League of Legends Değişiyor: AFK Kalanlar 14 Gün Banlanacak

League of Legends oyununun resmi web sitesinde yayınlanan makaleye göre artık oyun içerisinde AFK kala kişiler 14 güne kadar banlanabilecek.
 League of Legends Değişiyor: AFK Kalanlar 14 Gün Banlanacak

Dünyanın en çok oynanan MOBA oyunlarından biri olan League of Legends‘ın en büyük sorunlarından biri de bildiğiniz gibi “toksik oyuncular“. League of Legends’ın yapımcı şirketi olan Riot Games‘in “toksik oyuncular” olarak adlandırdığı, diğer oyunculara zarar veren kişiler, yeni güncellemeler ile artık daha da güçlendirilmiş bir ceza sistemi ile karşılaşacaklar.

Son zamanlarda Riot Games tarafından üst üste yapılan güncellemeler ile oyunun daha güvenli ve rahat bir yer haline dönüştürülmesi amaçlanıyor. Son güncellemelerde “toksik oyuncu” problemine odaklanan Riot Games, bu sorunları düzeltebilmek adına geçtiğimiz günlerde şampiyon seçim ekranına oyuncu raporlama sistemi getirmişti. Bu sayede şampiyon seçim ekranında kurallara aykırı davranışta bulunan kişiler rahatlıkla raporlanabiliyordu.

Bununla birlikte rapor sisteminde kapsamlı bir değişiklik yapılacağının sinyallerini geçtiğimiz günlerde veren Riot Games, konu ile ilgili pek çok blog makalesi yayınlamış ve oyuncuları bilgilendirmişti. Son yayınlanan makaleye göreyse oyun içerisinde afk kalan ve bilerek az hareket eden kişilere karşı da önlem alınıyor. Riot Games tarafından yapılan açıklamalara göre AFK algılama sisteminden kaçınmak için arada sırada hareket eden oyuncular, yine bu sistemler tarafından otomatik tespit edilecek.

League of Legends Değişiyor: AFK Kalanlar 14 Gün Banlanacak

Son zamanlarda oyun içerisinde bilerek besleyen oyuncular, afk kalanlar veya afk kaldığı algılanmaması için az hareket eden oyuncular oldukça fazla oranda attı. Bu tür oyuncularla karşılaşan oyuncular, haliyle başka oyunda aynısını kendisi de yapabiliyor. Bu da oyunun her geçen gün daha kötüye gittiği anlamına geliyor.

İlgili İçerik  Bitcoin İçin Büyük Tarih: Kasım 2021, Hedef 424.000 Dolar

Bunun önüne geçmek isteyen Riot Games, sadece AFK kalanlara değil, az hareket edenlere de ceza uygulanacak. Bu cezalar uygulanırken oyuncunun önceki oyunlarıyla da karşılaştırmalar yapılacak. Eğer oyuncu bunu çok sık tekrarlıyorsa, oyundan 14 gün süreyle banlanacak. Bu davranışın devam etmesi sonucu oyuncu, oyundan sınırsız olarak uzaklaştırılabilecek.

Ayrıca oyuncular oyunda aktif olarak oynamayıp takımı halinde o maçı kazanırsa, AFK kalan kişi kaybetmiş sayılacak. Bildiğiniz gibi bazı oyuncular AFK saymasın diye az az hareket ediyor ve buna rağmen oyunu takımı sayesinde kazanabiliyor. Artık yeni güncelleme sayesinde bunun da önüne geçilmiş olacka. Yeni güncellemenin 10.15 yaması ile birlikte yayınlanacağını belirten Riot Games yetkilileri, bunun henüz bir başlangıç olduğunu belirtti. Yani ilerleyen zamanlarda daha iyi ceza sistemi oyuncuları bekliyor.

Riot Games Baş Oyun Tasarımcısı Mark Yetter yapılan tüm bu açıklamalara bakılırsa oyun, ilerleyen zamanlarda daha iyi bir platforma dönüşecek gibi görünüyor…

Bir önceki yazımız olan 22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü | Tarihin İlk Bitcoin Alışverişi başlıklı makalemizde 10.000 Bitcoinlik Pizza, Bitcoin ve Bitcoin Pizza hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın