League of Legends Dizisi Arcane Ertelendi

Riot Games'in geçtiğimiz sene duyurduğu League of Legends dizisi Arcane, corona virüsü salgını sebebiyle ertelendi.
 League of Legends Dizisi Arcane Ertelendi

Dünyanın en çok oynanan MOBA oyunlarından biri olan League of Legends’ın 10. yıl etkinlikleri kapsamında tanıttığı yeni ve ilk dizisi Arcane, üzücü bir gelişmeyle karşımızda. Milyonlarca League of Legends oyuncusu tarafından merakla beklenen dizi Arcane, coronavirüs salgını sebebiyle ertelendi.

Riot Games Yaratıcı Geliştirme ve Fikri Mülkiyet Ekibi’nden Ghostcrawler’ın League of Legends blogundan yayınladığı açıklamalara göre Arcane dizisi, 2021 yılına kadar ertelendi. Yani Arcane dizisinin çıkışı için en az 6 ay daha beklememiz gerekecek. Açıklamalara göre coronavirüs salgını, Arcane dizisinin geliştirme ekibini de evlerine kilitledi ve bu sebeple dizinin yapımı oldukça zorlaştı.

Evde olsalar da dizinin yapımına devam ettiklerini belirten ekip, evlerde çalışırken yaratıcı enerjilerinin ofisteki yerini tutmadığını belirtti. Bu sebeple dizinin yapım sürecinin uzadığını belirten Riot Games, dizi hakkındaki gelişmeleri League of Legends blogundan paylaşacaklarını belirtti.

League of Legends Dizisi Arcane Ertelendi

COVID-19 salgını sebebiyle, maalesef ilk animasyon dizimiz olan Arcane’in dünya çapındaki çıkışını 2021’e ertelemek zorundayız. Bu durum Riot Games’teki herkesi hayal kırıklığına uğrattı. Dizimizi size bu yıl sunmayı gerçekten çok istiyorduk, fakat ekiplerimiz ve partnerlerimizin sağlığı hikaye için duyduğumuz heyecandan çok daha önemli. Arcane’i 2021’de çıkarmayı planlıyoruz. Çıkışa yaklaştıkça paylaşacağımız gelişmeler için kanallarımızı takip edin.” şeklinde açıklamalarda bulunan Riot Games Yaratıcı Geliştirme ve Fikri Mülkiyet Ekibi’nden Ghostcrawler, şu şekilde devam etti “Sizinle mümkün olduğunca şeffaf olmaya çalışıyoruz. Bu haberlerin muhtemelen sizi hayal kırıklığına uğratacağının farkındayız. Biz de böyle hissediyoruz. Ancak Arcane harika bir hikâye olma yolunda her geçen gün biraz daha ilerliyor ve onu en kısa sürede sizinle paylaşacağız.

İlgili İçerik  League Of Legends Kitle Kontrol Nedir ve Nasıl Engellenir?

Bildiğiniz gibi Riot Games, Covid-19 salgınına rağmen bu yıl FPS oyunu Valorant’ı duyurdu ve oldukça büyük bir ilgi çekti. Salgına rağmen oldukça büyük bir gelişme kateden Riot Games, Arcane dizisini de olabildiğince hızlı bir şekilde tamamlamayı hedefliyor.

Arcane Fragman

Bir önceki yazımız olan LoL Maç İzleme Görevleri Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde League of Legends, LoL ve LoL Görevleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın