Köpeği Zorla Elinden Alınan Evsiz Adama Sosyal Medya’da Destek Yağdı

 Köpeği Zorla Elinden Alınan Evsiz Adama Sosyal Medya’da Destek Yağdı

2015 yılında yaşanan olayda kendini hayvan hakları aktivisti olarak adlandıran bir grup “soytarı“nın, evsiz bir adama saldırarak “iyi bakamadığı” gerekçesiyle köpeğini zorla aldığı video sosyal medyada oldukça çok konuşulmuştu. Olayın videosunun sosyal medyada tekrar paylaşılmasının ardından saldırganlara binlerce kişi tarafından tepki verildi. 5 yıl önce yaşanan olay’ın görüntüleri twitterda yeniden paylaşılmasının ardından 2 milyondan fazla kez izlendi. İşte Twitter’da yeniden gündem olan o video…

Olay yerinin etrafındaki insanlar tarafından çekilen videoda Evsiz adam, kendini hayvan hakları aktivisti olarak tanıtan 3 soytarıya çaresizce karşı çıkmaya çalıştı. Ardından, belki de hayatta sahip olduğu tek şey olan köpeğinin götürülmemesi için peşlerinden koştu. Fakat köpeğini elinden almalarına engel olamadı.

İlginizi Çekebilir: Özgürlük Savaşçısı Belalı Kedi Twitter’da Gündem Oldu

Ardından sosyal medyada videonun yayılmasının ardından change.org’da bir çok kişi tarafından imza kampanyası başlatıldı. İmza kampanyaları toplamda 250.000’den fazla kişi tarafından imzalandı ve köpeği zorla alıkoyan 3 soytarının görev yaptığı Cause Animale Nord derneği binlerce kişi tarafından tepki aldı. Daha sonra ise imza kampanyasına verilen destek büyüyünce dernek köpeği geri verme kararı aldı.

İlgili İçerik  Twitter, Yüz Verilerini Toplayan Bir AI Şirketini Uyardı

Köpek, Sahibine Teslim Edildi

Köpeği Zorla Elinden Alınan Evsiz Adam

Sosyal medyada yeniden gündeme gelen olayda, evsiz adamın binlerce imza desteği almasıyla birlikte köpeği geri verilmişti. Yukarıdaki fotoğraf olay sonrası köpeği teslim eden ekip tarafından çekildi.

Ayrıca köpeği zorla (ç)alan ve kendilerini hayvan hakları aktivistleri olarak tanıtan 3 kişi yabancı kaynaklı haberlere göre köpeği 175 euro’ya sattı. Olayın sosyal medyada büyümesinden ve binlerce imza toplanmasının ardından da şahıslar tutuklandı.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın