League of Legends Ne Kadar İnternet Harcar?

 League of Legends Ne Kadar İnternet Harcar?

Dünyanın en çok oynanan MOBA oyunlarından biri olan League of Legends‘ın ne kadar internet harcadığını detaylı olarak bu makalemizde hazırladık. Dilerseniz makalemize geçelim…


İlginizi Çekebilir: LoL Taktik Savaşları En İyi Complar (Set 3)

Dünyanın en çok oynanan MOBA oyunu olan League of Legends’ın öncelikle çok az miktarda internet harcadığını belirtelim. Muhtemelen pek çoğunuz oyunu mobil veri üzerinden oynamak istemiş fakat ne kadar internet harcadığı hakkında tereddüt etmiş olabilirsiniz.

Eğer bilgisayarınıza mobil veri bağlarsanız ve yalnızca LoL’ü açarsanız çok düşük miktarda bir internet kullanır. League of Legends, tamamen bilgisayarınıza indirildiği ve sadece küçük kod parçalarıyla bilgisayarınıza oyuncu hareketleri indirildiği için düşük internet harcamaktadır. Örneğin LoL’de ortalama bir maç 30 dakika sürmektedir. Eğer 30 dakikalık bir maç oynarsanız, internetinizden sadece (yaklaşık) 30 ile 40 MB arası internet harcayacaktır. Fakat siz 30 MB’den az internet yediğini de görebilirsiniz. Oyundaki hareketliliğe, mesajlara, sinyallere ve diğer aktivitelere bağlı olarak internetiniz gider. Mesajları ve sinyalleri kapatmanız, yine internetinizin az kullanılmasına yarayabilir.

Klasik bir modda oyun, karşınızdaki 9 kişinin hareketlerini basit kod parçacıklarıyla size aktarır. Oyundaki tüm karakterleri ve haritayı, her oyuna girdiğinizde tekrardan indirmez. Çünkü oyunu kurarken zaten GB’larca dosya yüklüyorsunuz ve tüm dosyalar bilgisayarınızda oluyor.

İlgili İçerik  Donald Trump, Apple'a Karşı Yeni Bir Savaş Başlattı

Ayrıca League of Legends’da bir oyuna girdiğinizde açılışta biraz fazla internet harcar. İlerleyen dakikalarda internet harcaması azalır. Yani 2 tane yarım saatlik maç 60-80 MB harcayabilirken, 1 tane 1 saatlik maç 50-60 MB arası internetinizi alır. Fakat dediğimiz gibi oyun içi aktivitelerin çokluğuna göre bu oran değişebilir. Çok çekişmeli bir maç biraz daha fazla internet tüketebilir.

LoL Ne Kadar İnternet Harcar?

  • Dakikada: 1-1,5 MB Arası
  • Saatte: 60-80 MB Arası
  • 24 Saatte: 1,650 MB Civarı

League of Legends 1 Ayda Ne Kadar İnternet Harcar

Turkcell, Ücretsiz 340 Riot Point Dağıtıyor (LoL)

Eğer günde yarım saatlik 6 maç atarsanız, yani günde 3 saat LoL oynarsanız bu da 1 ayda 6 GB internete denk geliyor. 6 GB internet ile 1 ay boyunca rahatlıkla LoL oynayabiliyorsunuz. Fakat tabii ki başka hiçbir şey yapmazsanız 🙂

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın