Connect with us


Oyun Haberleri

Konami E-Spor Okulu Açarak Ders Vermeye Başladı

Japonya merkezli video oyunu ve eğlence şirketi olan Konami, son zamanların yükselen trendi E-Spor’a özel bir okul açtı ve burada E-Spor dersleri vermeye başladı.

Zaman:

Tarih:

Konami E-Spor Okulu Açarak Ders Vermeye Başladı

Oyun dünyasının en ünlü isimlerinden biri olan Japonya merkezli video oyunu ve eğlence şirketi Konami, oldukça dikkat çeken bir projeye imza attı. Dünyanın en eski ve en çok tanınan video oyunu yapımcılarından olan Konami, son yıllarda yükselen E-Spor trendinin farkına vararak bu alanda çok dikkat çeken bir projeye imza attı.

Bildiğiniz gibi son yıllarda dünya çapında oyunlara karşı ilgi oldukça büyük. Milyonlarca kişi oyun dünyasına adım atarak oyunlar oynamaya başlarken, oyun dünyası da bu sayede canlandı. Oyunlara yönelik dünyanın dört bir yanında turnuvalar, etkinlikler düzenlenirken, League of Legends gibi oyunlarla birlikte E-Spor dünyası oldukça canlandı. Milyonlarca kişi, E-Spor dünyasına katılarak bu dünyanın kısa sürede büyümesini sağladı.

Günümüzde E-Spor şampiyonları, bir stat dolusu insan tarafından izlenmeye ve dijital ortamlarda milyonlarca kişi tarafından seyredilmeye başladı. Özellikle League of Legends oyununun dünya şampiyonalarında yakalanan başarılar, E-spor dünyasının tüm başarısını ve büyüklüğünü ortaya koydu. Bir video oyunu üreticisi ve eğlence şirketi olan Konami, hızla büyüyen E-Spor dünyasına daha da dikkat çekmek için bir E-Spor okulu açtı ve burada gençlere eğitim vermeye başladı.

Benzer içerik:  Internet Archive, Flash İçerikleri Arşivlemeye Başladı

Konami E-Spor Okulunun Detayları

Konami E-Spor Okulu Açarak Ders Vermeye Başladı Japonya merkezli video oyunu ve eğlence şirketi olan Konami, son zamanların yükselen trendi E-Spor'a özel bir okul açtı ve burada E-Spor dersleri vermeye başladı.

Çok büyük bir pazara dönüşen E-Spor dünyasında iyi bir yer edinmek ve bu dünyaya yeni oyuncular kazandırmak isteyen Japonya merkezli Konami, özellikle Fortnite ve Dota gibi oyunlar için uygulamalı eğitimler vererek gençleri bu konuda eğitiyor. Konami’nin E-Spor okulunda haftada 2 kez eğitim almak isteyenler 400 dolar ödeyerek bu eğitimi alabilecek. Haftada 4 kez ders almak isteyen kişiler ise 750 dolar gibi bir ücret ödeyecek. Haftalık 4 kez koçluk için Türk Lirası olarak yaklaşık 5.750 TL ödemeniz gerekiyor.

Bu fiyatlar fazlasıyla yüksek olsa da, Japonya’da yaşayan insanlar için oldukça iyi bir fiyat diyebiliriz. Gelişen E-Spor dünyasında yer edinmek ve bunu meslek edinmek isteyen kişiler, Konami’nin E-Spor okuluna hızla yazılmaya başlıyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir