Connect with us


Dünya'dan Haberler

Kripto Para Borsası Bithumb’ın Ofisi Tekrar Basıldı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Bithumb’da yeniden baskın yapıldı. Çıkan haberlere göre bu, bu hafta yapılan 2. baskındı.

Zaman:

Tarih:

Kripto Para Borsası Bithumb Ofisi Tekrar Basıldı

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte fiat para birimlerinin ardından dijital paralara olan ilgi de oldukça yoğunlaştı. 2010 yılında ortaya çıkan ve hızlı bir yükseliş yaşayan kripto para birimi Bitcoin, kripto paralara liderlik ederken, yıllar içerisinde birçok kripto para birimi devasa yükselişler yaşadı. Son yıllarda kripto para birimlerine ilginin artması ve milyonlarca kişinin kripto paralara yatırım yapması, dünya çapında birçok kripto para borsasının da kurulmasını sağladı.

Güney Kore merkezli kripto para borsası Bithumb ise bu borsaların en büyüklerinden biri. Milyonlarca yatırımcıyı kripto paralar ile buluşturan ünlü kripto para borsası Bithumb, 10 milyonu aşkın kullanıcıya sahip. Kripto para borsaları arasında yükselişini hızla sürdüren Bithumb’ın başı son günlerde polis ile dertte gibi görünüyor. 2 Eylül tarihinde polis baskınına uğrayan Bithumb, hem dolandırıcılık ile hem de veri ihlali ile suçlanıyordu.

Konu hakkında soruşturmalar sürdürülürken, polis ilk olarak 2 Eylül tarihinde Bithumb’ın ofisine baskın düzenledi. Ünlü kripto para borsası Bithumb’ın Gangnam’daki ofisine düzenlenen bu polis baskınının ardından çok zaman geçmeden bir baskın daha düzenledi. Polis, soruşturma devam ederken 7 Eylül tarihinde Bithumb ofisine tekrardan baskın yaptı. Bithumb borsası tüm bu baskınlara rağmen herhangi bir kullanıcı kaybı yaşamadı fakat, yatırımcılar bu baskınlardan dolayı endişelenmeye başladı.

Benzer içerik:  Resim Çizebilen Sesli Asistan: Yandex Alisa
Kripto Para Borsası Bithumb'ın Ofisi Tekrar Basıldı Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Bithumb'da yeniden baskın yapıldı. Çıkan haberlere göre bu, bu hafta yapılan 2. baskındı.

Bithumb’a yapılan bu baskınların sebebi ise, Bithumb’ın yerel token olarak adlandırdığı BXA’yı listelememesi ve veri ihlali soruşturmaları diyebiliriz. BXA token’ı tanıtarak yerel token olarak kullanacağını söyleyen Bithumb’ın bu kripto para birimini borsada listelememesi, yatırımcıyı 25 milyon dolarlık bir zarara uğratmıştı. Bu da Bithumb’a yöneltilen en büyük suçlamalardan biriydi. Diğer bir yandan 2017 yılında başlayan veri ihlali soruşturmaları kapsamında Seul Merkez Bölge Mahkemesinde bir yargıç, Bithumb’ın kısmi olarak sorumlu olduğunu söyledi. Bu da polis baskınlarının bir diğer sebebiydi.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir