Connect with us


Borsa Haberleri

Kripto Para & Bitcoin Piyasasının Çöküş Sebebi PlusToken Mi?

Son günlerde Kripto Para ve Bitcoin piyasasında yaşanan çöküş, yatırımcıları da kötü yönde etkiledi. Uzmanlar, Kripto Para borsasındaki çöküşe Çin’in en büyük vurgunu olarak bilinen PlusToken dolandırıcılarının sebep olabileceğini belirtti.

Zaman:

Tarih:

Kripto Para & Bitcoin Piyasasının Çöküş Sebebi PlusToken Mi?

Son günlerde Kripto Para ve Bitcoin piyasasında yaşanan çöküş, yatırımcıları da kötü yönde etkiledi. Uzmanlar, Kripto Para borsasındaki çöküşe Çin‘in en büyük vurgunu olarak bilinen PlusToken dolandırıcılarının sebep olabileceğini belirtti.


İlginizi Çekebilir: Bitcoin ve Blockchain Nedir?

Son günlerde Bitcoin ve kripto para piyasasındaki çok yüksek oranda düşüş yaşanması yatırımcıları da kötü etkiledi. Bitcoin ve diğer alt coinlerdeki düşüşler ile birlikte panik satışlarının gelmesi ise düşüşü daha çok arttırdı. Analistler, kripto paralardaki bu düşüşün “alıcılardan çok satıcıların bulunması” sebebiyle yaşandığını söylerken, bazı kripto para uzmanları ise bu satışın neden dolayı olduğunu araştırdı.

Uzmanlar, 8.000 dolar’a kadar gerileyen ve yatırımcısını olumsuz yönde etkileyen Bitcoin’in düşüşünün “PlusToken” isimli ponziden dolayı kaynaklanmış olabileceğini belirtti. Geçtiğimiz yıllarda Güney Kore merkezli olduğu söylenen ve yatırımcılara %600’e kadar kar vadeden ponzi sistemi PlusToken, yatırımcılardan tahminlere göre 3 milyar dolara yakın para topladı. Bir süre sonra ise siteye ulaşılamadı ve kurucuları ortadan kayboldu. PlusToken, ilk yatırımcılara çok büyük miktarlarda (169 kat) kar sağlasa da sonradan gelen yatırımcıların paralarına el koyarak ortadan kayboldu.

Dolayısıyla PlusToken’in ele geçirdiği yaklaşık 3 milyar dolar değerindeki kripto paralar piyasayı da büyük oranda tehdit ediyor. PlusToken, Bitcoin ve diğer alt coinler her yükseldiğinde büyük oranda satışlar yaparak Bitcoin’in düşmesine sebep olabiliyor. Geçtiğimiz saatlerde PlusToken’in harekete geçirdiği 13,000 Bitcoin de uzmanlar tarafından çöküş sebebi olarak gösteriliyor.

Bitcoin’de Çöküşün Sebebi: Alıcıdan Çok Satıcının Olması


Bitcoin'de Golden Cross Gerçekleşti: Boğa Sezonu Gelebilir

Açıklamalara göre PlusToken tarafından harekete geçirilen 13,000 Bitcoin’in alıcısının olmayışı kısa sürede Bitcoin’in düşüşüne sebep oldu. Ayrıca bu düşüş ile birlikte panik satışlarının artması da düşüşü etkiledi. Bitcoin’in tekrar düzelebilmesi için yeterli alıcının artması ve satışların azalması bekleniyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor

Güncel