Connect with us


Kripto Para

KuCoin Borsasına Saldırı Yapıldı: 200 Milyon Dolarlık Kripto Para Kayıp

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan KuCoin siber saldırıya uğradı. Açıklamalara göre 200 milyon dolar değerindeki kripto para ele geçirildi.

Zaman:

Tarih:

KuCoin Borsasına Saldırı Yapıldı: 200 Milyon Dolarlık Kripto Para Kayıp

Kripto para dünyasının son dönemlerde milyonlarca yeni yatırımcı çekmesi ve çok büyük bir ilgi görmesi, kripto paraların değerlerini de adeta zirveye taşıdı. Covid-19 salgınının patlak verdiği günlerin ardından ilk zamanlarda kripto paralar kötü etkilense de, son günlerde yeni yatırımcının girmesiyle birlikte ilgi daha da arttı. Bu süreçte yeni yatırımcılar borsalara akın ederek kripto para yatırımı yapmaya başladı.

Yatırımcıların en çok tercih ettiği kripto para borsalarından biri olan Kucoin, dünya çapında milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan ve işlem hacmi fazlasıyla yüksek olan KuCoin, son günlerde siber saldırılar yüzünden büyük bir dert içerisinde. Platforma saldırı düzenleyen hackerlar, platformda kayıtlı olan kullanıcıların hesaplarına sızarak kripto varlıkları kendi hesaplarına aktarıyor.

KuCoin kullanıcılarının hesaplarına sızmalarının ardından hesapta bulunan kripto varlıkları hemen başka bir hesaba aktaran hackerlar, kullandıkları mixer sayesinde çoğu zaman izlerini kaybettirmeyi başarıyor. Bu sefer de KuCoin hesaplarını hedef alan ve kullanıcıların cüzdanlarındaki kripto varlıkları kaçırmayı başaran hackerlar, 153 milyon dolar değerindeki Bitcoin, Ethereum ve ERC-20 tabanlı kripto parayı kendi hesaplarına taşıdı. Bununla birlikte USDT ve diğer kripto paralarla birlikte KuCoin borsasının kaybı 200 milyon dolara ulaştı.

KuCoin Harekete Geçti

KuCoin Borsasına Saldırı Yapıldı: 200 Milyon Dolarlık Kripto Para Kayıp Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan KuCoin siber saldırıya uğradı. Açıklamalara göre 200 milyon dolar değerindeki kripto para ele geçirildi.

KuCoin borsasının saldırıya uğraması ile birlikte ortaya çıkan 200 milyon dolarlık açık, KuCoin’in sigorta platformu tarafından karşılanacak. Kripto para yatırımcılarının varlıklarını korumak adına sigorta platformu oluşturan KuCoin, bu platform aracılığıyla kullanıcıların kaybını önlemeye çalışıyor. Diğer bir yandan KuCoin tarafında yaşanan 200 milyon dolarlık kaybın izleri de sürüyor.

Benzer içerik:  TikTok, Viral İntihar Videosu İçin Kullanıcıları Uyardı

Hackerların izine ulaşabilmek adına yönlendirilen kripto para birimlerini takibe alan kripto para borsası KuCoin, 22‘den fazla borsa ile iletişime geçerek çalınan kripto varlıkların bulunması için çalışmalara başladı. Diğer borsalarla iletişime geçerek ilgili kripto varlıklara ulaşmaya çalışan KuCoin, çalınan paranın 22 milyon dolarlık bir bölümünü dondurmayı başardı. Kalan kısım için çalışmalar sürdürülüyor.

Saldırı Hakkında Bilgi Sağlayana 100 Bin Dolar Ödül

KuCoin Borsasına Saldırı Yapıldı: 200 Milyon Dolarlık Kripto Para Kayıp Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan KuCoin siber saldırıya uğradı. Açıklamalara göre 200 milyon dolar değerindeki kripto para ele geçirildi.

Bu saldırıya yönelik çalışmalarını sürdüren ve devasa kaybı önlemek isteyen KuCoin, çalışmalar kapsamında olay hakkında detaylı ve işe yarar bilgi sağlayanlara tam 100 bin dolarlık ödül vereceğini belirtti. Bu siber saldırı hakkında bilgisi olan ve KuCoin borsasını [email protected] adresine mail atarak bilgilendiren kişiler, ilgili bilgilerin işe yarar bilgiler olması halinde 750 bin TL‘lik ödülün sahibi olacak. Giden 200 milyon doları düşündüğümüzde bu ödül oldukça mantıklı diyebiliriz…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir