Connect with us


Dijital Haberler

Korsan Film Şebekesi Sparks’a Operasyon Düzenlendi | 2 Kişi Tutuklandı

Sinema dünyasını milyonlarca dolarlık zarara uğratan korsan film şebekesi Sparks’a operasyon düzenlendi ve 2 kişi gözaltına alındı.

Zaman:

Tarih:

Korsan Film Şebekesi Sparks'a Operasyon Düzenlendi

Sinema sektörünün en büyük düşmanlarından biri olan ve onlarca yapımı milyonlarca dolarlık zarara uğratan korsan film şebekeleri, uzun bir zamandır sinema dünyasının belası olarak dünya çapında hizmet veriyordu. Bu korsan film şebekelerinden biri de birçok ülkede hizmet veren Sparks Group adlı korsan film şebekesiydi.

Amerika Birleşik Devletlerinde Sparks Group adlı korsan film çetesine karşı düzenlenen soruşturma kapsamında sinema sektörüne on milyonlarca dolarlık zarar verdiği tahmin edilen bu grubun 2 yöneticisi gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında 3 kişi korsan film sızdırmakla suçlanırken, 2 kişi de göz altına alındı. Dikkat çeken operasyon kapsamında dev grubun 18 ülkedeki sunucularına da el koyuldu. Aktarılan bilgilere göre grubun 18 ülkede bulunan sunucuları, özel anlaşmalar sayesinde kapatıldı.

Operasyon kapsamında 2 kişi tutuklanırken, 18 ülkedeki hukuk kurumlarının da yardımıyla grubun sunucuları ve sunucularında bulunan özel içerikler ortadan kaldırıldı. Yasa dışı bir şekilde sinema sektörüne sızan, DVD’leri ele geçiren ve şifrelerini kırarak internete sızdıran korsan film grubu Sparks, 2011 yılından beri ABD Adalet Bakanlığı tarafından takip ediliyordu.

Benzer içerik:  Netflix'in Çağayat Ulusoy'lu Yeni Türk Filmi Duyuruldu: Mücadele Çıkmazı
Korsan Film Şebekesi Sparks'a Operasyon Düzenlendi | 2 Kişi Tutuklandı Sinema dünyasını milyonlarca dolarlık zarara uğratan korsan film şebekesi Sparks'a operasyon düzenlendi ve 2 kişi gözaltına alındı.

Sparks Group’u yıllarca takip eden ABD Adalet Bakanlığı, gruptan yalnızca 2 kişiyi tutuklayabildi ve ayrıca 1 kişinin de ifadesini alabildi. Korsan filmleri internette yayan Sparks isimli korsan film çetesi, yalnızca filmlerin DVD’lerini ele geçirip internete sızdırmıyordu. Ayrıca sinemada kameralar ile yapılan çekimler de yine Sparks Group tarafından sızdırılıyor ve sinema sektöründe devasa bir kayıp yaratıyordu. Konu hakkında yapılan açıklamalarda grubun, 10 milyonlarca dolarlık zarara sebep olmuş olabileceği belirtildi. Grubun sunucularının kapatılmasıyla birlikte en büyük korsan film çetelerinden biri daha çökmüş oldu.

Dilerseniz güncel sinema/film/dizi ve teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir