Connect with us


Oyun Haberleri

League of Legends Kulüp Sistemi Kaldırılıyor

Dünyanın en çok oynanan MOBA oyunu olan League of Legends’ın kulüp sistemi uzun bir sürenin ardından oyundan kaldırılıyor.

Zaman:

Tarih:

League of Legends Kulüp Sistemi Kaldırılıyor

Dünyanın en çok oynanan MOBA oyunu olan ve her geçen gün binlerce yeni oyuncuya ev sahipliği yapan League of Legends, MOBA oyunları arasında en farklı olanlardan biri diyebiliriz. Özellikle oyun dışında hikayesiyle büyük dikkat çeken League of Legends, içerisinde onlarca karakter bulunduruyor ve bunlara her geçen gün bir yenisini daha ekliyor. Sürekli olarak güncellenen League of Legends, oyuncuları her alanda özellikler sunuyor.

Her yeni bir güncellemeyle özellikle oyun içerisinde bulunan şampiyonları eşitleyen League of Legends, bazen de diğer oyunlarda olan sistemlerle karşımıza çıkıyor. League of Legends oyuncularının da bileceği gibi bu oyunda uzun bir süredir kullanılan bir kulüp sistemi bulunuyor. Aslında oyuncuları bir araya getirebilmek ve oyun içerisinde takımlar kurulabilmesini sağlamak için getirilen bu özellik, son zamanlarda hiç tercih edilmemeye başlamıştı.

Oyuncular, League of Legends üzerindeki bu kulüp sistemini hiç kullanmamaya başlamış, bunun yerine daha alternatif platformlara yönelmeyi tercih etmişlerdi. Tabii ki bu da oyunun yapımcı şirketi Riot Games‘i harekete geçirdi. Riot Games’in resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan yeni bir makalede, topluluk konusundaki rakiplerinin çok güçlü olduğunu ve çok geniş kitlelere sahip olduklarını belirtti. Bu durumda bu topluluk sistemini yükseltmelerinin de mümkün olmayacağına değinen Riot Games, bu sistemin kaldırılacağını açıkladı.

Benzer içerik:  Riot Games Mobil Oyunu Legends of Runeterra Yayınlandı
League of Legends Kulüp Sistemi Kaldırılıyor Dünyanın en çok oynanan MOBA oyunu olan League of Legends'ın kulüp sistemi uzun bir sürenin ardından oyundan kaldırılıyor.

League of Legends oyununda grup kurarak sohbet etmenizi sağlayan bu sistem, artık kapatılıyor. Riot Games, resmi blogunda yayınladığı makalede Discord gibi devlerin bu alanda çok iyi hizmet verdiğini, oyuncuları Discord kullanmaya teşvik ettiklerini söylüyor. Yani Riot Games, oyuncuları kendi sistemleri yerine Discord sistemine teşvik ediyor. Riot Games’in ilgili makalesine bakılırsa, Discord ile Riot Games arasında bir anlaşma da sağlanmış.

Riot Games: “Discord’un mevcut Kulüp sistemimize mükemmel bir alternatif olduğuna inanıyoruz. Siz ve kulüp üyelerinizin birbirinize oyun akışı yapabilmeniz veya sesli sohbetlerinizde gürültü bastırma teknolojisi kullanabilmeniz için daha fazla özelliklidir. Sürekli yeni özellikler ve işlevsellik ile güncellenmektedir ve çoğumuz sadece arkadaşlarınızla oyun oynamak için değil, her gün kullanmak, ama takılmak ve oyun öncesi ve sonrası konuşmak içindir. Discord bizim mütevazı görüşümüze göre en iyilerinden biridir.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir