Konya Belediyesi Kendi Kripto Parasını Üretecek

 Konya Belediyesi Kendi Kripto Parasını Üretecek

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, kendi ekosistemlerini kuracaklarını ve bu ekosistemde “şehir coin” adlı kripto para uygulamasının kullanılacağını belirtti.


İlginizi Çekebilir: Bitcoin ve Blockchain Nedir?

Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisinde projelerinden bahseden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bir ekosistem kurmak ve bu ekosistemde “şehir coin” adlı kripto para uygulamasını oluşturmak için çalıştıklarını belirtti. Belediye şirketlerinin alım ve satımlarının gerçekleştirilebileceği, vergilendirme işlemlerinin yapılabileceği ve sosyal yardımların yapılabileceği bir kripto para “şehir coin” sistemi yapmak için çalıştıklarını belirten Altay, sistemi hayata geçirebilmek için çalıştıklarını ve bu konuda iş birliklerine hazır olduklarını söyledi.

Ülkemizde kullanımı oldukça artan kripto para birimlerinin yakında devletimiz tarafından da kullanılabilecek olması heyecan verici. Bu konuda ilk çalışmaları başlatan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay, şuan çalışmaları Blockchain üzerinden yürüttüklerini ve kendi ekosistemlerini oluşturmak için çalıştıklarını söyledi.

Konya Kripto Para Ekosistemi: Şehir Coin

Konya Kripto Para Ekosistemi: Şehir Coin
Konya Kripto Para Ekosistemi: Şehir Coin

Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisinde projelerini anlatan Altay, kendi kripto paralarını üretme konusunda şuan Blockchain üzerinden çalıştıklarını, fakat tamamen kendi ekosistemlerini üretmek istediklerini belirtti. Uğur İbrahim Altay, konuşmalarında şunları söyledi;

“Blockchain üzerinde bir çalışma yürütüyoruz. Biz acaba bir ‘şehir coin’ üretebilir miyiz diye çalışıyoruz. Kendi parasını basan ilk belediye olabilir miyiz bilmiyorum. Bu konuda iş birliğine hazırız. Özellikle sosyal yardımlarımızı acaba bununla vererek bir ekosistem oluşturabilir miyiz ya da belediye iştirakindeki şirketlerin alım satımlarını bununla yapabilir miyiz, diye çalışıyoruz. Belki ileride yasal düzenlemeyle belediyenin aldığı vergileri de eğer bu coinlerle alabilirsek kendi ekosistemimizi oluşturabiliriz.”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili İçerik  İran'ın İnternet Yasağı 176 Milyon Dolarlık Zarara Uğrattı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın