Connect with us


Genel

Klavyede Türk Lirası (TL – ₺) İşareti Nasıl Yapılır?

Bilgisayar veya telefon klavyenizde Türk Lirası işaretini nasıl yapacağınızı detaylı olarak bu makalemizde hazırladık. Dilerseniz ₺ klavyede nasıl yapılır hemen göz atalım…

Zaman:

Tarih:

Klavyede Türk Lirası (TL - ₺) İşareti Nasıl Yapılır?

Birçoğunuzun da bildiği gibi birçok para biriminin işareti olduğu gibi geçtiğimiz yıllarda Türk Lirasının da logosu çıkmış ve çok kısa bir sürede dijital ortamlara da gelmişti. Dijital ortamların en çok kullanılan fontlarına bir bir eklenen Türk Lirası işareti, bilgisayarların klavyesinde de görünmeye başladı. Fakat bilgisayar klavyeniz eskiyse ve Türk Lirası işareti görünmüyorsa bile TL işareti yapabilirsiniz.

Aslında klavyenizde Türk Lirası işareti yapmak istiyorsanız, dilerseniz makalemizdeki TL işaretini de kopyalayabilirsiniz. Fakat her seferinde buraya girmemek için klavyede TL işareti nasıl yapılır bunu öğrenmeniz daha basit olacaktır. Bu sebeple biz bu makalemizde klavyenizden TL işaretini nasıl yapabileceğinizi detaylarıyla anlatıyoruz.

Eğer iOS, Android cihazlarınızda, telefonlarda ve tabletlerde TL işaretini yapmak istiyorsanız, bu makaledeki TL işaretlerini kopyalayarak kullanabilirsiniz. Ayrıca iOS cihazlarınızda kısayol ekleme özelliği sayesinde TL işaretini klavyenize ekleyebilirsiniz. Bilgisayar klavyesinde ise TL işareti yapmanız için Alt Gr+T kombinasyonunu tuşlamanız yeterli. Yalnızca bu 2 tuşa aynı anda basarak Türk Lirası işareti yapabilirsiniz.

Benzer içerik:  Laptop Klavyesini Devre Dışı Bırakma

Dilerseniz hemen aşağıdan klavyede TL işareti nasıl yapılır detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Klavyede TL – ₺ İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede Türk Lirası (TL - ₺) İşareti Nasıl Yapılır? Bilgisayar veya telefon klavyenizde Türk Lirası işaretini nasıl yapacağınızı detaylı olarak bu makalemizde hazırladık. Dilerseniz ₺ klavyede nasıl yapılır hemen göz atalım...

Klavyenizde TL işareti yapmak aslında fazlasıyla basit. Öncelikle bilgisayarınızın klavyesinde Alt Gr tuşuna basılı tutun ve bu tuşa basılı tutarken klavyeden T tuşuna basın. İşte klavyede Türk Lirası işareti yapmak bu kadar basit. Aklınızda kalan bir soru varsa, veya bunu yaparken sorun yaşıyorsanız, sayfanın altındaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

 • Alt Gr+T

2 Yorum

2 Comments

 1. Ken

  24 Eylül 2020 at 13:58

  Türk Lirası işareti yapmak için; Alt Gr tuşuna basılı tutun ve bu tuşa basılı tutarken klavyeden T tuşuna bastığımda ” TM ” yazısı çıkıyor.

  • Ali Çelen

   24 Eylül 2020 at 14:16

   Windows işletim sisteminizi güncellediniz mi?

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir