Kripto Para Vurgunu: 50 Milyon Dolarlık Ethereum Çalındı!

 Kripto Para Vurgunu: 50 Milyon Dolarlık Ethereum Çalındı!

Bugün uğradığı saldırı ile ETH vurgununa maruz kalan UPbit şirketi 50 milyon dolar değerinde Ethereum Kripto Para’dan oldu!

Hacker’lar Güney Kore Merkezli kripto para şirketi UPbit’e bugün yaptığı siber saldırıda 50 milyon dolarlık Ethereum kripto parayı ele geçirdi. UPbit şirketinin CEO’su Lee Seok-woo resmi UPbit internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada kullanıcıların 50 milyon dolar değerinde ETH para biriminin çalındığı haberini doğruladı.

Kripto Para Vurgunu: 50 Milyon Dolarlık Ethereum Çalındı!
Kripto Para Vurgunu: 50 Milyon Dolarlık Ethereum Çalındı!

Şirket, doğrudan “Hacklendi” ibaresini doğrulamamış olsa da kullanıcıların 50 milyon dolar değerindeki kaybını doğruladı. Şirket olayın tespit edilmesinin hemen ardından ETH transferlerini durdurdu ve ETH’leri daha güvenli sunucular ve cüzdanlara taşıdı. Fakat kaybedilen 50 milyon dolar değerinde ki 342.000 ETH kurtarılamadı. Şirket durumla ilgili yaptığı açıklamada kullanıcılarının kaybının karşılanacağını açıkladı.

Son zamanlarda bir çok hacker’ın ana hedefi olan kripto para borsası bu yıl içerisinde yaklaşık 100 milyon dolarlık hack saldırısına maruz kaldı.

Paribu’dan Upbit’e Destek Geldi

Paribu'dan Upbit'e Destek Geldi
Paribu’dan Upbit’e Destek Geldi

Bugün saldırıya uğrayan UPbit şirketi hakkında açıklama yapan kripto para borsası Paribu, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Paribu ekibi, yaptığı açıklamada UPbit ile her türlü ve her zaman iletişim içinde olabileceğini ve destek çıkacağını söyledi. Ayrıca şirket, saldırganların Paribu ve Binance hesabı olduğuna dair iddialara “ETH’lerin borsaya girmesi halinde hesapları donduracağız” şeklinde yanıt verdi. Eğer saldırganlar bu paraları Binance veya Paribu hesabına aktardıysa 50 milyon dolarlık zarar geri alınabilecek. Paribu şirketi Twitter hesabından tam olarak şunları yazdı;

“Upbit’te yaşanan güvenlik sorunuyla ilgili süreci sektörel paydaş olarak yakından takip ediyoruz. Paribu, güvenlik politikaları dahilinde yasa dışı transferleri önleme prosedürlerini hassasiyetle ve kesintisiz olarak uygulamaktadır. Resmi ve resmi olmayan kaynaklar da dahil olmak üzere konu tarafımızdan takip edilmektedir. Konuyla ilgili aksiyon alınması gereken herhangi bir durumun oluşması halinde Upbit ve gerekli tüm sektörel paydaşlarla her zaman olduğu gibi iş birliği yapılacaktır. “

Paribu – Twitter

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili İçerik  League of Legends Şampiyonası 1 Milyar Saat İzlenmeye Ulaştı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın