizi fazlasıyla “tilt” eden oyuncu davranışları, kabul etmeliyiz ki Riot Games’in oluşturduğu robot kontrol sistemine rağmen çözülemedi. Girdiğiniz her oyunda en az 2-3 kişinin “toksik oyuncu” olduğunu görmek, oyunu normal bir şekilde oynayan oyuncuların canını fazlasıyla sıkabiliyor. Bu sebeple bir çok oyuncu, raporlama sisteminden memnun değil ve geliştirilmesini istiyor.

İlgili İçerik  League of Legends Dizisi Geliyor! Senna & Lucian Buluşuyor!

Toksik oyuncular” sebebiyle her gün bir çok kişi raporlama sisteminin çalışmadığından şikayetçi oluyor veya oyunu bırakıyor. Bu da Riot Games için istenmeyen bir durum. Bu sebeple raporlama sisteminin daha iyi bir hale getirilmesinin kesinlikle şart olduğu ortada.

Riot Games geliştiricisinin açıklamalarına göre gelebilecek olan bu güncelleme, ya bugün ya da bir daha ki yamada gelebilir. Bugün (8 Temmuz 2020) yapılacak güncellemede şampiyon seçim ekranına raporlama gelmezse, 22 Temmuz’da yapılacak olan güncellemede gelebilir. Dilerseniz Riot Games’in yama takvimine hemen buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Ayrıca League of Legends ile ilgili şu makalelerimiz de ilginizi çekebilir;

Bir önceki yazımız olan LoL Maç İzleme Görevleri Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde League of Legends, LoL ve LoL Görevleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın